Рішення від 10.02.2021 по справі 440/160/21

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/160/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сич С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

11 січня 2021 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ у Полтавській області) про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії з 01.01.2018 відповідно до довідки Полтавського обласного ТЦК та СП (ОВК) від 07.12.2020 за №12/547фп1601002335 про грошове забезпечення в розмірі 12900,00 грн., що враховується для перерахунку пенсій, надісланої до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області 07.12.2020 за вихідним №12/547фп1601002335, та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 відповідно до довідки Полтавського обласного ТЦК та СП (ОВК) про розмір грошового забезпечення в сумі 12900,00 грн., що враховується для перерахунку пенсій, з урахуванням посадового окладу у розмірі 7190,00 грн., надісланої до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області 07.12.2020 за вихідним №12/547фп1601002335, у порядку визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням проведених виплат.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Полтавській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Полтавським обласним ТЦК та СП, на підставі рішення суду, надіслано відповідачу оновлену довідку про розмір його грошового забезпечення. Проте, відповідач відмовив позивачу у здійсненні перерахунку та виплаті недоплаченої сум, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16 січня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/160/21, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази від відповідача.

21 січня 2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 40-42/, у якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, ГУПФУ у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився, а відтак додаткового або нового порядку складання довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу не встановлено. Вказує, що після скасування положень пунктів 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 інших рішень Урядом про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не приймалось, а тому вважає, що підстави для перерахунку пенсії позивачу відсутні.

Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - ГУ ПФУ в Полтавській області), що підтверджується наявними у справі документами пенсійної справи позивача.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року у справі №440/4647/19 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13 січня 2020 року по справі № 440/4647/19 скасовано. Ухвалено постанову, якою задоволено частково позовні вимоги ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії. Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії з 01.01.2018, з урахуванням посадового окладу в розмірі 6770,00 грн. Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку встановленого зразка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням посадового окладу, що відповідає "39" тарифному розряду за посадою, починаючи з 01.01.2018. В іншій частині в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено /а.с. 53-59/.

На виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року у справі №440/4647/19 Полтавським обласним ТЦК та СП виготовлено нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 07.12.2020 №12/547/фп1601002335, в якій зазначено, що розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для обчислення пенсії з 01.03.2018, за посадою заступник Полтавського обласного військового комісара з виховної роботи, становить: посадовий оклад - 7190,00 грн., оклад за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 4300,00 грн., всього - 12900,00 грн. та направлено цю довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для перерахунку пенсії, що не заперечується відповідачем /а.с. 34, 35/.

Листом від 07.12.2020 №12/547/фп1601002335 Полтавський обласний ТЦК та СП повідомив ГУ ПФУ в Полтавській області, що перегляд (збільшення) розміру грошового забезпечення проведено на підставі рішення Другого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року у справі №440/4647/19 з урахуванням 39-го тарифного розряду окладу за посадою визначеного в порядку частини четвертої пункту першого наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України". Зазначив, що раніше надана довідка про грошове забезпечення на суму 12270 грн. підлягає скасуванню та не застосовується /а.с. 35/.

Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області із заявою від 11.12.2020 /а.с. 14/, в якій просив провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з грошового забезпечення в розмірі 12900 грн., відповідно до наданої ІНФОРМАЦІЯ_3 (ТЦК та СП) довідки, на виконання вимог наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" та постанови Другого апеляційного адміністративного суду по справі №440/4647/19.

Листом ГУ ПФУ в Полтавській області від 22.12.2020 №7221-7134/К-02/8-1600/20 позивача повідомлено, що довідка про розмір грошового забезпечення від 07.12.2020 №12/547/фп1601002335 для перерахунку пенсії, видана Полтавським обласним ТЦК та СП на виконання рішення Другого апеляційного адміністративного суду від 09.11.2020 у справі №440/4647/19. Оскільки будь-яких зобов'язань рішенням Другого апеляційного адміністративного суду від 09.11.2020 у справі №440/4647/19 на ГУ ПФУ в Полтавській області не покладено, підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно вищезазначеної довідки про грошове забезпечення відсутні /а.с. 15/.

Не погоджуючись діяи Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії з 01.01.2018 з урахуванням довідки Полтавського обласного ТЦК та СП (ОВК) від 07.12.2020 за №12/547фп1601002335, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).

Статтею 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон №2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Отже, у разі зміни (підвищення) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців перерахунок пенсії здійснюється на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

24 лютого 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103 від 21 лютого 2018 року /далі - Постанова №103/.

Відповідно до пунктів 1, 2 та 7 Постанови №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Міністерству оборони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

Цією ж постановою внесені зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року (надалі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 3 та 4 вказаного Порядку передбачено, що довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Таким чином, у зв'язку з набранням чинності 01 березня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у позивача виникло право на перерахунок його пенсії, починаючи з 01 січня 2018 року.

Як встановлено судом, постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року у справі №440/4647/19, яка набрала законної сили 09.11.2020, визнано протиправними дії Полтавського обласного військового комісаріату щодо виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії з 01.01.2018, з урахуванням посадового окладу в розмірі 6770,00 грн. та зобов'язано Полтавський обласний військовий комісаріат виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку встановленого зразка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням посадового окладу, що відповідає "39" тарифному розряду за посадою, починаючи з 01.01.2018. В іншій частині в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено /а.с. 53-59/.

Частиною 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, протиправність дій Полтавського обласного військового комісаріату щодо виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії з 01.01.2018, з урахуванням посадового окладу в розмірі 6770,00 грн., встановлено постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року у справі №440/4647/19, яка набрала законної сили.

На виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року у справі №440/4647/19 Полтавським обласним ТЦК та СП виготовлено нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 07.12.2020 №12/547/фп1601002335, в якій визначено, що розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для обчислення пенсії з 01.03.2018, за посадою заступник Полтавського обласного військового комісара з виховної роботи, становить: посадовий оклад - 7190,00 грн., оклад за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 4300,00 грн., всього - 12900,00 грн. та направлено цю довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для перерахунку пенсії, що не заперечується відповідачем /а.с. 34, 35/.

Суд зазначає, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правого акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, ГУПФУ та відповідач у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Згідно з частиною 3 статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Таким чином, оскільки позивач набув право на перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року у зв'язку з набранням чинності 01 березня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, а нова довідка від 07.12.2020 №12/547/фп1601002335, що була виготовлена та направлена до органу Пенсійного фонду України на виконання судового рішення, яке набрало законної сили, містить посадовий оклад, із врахуванням якого повинен був здійснюватися відповідачем перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року, враховуючи, що перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року проведений відповідачем у неналежному розмірі з вини Полтавського ОВК перейменованого у подальшому в Полтавський обласний ТЦК та СП, є підстави стверджувати, що відповідно до частини 3 статті 51 та частини 3 статті 63 Закону №2262-XII у ГУ ПФУ в Полтавській області є обов'язок перерахувати позивачу пенсію з 01 січня 2018 року з урахуванням грошового забезпечення, встановленого у довідці Полтавського обласного ТЦК та СП про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 07.12.2020 №12/547/фп1601002335.

Суд критично оцінює доводи відповідача про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії за новою довідкою Полтавського обласного ТЦК та СП від 07.12.2020 №12/547/фп1601002335 з посиланням на те, що пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" втратили чинність з 05 березня 2019 року, оскільки факт визнання нечинними вказаних норм не впливає на правовідносини щодо виготовлення довідки із зазначенням належного посадового окладу, що склались між позивачем та Полтавським обласним ТЦК та СП до 05 березня 2019 року, та не позбавляє права позивача на перерахунок його пенсії з 01 січня 2018 року у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, від 07.12.2020 №12/547/фп1601002335.

Аргумент відповідача стосовно того, що органом ПФУ на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21 лютого 2018 року вже здійснено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року, суд вважає безпідставним з огляду на те, що вказаний перерахунок пенсії проведений позивачу з урахуванням неналежного розміру грошового забезпечення (а саме: розміру посадового окладу), що встановлено постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2020 року у справі №440/4647/19, та Полтавським обласним ТЦК та СП виготовлено та направлено нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, від 07.12.2020 №12/547/фп1601002335 з урахуванням належного розміру грошового забезпечення (а саме: розміру посадового окладу).

Суд також враховує, що згідно з частинами 1, 2 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Право на виплати у сфері соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше у рішенні від 16 грудня 1974 року у справі "Міллер проти Австрії", де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні "Гайгузус проти Австрії" від 16 вересня 1996 року, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.

Суд зауважує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Зазначена позиція повністю кореспондується з висновками Європейського суду з прав людини, відповідно до яких, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею, повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, в тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).

Отже, "ефективний засіб правого захисту" в розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права й одержання особою бажаного результату.

Враховуючи вищевикладене, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року з урахуванням грошового забезпечення, встановленого в довідці Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 07 грудня 2020 року №12/547/фп1601002335 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01 січня 2018 року з урахуванням грошового забезпечення, встановленого у довідці Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 07 грудня 2020 року №12/547/фп1601002335, з урахуванням проведених виплат.

Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 9, 77, 139, 229, 243-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року з урахуванням грошового забезпечення, встановленого в довідці Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 07 грудня 2020 року №12/547/фп1601002335.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01 січня 2018 року з урахуванням грошового забезпечення, встановленого у довідці Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 07 грудня 2020 року №12/547/фп1601002335, з урахуванням проведених виплат.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Суддя С.С. Сич