11 лютого 2021 року ЛуцькСправа № 140/12/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчук В.Д.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними щодо відмови в зарахуванні до пільгового страхового стажу періодів роботи в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" на посаді помічника начальника дільниці з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020 та відмови у зарахуванні вказаних періодів для визначення розміру пенсії при проведенні перерахунку з 21.08.2020, зобов'язання зарахувати до пільгового страхового стажу періоди роботи в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" на посаді помічника начальника дільниці з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020, провести перерахунок та виплату пенсії на підставі ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 21.08.2020.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 21.08.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок призначеної пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З 01.09.2020 на підставі поданої заяви відповідач здійснив перерахунок пенсії, про те при перерахунку пенсії не врахував позивачу період роботи в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" на посаді помічника начальника дільниці з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020.
В листопаді 2020 року позивач повторно звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області з заявою про зарахування періоду роботи з 01.11.2019 по 31.07.2020 для визначення розміру пенсії при перерахунку.
Про те листом від 16.11.2020 за №16441-16637/Г-02/8-0300/20 відповідач відмовив позивачу у зарахуванні вказаних періодів до пільгового стажу з тих підстав, що ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" не сплатила страхові внески. За даними Пенсійного фонду України станом на день перерахунку пенсії згідно із індивідуальними відомостями про застраховану особу у системі персоніфікованого обліку відсутня інформація про сплату страхових внесків за період з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020.
Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки страхувальник ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" у період з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020 щомісячно здійснював відрахування страхових внесків із заробітної плати та сплачував страхові внески за позивача, а факт не зарахування сум страхових внесків, сплачених із заробітної плати на банківський рахунок Пенсійного фонду за відсутності вини позивача, не є підставою для відмови у зарахуванні до спеціального (пільгового) страхового стажу за Списком № 1 вказаного періоду роботи.
Позивач просить: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в зарахуванні до пільгового страхового стажу періодів роботи в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" на посаді помічника начальника дільниці з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020, зобов'язання зарахувати до пільгового страхового стажу періоди роботи в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" на посаді помічника начальника дільниці з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020, провести перерахунок та виплату пенсії на підставі ч. 4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 21.08.2020.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 11.01.2021 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) суддею одноособово (а. с. 29).
В поданому до суду відзиві від 29.01.2021 № 0300-0802-7/4882 (а. с. 32-28) відповідач позов не визнав та просить відмовити в його задоволенні з тих підстав, що на момент звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії згідно із індивідуальними відомостями про застраховану особу у системі персоніфікованого обліку відсутня інформація про сплату страхових внесків за період з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020, тому відмова в частині зарахування даного періоду до пільгового та страхового стажу була законною.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 21.08.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок призначеної пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З 01.09.2020 на підставі поданої заяви відповідач здійснив перерахунок пенсії, про те при перерахунку пенсії не врахував позивачу період роботи в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" на посаді помічника начальника дільниці з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020.
В листопаді 2020 року позивач повторно звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області з заявою про зарахування періоду роботи з 01.11.2019 по 31.07.2020 для визначення розміру пенсії при перерахунку.
Про те листом від 16.11.2020 за №16441-16637/Г-02/8-0300/20 відповідач відмовив позивачу у зарахуванні вказаних періодів до пільгового стажу з тих підстав, що ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" не сплатила страхові внески. За даними Пенсійного фонду України станом на день перерахунку пенсії згідно із індивідуальними відомостями про застраховану особу у системі персоніфікованого обліку відсутня інформація про сплату страхових внесків за період з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020.
Згідно із преамбулою Закону № 1058-IV цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 114 Закону № 1058-IV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
За приписами статті 1 Закону № 1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом;
персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;
працюючий пенсіонер - особа, якій призначено пенсію та яка є застрахованою відповідно до пунктів 1 - 7, 11 - 13 частини першої статті 11 цього Закону;
роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як передбачено частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно із частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев'ятою, десятою статті 20 Закону № 1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб'єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Системний аналіз вказаних вище правових норм дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи страхові внески не були зараховані на відповідні рахунки.
Як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник щодо відмови відповідача у зарахуванні до страхового стажу для перерахунку призначеної пенсії період роботи в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" на посаді помічника начальника дільниці з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020 у зв'язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків.
Разом з тим, судом встановлено, що позивачу у вказаний період була нарахована та виплачена заробітна плата за роботу на посаді помічника начальника дільниці в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020, що підтверджується довідкою про доходи від 10.12.2020 № 7.3.1/745, та копіями платіжних доручень (а. с. 14-18).
Таким чином, оскільки з наявних у справі письмових доказів вбачається, що з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020 року позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, тому у відповідача відсутні підстави не зараховувати до страхового стажу позивача для призначення пенсії вказаний період його роботи.
Відтак, з наведених вище підстав зазначені взаємопов'язані позовні вимоги про визнання дій протиправними щодо відмови в зарахуванні до страхового стажу для перерахунку призначеної пенсії період роботи з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020, зобов'язання зарахувати до спеціального (пільгового) страхового стажу ОСОБА_1 період роботи на посаді помічника начальника дільниці в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020 для здійснення перерахунку призначеної пенсії та здійснити перерахунок і виплату пенсії з урахуванням даного трудового стажу з 01.09.2020 року підлягають задоволенню.
Частинами першою, третьою статті 132 КАС України визначено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати, зокрема, на професійну правничу допомогу; пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз.
Відповідно до частин першої, другої статті 134 КАС України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Згідно із частинами третьою - п'ятою статті 134 КАС України для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Як передбачено частинами шостою, сьомою статті 134 КАС України, у разі недотримання вимог частини п'ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. Обов'язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідно до частин першої, третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до частин сьомої, дев'ятої статті 139 КАС України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду. При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов'язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов'язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
У позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача наступні витрати: судовий збір у розмірі 840,80 грн. та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 4000,00 грн.
Перевіряючи доводи сторін та докази, якими позивач підтверджує понесені витрати, суд встановив, що сплата судового збору в сумі 840,00 грн. підтверджується квитанцією квитанцією №0.0.1960719448.1 від 29.12.2020 року, тому ці витрати суд присуджує до відшкодування позивачу за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ у Волинській області.
Як вбачається із доданих письмових доказів, а саме: договору про надання правничої допомоги від 14.12.2020 (а.с.24), акту виконаних робіт від 24.12.2020, квитанції до прибуткового касового ордера №21 від 24.12.2020, адвокатом Явтушенко І.В. було надано послуги ОСОБА_1 на суму 4000,00 грн. (а.с. 26).
Як вбачається з детального опису наданих послуг, вартість послуг, наданих адвокатом Явтушенко І.В. на суму 4000,00 грн. включає: виконання роботи по складанню, оформленню, копіюванню документів позову, час затрачений становить 4 години.
Як уже зазначалося судом, розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
У відзиві на позов представник відповідача просив зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу у зв'язку з їх неспівмірністю та недоведеністю.
На думку суду копіювання та оформлення документів відшкодуванню не підлягає.
При вирішенні питання щодо розподілу витрат, пов'язаних з правничою допомогою адвоката, суд враховує те, що дана справа є справою незначної складності, у даній категорії справ є усталена судова практика Верховного Суду, розгляд справи проводився у порядку письмового провадження без виклику представників сторін у судове засідання, тому за критеріями обґрунтованості її розміру та пропорційності до предмета спору, та враховуючи клопотання представника відповідача, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ПФУ у Волинській області на користь позивача слід стягнути правову допомогу в сумі 600,00 грн., решту витрат повинен нести позивач.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до страхового стажу для перерахунку призначеної пенсії на пільгових умовах період роботи на посаді на посаді помічника начальника дільниці в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ 13358826) зарахувати до пільгового страхового стажу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) період роботи на посаді помічника начальника дільниці в ДП "Передпускова дирекція шахти №10 "Нововолинська" з 01.11.2019 по 31.12.2019 та з 01.01.2020 по 31.07.2020. для здійснення перерахунку призначеної пенсії та здійснити перерахунок і виплату пенсії з урахуванням даного трудового стажу з 01.09.2020 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ 13358826) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 копійок) та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 600,00 грн. (шістсот гривень 00 копійок).
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.Д. Ковальчук