Ухвала від 13.05.2010 по справі 2а-1363/10/1270

Головуючий у 1 інстанції - Качуріна Л.С.

Суддя-доповідач - Нікулін О.А.

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

Іменем України

13 травня 2010 року справа № 2а-1363/10/1270

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Нікуліна О.А.

суддів:

при секретарі

за участю:

представника позивача

представника відповідача Сіваченка І.В., Дяченко С.П.

Козловій О.М.

Не з*явився

Не з*явився

розглянувши у відкритому

апеляційну скаргу судовому засіданні

Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську

на постанову Луганського окружного адміністративного суду

від 19 січня 2010 року

по справі № 2а-1363/10/1270

за позовом Комунального підприємства «Облтепло»

до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську

про визнання дій незаконними, визнання недійсним розпорядження №691 від 27.11.2009 року, -

ВСТАНОВИЛА:

У грудні 2009 року позивач звернувся з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій незаконними, визнання недійсним розпорядження №691 від 27.11.2009 року .

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 19 січня 2010 року адміністративний позов задоволено повністю

Зазначеною постановою визнано Розпорядження Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції міста Луганська про створення контрольного поста на Комунальному підприємстві «Облтепло» з затвердженням складу поста від 27.11.2009 року № 691 недійсним.

Визнано дії Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції міста Луганська про створення контрольного поста на Комунальному підприємстві «Облтепло» неправомірними.

Зобов'язано Ленінську міжрайонної державної податкової інспекції міста Луганська ліквідувати контрольний пост на Комунальному підприємстві «Облтепло».

З постановою суду першої інстанції не погодився відповідач по справі та звернувся з апеляційною скаргою на неї, в якій зазначено, що суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права внаслідок чого неправильно вирішив справу, вважає, що постанова підлягає скасуванню з наступною відмовою у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляція не підлягає задоволенню.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції правильно встановив правовідносини між сторонами по справі, застосував відповідні норми матеріального та процесуального права та виходив з наступного.

Комунальне підприємство «Облтепло -зареєстровано у якості СПД виконавчим комітетом Луганської міської ради 07 серпня 200" року та внесений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Комунальне підприємство «Облтепло» зареєстровано як платник податків у Ленінський МДПІ м. Луганська.

Згідно Статуту Комунальне підприємство «Облтепло» є юридичною особою, має окремлено майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків.

На виконання п. 7 постанови Кабінету міністрів України від 25.11.2009р. № 1241 Ленінська МДПІ м. Луганська надала розпорядження про створення контрольного поста на комунальному підприємстві «Облтепло» з затвердженням складу поста від 27.11.2009р. № 691. З матеріалів справи вбачається, що Комунальним підприємством «Облтепло» на виконання постанови КМУ від 03.12.2008 року № Ю82 згідно договору від 10.04.2009 року № 36-16/92 відкрито у ВАТ «Державний ощадний банк України» поточний рахунок із спеціальним режимом використання № 2603430111290 для зарахування коштів, що надходять від усіх категорій споживачів за теплову енергію.

Частиною 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2009 року № 1241 постановлено Державній податковій адміністрації та Головному контрольно-ревізійному управлінню утворити на кожному підприємстві-боржнику, яке не відкрило поточний рахунок із спеціальним режимом використання в уповноваженому банку, пости для забезпечення контролю за надходженням виручки таких підприємств та її спрямуванням до державного бюджету в рахунок погашення заборгованості за зобов'язаннями, права вимоги за якими утуплені відповідно до пункту 2 цієї постанови, крім частини виручки, необхідної для ати заробітної плати, сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), оплати вартості енергоносіїв та фінансування технологічних процесів, пов'язаних із забезпеченням безаварійної роботи підприємства, за переліком, що визначається Міністерством з питань житлово-комунального господарства.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах і повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищенаведене, суд вважав розпорядження Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції м. Луганська від 27.11.2009року № 691 таким, що суперечить вимогам ч. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2009року № 1241.

Доводи податкового органу, викладені ним в апеляційній скарзі, щодо порушення позивачем вимог ПКМУ № 1082 від 03.12.2008 року не знайшли свого підтвердження.

Право податкового органу встановити контрольний пост передбачено лише п. 7 ПКМУ № 1241 від 25 листопада 2009 року, на тій підставі, що господарюючим суб'єктом не відкрито поточного рахунку із спеціальним режимом використання в уповноваженому банку.

Інші підстави створення поста для забезпечення контролю за надходження виручки від та спрямуванням її до державного бюджету не передбачені.

З урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дотримався норм матеріального та процесуального права під час вирішення справи, тобто відсутні підстави для скасування або зміни судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів ,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 19 січня 2010 року - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 19 січня 2010 року - залишити без змін

Ухвала за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного суду України протягом 1 місяця.

Головуючий

Судді