ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
10 лютого 2021 року справа №320/8476/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомДержавного реєстратора Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_1
доМіністерства юстиції України
провизнання незаконним та скасування наказу
Державний реєстратор Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства юстиції України (далі по тексту - відповідач), в якому просить визнати незаконним та скасувати накази відповідача від 20 серпня 2020 року №2936/5, 2937/5 та від 16 вересня 2020 року №3199/5 «Про задоволення скарги» в частині анулювання пощивачу доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2020 року адміністративну справу №320/8476/20 передано на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва.
На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративну справу №320/8476/20 передано на розгляд судді Кузьменку В.А.
Ознайомившись із позовною заявою Державного реєстратора Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_1 і доданими до неї матеріалами, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на таке.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому законом порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Підпунктом 1 частини першої статті 3 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На момент звернення із позовною заявою, статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020 року встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб - 2 102,00 грн.
За змістом частини першої та другої статті 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, зокрема, суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що позовні вимоги про визнання незаконним та скасування наказів є немайновими, оскільки не спрямовані на зміну майнового стану позивача.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, у разі подання до адміністративного суду позову, який містить кілька вимог немайнового характеру, належить сплатити судовий збір за кожну з вимог.
Сума судового збору, в даному випадку, складає 2 522,40 грн., оскільки позивачем заявлено 3 окремі позовні вимоги немайнового характеру.
На підставі платіжного доручення від 18 вересня 2020 року судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн. на рахунок Київського окружного адміністративного суду, однак вказане платіжне доручення не приймається судом до уваги як доказ сплати судового збору, адже за вказаним платіжним документом судовий збір сплачений на рахунок іншого суду.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 24 вересня 2018 року у справі №805/168/18-а (адміністративне провадження №К/9901/57194/18).
Таким чином, позовна заява Державного реєстратора Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_1 є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вказані недоліки позивач може усунути у семиденний строк з дня вручення даної ухвали шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом немайнового характеру, який містить 3 окремі позовні вимоги, в розмірі 2 522,40 грн. (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 37993783, рахунок отримувача - UA908999980313181206084026007, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Згідно з частиною третьою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись статтями 160, 161, 169, пунктом 3 частини першої статті 171, статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Залишити без руху позовну заяву Державного реєстратора Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_1.
2. Встановити Державному реєстратору Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_1 семиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити Державного реєстратора Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_1 про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя В.А. Кузьменко