79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
"11" лютого 2021 р. Справа № 909/620/20
Західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого - судді О.В. Зварич
суддів В.М. Гриців
О.П. Дубник,
розглянув клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпіне груп" б/н від 10.02.2021 року (вх. № 01-04/996/21 від 11.02.2021 року) про участь у судовому засіданні в режимі відеконференції поза межами приміщення суду
за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпіне груп" б/н від 18.12.2020 року (вх. № 01-05/3791/20 від 21.12.2020 року)
на рішення господарського суду Івано-Франківської області від 23.11.2020 року
у справі № 909/620/20
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпіне груп" (надалі ТзОВ "Альпіне груп")
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ шкіри" (надалі ТзОВ "Світ шкіри")
про визнання недійсною додаткової угоди до договору поставки,
Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 18.01.2021 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ТзОВ "Альпіне груп" та призначено справу №909/620/20 до розгляду на 15.02.2021 року о 10 год. 00 хв.
Представник позивача Леонтьєва Г.Є., який діє на підставі ордеру серії КВ № 417349 від 18.12.2020 року, надіслав на електронну адресу суд клопотання (вх. № 01-04/996/21 від 11.02.2021 року) про участь у судовому засіданні в режимі відеконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою онлайн сервісу відеозв'язку "EаsyCon".
При винесенні даної ухвали колегія суддів виходить з таких мотивів.
Згідно з частиною 1 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
У відповідності до частини 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
На виконання Закону України від 30.03.2020 року №540-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" та відповідно до пункту 10 частини 1 статті 152, частини 5 статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус судів" Державна судова адміністрація України наказом від 08.04.2020 року №169 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку (в редакції, затвердженій наказом ДСА України №196 від 23.04.2020 року з наступними змінами) учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання У заяві учасник справи обов'язково зазначає: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім'я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз'язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); номер телефону для зв'язку із судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису (пункти 1, 3 розділу ІІІ Порядку).
З огляду на те, що ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 18.01.2021 року явку сторін у даній справі визначено на їх розсуд, і позивач вважає за необхідне надати пояснення через свого представника в режимі відеоконференції, колегія суддів вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 197, 234, 281 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпіне груп" б/н від 10.02.2021 року (вх. № 01-04/996/21 від 11.02.2021 року) про участь у судовому засіданні в режимі відеконференції поза межами приміщення суду задоволити.
Судове засідання у справі №909/620/20 провести 15.02.2021 року о 10 год. 00 хв. в режимі відеоконференції у приміщенні Західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 81 в залі судових засідань № 5 за допомогою системи відеоконференцзв'язку "EаsyCon" (https://easycon.com.ua/).
Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи зобов'язаний дотримуватись правил Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року №196 (з наступними змінами). Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який бере участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Довести до відома сторонам у справі, що їх представники мають право з'явитися до приміщення Західного апеляційного господарського суду та взяти участь у судовому засіданні у загальному порядку у залі судових засідань №5.
Надіслати ухвалу сторонам у справі в порядку, визначеному ч. 5 ст. 242, ст. 285 ГПК України.
Неявка уповноважених представників в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи відповідно до положень ч. 12 ст. 270 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття.
Строки та порядок оскарження постанов (ухвал) апеляційного господарського суду визначені в § 1 глави 2 Розділу IV ГПК України.
Веб-адреса судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http//reyestr.court.gov.ua.
Головуючий суддя О.В. Зварич
Суддя В.М. Гриців
Суддя О.П. Дубник