79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
про відкриття провадження у справі про банкрутство
10.02.2021 Справа № 914/3397/20
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви: Головного управління ДПС у Львівській області, м. Львів
про: банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий ремонт» (вул. Хуторівка, 40А, м. Львів, 79000, ідентифікаційний код 36608356)
Суддя В.М. Артимович,
секретар судового засідання Н.Р. Когут
За участю представників:
від кредитора: не з'явився;
від боржника: не з'явився.
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Головного управління ДПС у Львівській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий ремонт» (вул. Хуторівка, 40А, м. Львів, 79000, ідентифікаційний код 36608356).
31.12.2020 від арбітражного керуючого Чорнія М.В. надійшла заява про згоду на участь у даній справі.
Ухвалою суду від 05.01.2021 заяву Головного управління ДПС у Львівській області про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Промисловий ремонт» залишено без руху та надано заявнику строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 22.01.2021 заяву Головного управління ДПС у Львівській області про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Промисловий ремонт» прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 10.02.2021.
В судове засідання 10.02.2021 представники заявника та боржника не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Перевіривши обґрунтованість заяви, суд дійшов висновку, що кредитором доведено наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство в порядку норм Кодексу України з процедур банкрутства.
З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що датою державної реєстрації ТзОВ «Промисловий ремонт» є 29.09.2009, номер запису 12271020000011257, зареєстрована юридична особа за адресою: вул. Хуторівка, 40А, м. Львів, 79000.
За твердженнями заявника, ТзОВ «Промисловий ремонт» має заборгованість перед державним бюджетом на загальну суму 10283335,39 грн., яка виникла по єдиному внеску на суму 2951,51 грн. (з яких: 2929,02 грн. штрафні санкції; 22,49 грн. пеня), по податку на прибуток на суму 2210,00 грн. (з яких: 2210,00 грн. штрафні санкції), по податку на додану вартість на суму 10277663,88 грн. (з яких: 4952141,18 грн. основний борг; 2485331,64 грн. штрафні санкції; 2840191,06 грн. пеня), адміністративні штрафи на суму 510,00 грн. (штрафні санкції).
Відповідно до ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов'язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість.
Згідно приписів абз. 6 ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора - контролюючого органу, уповноваженого відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, іншого органу, який відповідно до закону здійснює контроль за справлянням інших обов'язкових платежів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу або іншої заборгованості у встановленому законодавством порядку.
Частиною 1 ст. 6 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що у випадках, передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються органами доходів і зборів, а рішення щодо стягнення коштів - банками та іншими фінансовими установами.
Згідно із пунктом 41.4 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з абзацом першим пункту 95.3 статті 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 11 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22, який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до пункту 11.4 зазначеної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.
Отже, оскільки, списання коштів з рахунків боржника здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України «Про виконавче провадження», інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України є належним доказом в підтвердження вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу. Аналогічної правової позиції дотримувався Вищий господарський суд України (постанова від 17.02.2015 р. по справі №925/1941/14) та Верховний суд України (постанова від 29.04.2015 р. у справі №920/629/14).
Як вбачається з матеріалів справи, ГУ ДФС у Львівській області винесено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 11.03.2019 за № 0020845013 на суму 2249,03 грн. штрафних санкцій та 22,49 грн. пені; та рішення про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 11.06.2018 за № 0222941311 на суму 680,00 грн. штрафних санкцій.
З корінця податкової вимоги форми «Ю» від 13.04.2018 за № 46035-17 вбачається, що загальна сума податкового боргу ТзОВ «Промисловий ремонт» перед державним бюджетом станом на 12.04.2018 становить 10268635,74 грн., в тому числі 4952141,18 грн. основний платіж, 2476303,50 грн. штрафні санкції, 2840191,06 грн. пеня.
Головним управлінням ДПС у Львівській області подавався позов до ТзОВ «Промисловий ремонт» про стягнення податкового боргу на суму 10280383,88 грн.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2020 у справі № 380/593/20 позов задоволено повністю, стягнуто з ТзОВ «Промисловий ремонт» до бюджету кошти в сумі 10280383,88 грн.
У вказаному вище рішенні Львівського окружного адміністративного суду судом встановлено, що заборгованість боржника перед бюджетом на суму 10280383,88 грн. складається з податку на прибуток приватних підприємств на суму 2210,00 грн. (штрафні санкції), податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів на суму 10277663,88 грн. (554,00 грн. основний платіж, 4951587,00 грн. основний платіж за актом документальної перевірки, 2485331,64 грн. штрафні санкції, 2840191,06 грн. пеня), 510,00 грн. адміністративні штрафи. Даний факт є преюдиційним та не потребує доказування у відповідності до ч. 4 ст. 75 ГПК України.
На вказане рішення податковим органом винесено інкасові доручення від 10.09.2020 за № 252 на суму 510,00 грн., від 10.09.2020 за № 253 на суму 10277663,88 грн., які повернуті без виконання.
Отже, наведеним підтверджується невиконання ТзОВ «Промисловий ремонт» грошових зобов'язань на загальну суму 10283335,39 грн., з яких: 4952141,18 грн. основний борг, 5331194,21 грн. штрафні санкції та пеня. Докази протилежного в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство або відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства суд відмовляє у відкритті провадження у справі про банкрутство, якщо вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження, або якщо вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
В матеріалах справи відсутні докази, які б вказували на задоволення боржником вимог кредитора станом на дату підготовчого засідання, чи докази які б підтверджували спроможність боржника виконати свої зобов'язання. Також судом не встановлено інших підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Промисловий ремонт».
Таким чином, врахувавши що сума основного зобов'язання (без врахування штрафних санкцій та пені) становить 4952141,18 грн. та те, що в матеріалах справи відсутні докази які б вказували на можливість боржника виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість, суд вважає, що кредитором доведено неплатоспроможність боржника та обґрунтовано наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Промисловий ремонт».
Відповідно до ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, у відповідності до ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає за необхідне оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Промисловий ремонт» на офіційному веб - порталі судової влади України.
Відповідно до ч. 8 ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства, питання введення процедури розпорядження майном боржника, призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати вирішується господарським судом в ухвалі підготовчого засідання.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» від 05.06.2020 № 686-Х1 до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява ГУ ДПС у Львівській області про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Промисловий ремонт» містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Чорнія М.В. для виконання повноважень розпорядника майна.
Частиною 3 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими особами у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом; які мають конфлікт інтересів; які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження; які є близькими особами боржника - фізичної особи. До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Як вбачається з матеріалів справи, 31.12.2020 від арбітражного керуючого Чорнія М.В. надійшла заява про згоду на участь у даній справі, якою надано письмове підтвердження про те, що він не належить до жодної категорії осіб перелічених у ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства.
Зважаючи на відсутність обставин, які б зумовили неможливість призначення вказаного арбітражного керуючого Чорнія М.В. розпорядником майна боржника у справі про банкрутство, встановлених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, суд за наслідками розгляду заяви арбітражного керуючого вирішив призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий ремонт» (ідентифікаційний код 36608356) арбітражного керуючого Чорнія Мар'яна Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 509 від 15.03.2013, адреса: вул. Тракт Глинянський, 161-б, м. Львів, 79067) з процесуальними наслідками, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства.
Керуючись ст. ст. 2, 8, 28, 30, 39, 41, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 12, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд-
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий ремонт» (вул. Хуторівка, 40А, м. Львів, 79000, ідентифікаційний код 36608356).
2. Визнати вимоги кредитора - Головного управління ДПС у Львівській області в сумі 4 952 141,18 грн., визнати вимоги в сумі 5 331 194,21 грн. штрафних санкцій та пені (які не враховуються як підстава для відкриття провадження у справі про банкрутство).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий ремонт» (вул. Хуторівка, 40А, м. Львів, 79000, ідентифікаційний код 36608356).
4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий ремонт» (вул. Хуторівка, 40А, м. Львів, 79000, ідентифікаційний код 36608356).
5. Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Чорнія Мар'яна Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 509 від 15.03.2013, адреса: вул. Тракт Глинянський, 161-б, м. Львів, 79067).
6. Встановити розпоряднику майна арбітражному керуючому Чорнію Мар'яну Володимировичу грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень, за рахунок коштів, авансованих кредитором - Головним управлінням ДПС у Львівській області на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області, коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
7. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий ремонт» (вул. Хуторівка, 40А, м. Львів, 79000, ідентифікаційний код 36608356).
8. Розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Чорнію М.В.:
до 18.03.2021 надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи та реєстраційного номера облікової картки платника податків, суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;
повідомити усіх виявлених кредиторів про час та місце проведення попереднього засідання суду, докази повідомлення надати суду;
до 18.03.2021 організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;
надати суду відомості про майно боржника, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків;
надати суду: витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна по боржнику; інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо боржника;
надати суду документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника;
надати суду висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства;
надати суду документально підтверджений звіт про проведену роботу.
9. Попереднє засідання суду призначити на 24.03.2021 о 10:30 год. (засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-ий поверх).
10. Участь у судовому засіданні повноважних представників кредитора, боржника та розпорядника майна на власний розсуд.
11. Запропонувати учасникам у справі про банкрутство:
- подавати всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, клопотання, відзиви, пояснення тощо) до господарського суду через електронну пошту, відкриту на сайті «mail.gov.ua» або через особистий кабінет, відкритий у системі «Електронний суд». Суд звертає увагу, що відкриття електронної пошти на сайті «mail.gov.ua» чи відкриття особистого кабінету в системі «Електронний суд» дозволяють учасникам у справі про банкрутство оперативно отримувати усі процесуальні документи, постановлені судом;
- подати до господарського суду письмові міркування щодо можливості розгляду справи за відсутності уповноважених представників за наявними у справі матеріалами у зв'язку з введенням карантину та обмежувальних протиепідемічних заходів з метою попередження розповсюдження інфекційних захворювань, що викликані коронавірусною інфекцією COVID-19, для забезпечення людини, її життя та здоров'ю неможливістю зараження.
12. Копію ухвали надіслати боржнику, кредитору, розпоряднику майна Чорнію М.В., Сихівському відділу Державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Сихівському районному суду м. Львова, Західному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Львів) Відділу з питань банкрутства, державному реєстратору.
13. Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 235 ГПК України.
14. Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.
Суддя В.М. Артимович