ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
09 лютого 2021 року м. Київ № 640/2028/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Келеберди В.І., ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами ОСОБА_1 до Національної поліції України про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_2 з позовом до Національної поліції України, якому просить суд:
- визнати протиправним та нечинним наказ Національної поліції України від 20.02.2020 №138 про відмову ОСОБА_1 у задоволенні заяви від 07.11.2015 року щодо прийняття на службу до поліції на посаду старшого інспектора з особливих доручень відділу супроводження системи електронного документообігу та контролю Департаменту документального забезпечення Національної поліції України, відповідно до п. 9 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію»;
- визнати протиправним та нечинним затверджений 20.02.2020 року Головою Національної поліції України Ігорем Клименком висновок про розгляд заяви ОСОБА_1 від 07.11.2015 року щодо прийняття на службу до поліції відповідно до п. 9 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію» та відмови у призначенні на посаду старшого інспектора з особливих доручень відділу супроводження системи електронного документообігу та контролю Департаменту документального забезпечення Національної поліції України у зв'язку з відсутністю в штаті цього Департаменту даної посади;
- зобов'язати Національну поліцію України повторно, згідно постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.11.2016 року в справі № 826/26466/15, розглянути питання щодо прийняття позивача на службу до поліції у відповідності до п. 9 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію».
Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Правовими положеннями ч. 5 ст. 122 КАС України встановлено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить, зокрема, визнати протиправними та нечинним: 1) наказ № 128 від 20.02.2020 року Національної поліції України про відмову у задоволенні його заяви щодо прийняття на службу до поліції; 2) висновок про розгляд заяви ОСОБА_1 від 07.11.2015 року, проте з даним адміністративним позовом звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва лиш 26 січня 2021 року.
При цьому, позивачем не подано заяви про поновлення пропущеного строку.
Частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
У даному випадку, ОСОБА_1 заяви про поновлення пропущеного строку на звернення до суду з даним позовом не подано, що в свою чергу, суперечить нормам адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, суд доходить висновку, що для запобігання обмеження права позивача на звернення до суду, останньому необхідно подати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Проте, в порушення вимог частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем у позовній заяві не зазначено вищевказаних відомостей.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.
Вказані судом недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду:
- заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Зазначені документи подати через канцелярію суду (або надіслати поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали.
Керуючись статтями 122, 123, 161, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 - без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
3. Попередити позивача, що у разі, якщо недоліки, зазначені в ухвалі, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута на підставі частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя В.І. Келеберда