Постанова від 08.02.2021 по справі 914/941/20

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" лютого 2021 р. Справа №914/941/20

Західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

головуючого судді Кордюк Г.Т.

суддів Кравчук Н.М.

Плотніцького Б.Д.

Секретар судового засідання Матіїшин Х.В.

розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 , б/н від 20.11.2020 (вх. №01-05/3511/20 від 01.12.2020),

на рішення Господарського суду Львівської області від 19.10.2020 ( повний текст рішення складено 28.10.2020)

у справі №914/941/20 (суддя Манюк П.Т.)

за позовом: ОСОБА_1 , м. Тячів Закарпатської області,

до відповідача: Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м. Львів,

про визнання протиправною бездіяльності в частині не вчинення дій спрямованих на відміну електронного аукціону з підстав наявності судової заборони на його проведення та оформлення результатів, що призвело до протиправного неповернення гарантійного внеску, визнання протиправними дій в частині призупинення процедури приватизації нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274, 6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 шляхом їх продажу на аукціоні, визнання протиправним та скасування наказу від 08.11.2019 № 117.

за участю представників:

від позивача: Галайський О.В. - адвокат;

від відповідача: Чижович І.З. - представник;

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Львівської області з позовом до Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про:

- визнання протиправною бездіяльності Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради в частині не вчинення дій спрямованих на відміну електронного аукціону з підстав наявності судової заборони на його проведення та оформлення результатів, що призвело до протиправного неповернення гарантійного внеску сплаченого ОСОБА_1 в розмірі 120 408 грн.;

- визнання протиправними дій Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради в частині призупинення процедури приватизації нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274, 6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 шляхом їх продажу на аукціоні, що призвело до протиправного неповернення гарантійного внеску сплаченого ОСОБА_1 в розмірі 120 408 грн.;

- визнання протиправним та скасування наказу Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради від 08.11.2019 № 117.

Позовна заява обгрунтована тим, що 01.11.2019 відбувся електронний аукціон № UА-РS-2019-10-07-000020-2 з продажу нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,6 кв. м. за адресою: АДРЕСА_1 , переможцем якого став позивач - ОСОБА_1 . Для участі в даному аукціоні позивачем було сплачено гарантійний внесок в розмірі 120 408,00 грн.

Проте, процедуру приватизації шляхом продажу на аукціоні не було доведено до завершення з підстав незалежних від волі позивача. Так, 02.11.2019 позивачеві стало відомо, що ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 07.10.2019 у справі №463/8077/19 було забезпечено позов та встановлено заборону на вчинення дій спрямованих на організацію, проведення електронних торгів та оформлення результатів торгів щодо нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,6 кв.м. за адресою АДРЕСА_1 . Оскільки така ухвала була чинною, у позивача не було підстав підписати протокол про результати аукціону та укласти договір купівлі-продажу, про що позивач повідомив відповідача відповідними листами.

Натомість Управління комунальної власності Львівської міської ради наказом від 08.11.2019 № 177 призупинило вирішення питання щодо прийняття рішення про приватизацію нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом продажу на аукціоні, в тому числі підписання протоколу про результати електронного аукціону від 01.11.2019 № UА-РS-2019-10-07-000020-2 до моменту скасування встановленої судом заборони.

На думку позивача, такі дії відповідача є протиправними, оскільки процедура призупинення приватизації, підписання протоколу та укладення договору чинним законодавством не передбачена. Натомість, на переконання позивача, за наявності судової заборони на проведення аукціону та оформлення його результатів згідно ухвали суду про забезпечення позову відповідач повинен був відмінити аукціон.

Всі ці обставини, на думку позивача, свідчать про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів, оскільки протиправна бездіяльність відповідача щодо не відміни аукціону призвела до протиправних дій щодо призупинення аукціону та щодо неповернення сплаченого позивачем гарантійного внеску.

Рішенням Господарського суду Львівської області від 19.10.2020 у справі №914/941/20 у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.

Приймаючи вказане рішення у справі, місцевий господарський суд виходив з того, що позивачем не доведено наявності обставин, при яких орган приватизації зобов'язаний був прийняти рішення про відміну аукціону. Твердження про те, що такою підставою є наявність судової заборони на вчинення будь-яких дій, спрямованих на організацію та проведення електронних торгів є необґрунтованим, оскільки ч. 6 ст. 12 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" містить вичерпний перелік підстав з яких електронний аукціон може бути відмінено.

Натомість, призупинення відповідачем вирішення питання щодо прийняття рішення про приватизацію спірного майна хоча і не передбачено нормами чинного законодавства проте вчинено на виконання ухвали Личаківського районного суду від 07.10.2019 у справі № 463/8077/19 про забезпечення позову, оскільки управління діяло на виконання вказаної ухвали Личаківського районного суду м. Львова, яка відповідно до законодавства України є обов'язковою до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Не погодившись з вказаним рішенням суду першої інстанції, позивач звернувся до Західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду Львівської області від 19.10.2020 у справі №914/941/20 скасувати та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задоволити в повному обсязі.

Обґрунтовуючи подану апеляційну скаргу, позивач зазначає, що судом першої інстанції не було взято до уваги, що відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Оскільки нормами чинного законодавства не передбачені підстави, умови та повноваження на призупинення організатором аукціону приватизації майна, виданий відповідачем наказ №177 від 08.11.2019 є протиправним та підлягає скасуванню.

Разом з тим, зважаючи на те, що відповідно до п.42 Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 № 432 , електронний аукціон може бути відмінено за рішенням органу приватизації на будь-якому етапі його проведення, апелянт вважає, що правильними діями відповідача, спрямованими на виконання ухвали суду про забезпечення позову, була відміна аукціону до дня його проведення.

Отже, на переконання апелянта, в даному випадку мають місце протиправна бездіяльність відповідача щодо не відміни аукціону та протиправні дії останнього щодо призупинення аукціону.

25.01.2021 до суду від Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому відповідач просить рішення Господарського суду Львівської області від 19.10.2020 у справі №914/941/20 залишити без змін з підстав його законності та обгрунтованості, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Зокрема, відповідач зазначає, що невчинення дій спрямованих на відміну електронного аукціону не можна розцінювати як його бездіяльність, оскільки ухвалою Личаківського районного суду від 07.10.2019 у справі №463/8077/19 про забезпечення позову не зобов'язано Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради вчиняти дії спрямовані на відміну електронного аукціону, а визначені п.6 ст. 12 ЗУ «Про приватизацію державного та комунального майна» підстави для відміни аукціону відсутні.

Крім того, відповідач зазначає, що електронний аукціон щодо нежитлових приміщень у АДРЕСА_1 загальною площею 274,6 кв.м. мав відбутись 08.10.2019. Однак, зважаючи на те, що до закінчення кінцевого строку прийняття пропозицій на участь у вказаному електронному аукціоні (до 07.10.2019 20:20) не було подано жодної заяви, відповідно до п.9 ст. 15 ЗУ «Про приватизацію державного та комунального майна» аукціон зі зниженням стартової ціни було оголошено в торговій системі 07.10.2019 автоматично, а 01.11.2019 також автоматично електронною торговою системою сформовано протокол, яким позивача визначено переможцем аукціону.

При цьому, відповідач зазначає, що з моменту набрання чинності ухвалою Личаківського районного суду від 07.10.2019 у справі №463/8077/19 жодних дій, спрямованих на організацію та проведення електронних торгів щодо спірного нерухомого майна, ним не вчинялося, а вживаючи заходів щодо призупинення вирішення питання про прийняття рішення про приватизацію нежитлових приміщень відповідач діяв на виконання ухвали Личаківського районного суду м.Львова від 07.10.2019 року про забезпечення позову у справі № 463/8077/19, яка відповідно до законодавства України є обов'язковим до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Отже, дії та відповідний наказ управління комунальної власності від 08.11.2019 № 117 спрямовані на виконання рішення суду і не можуть визнаватись протиправними.

Автоматизованою системою документообігу суду справу №914/941/20 розподілено до розгляду головуючому судді Кордюк Г.Т. Введено до складу судової колегії суддів Кравчук Н.М. та Плотніцького Б.Д.

Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 07.12.2020 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Львівської області від 19.10.2020 у справі №914/941/20 залишено без руху.

Ухвалою Західного апеляційного господарського суду від 21.12.2020 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Господарського суду Львівської області від 19.10.2020 у справі №914/941/20, розгляд апеляційної скарги призначено в судовому засіданні на 08.02.2021.

В судове засідання прибули представники сторін, які підтримали свої доводи та заперечення, викладені в апеляційній скарзі та у відзиві на апеляційну скаргу, висловили свої міркування з питань, що виникли в процесі розгляду апеляційної скарги.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши представників сторін, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права зазначає наступне:

Як вбачається з матеріалів справи, 01.11.2019 відбувся електронний аукціон № UА-РS-2019-10-07-000020-2 з продажу нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,6 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 .

Учасниками електронного аукціону були: ТзОВ "Теймур", Підприємство у формі ТзОВ "Тантал" та ОСОБА_1 .

За результатами електронного аукціону ОСОБА_1 в 3 раунді визначено переможцем аукціону з продажу вказаного приміщення, про що 01.11.2019 електронною торговою системою був сформований відповідний протокол.

ОСОБА_1 звернувся до відповідача з листом від 04.11.2019, в якому повідомив, що станом на 04.11.2019 існує пряма заборона на вчинення будь-яких дій з оформлення результатів електронного аукціону, оскільки ухвалою Личаківського районного суду від 07.10.2019 у справі №463/8077/19 заборонено будь-яким особам, в тому числі переможцю електронного аукціону, здійснювати будь-які дії, спрямовані на оформлення результатів відкритих торгів щодо нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,6 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 .

08.11.2019 відбулось засідання аукціонної комісії для забезпечення приватизації шляхом продажу на електронному аукціоні без умов нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 ( другий поверх, загальна площа 274,6 кв.м.) на виконання ухвал Львівської міської ради №361 від 31.03.2016, №1214 від 10.11.2016 ( зі змінами внесеними від 29.11.2018 №4287).

Як вбачається з протоколу вказаного засідання, 08.10.2019 на адресу управління комунальної власності надійшла ухвала Личаківського районного суду від 07.10.2019 у справі №463/8077/19, якою задоволено заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову: заборонено ДП "Прозорро.Продажі", організаторам відкритих електронних торгів, операторам електронних майданчиків, а також будь-яким іншим юридичним чи фізичним особам вчиняти будь-які дії, направлені на організацію та проведення електронних торгів щодо нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,9 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 ; заборонено ДП "Прозорро.Продажі", організаторам відкритих електронних торгів, операторам електронних майданчиків, а також будь-яким іншим юридичним чи фізичним особам, в тому числі переможцю електронного аукціону, здійснювати будь-які дії, спрямовані на оформлення результатів відкритих торгів щодо нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,6 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 .

З огляду на наведене, аукціонною комісією вирішено рекомендувати управлінню комунальної власності, як органу приватизації, призупинити вирішення питання щодо прийняття рішення про приватизацію нежитлових приміщень загальною площею 274,9 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом продажу на аукціоні, в тому числі підписання протоколу про результати електронного аукціону № UА-РS-2019-10-07-000020-2 ( сформованого 01.11.2019 13:58:02) до моменту скасування заборони та/або скасування ухвали Личаківського районного суду м. Львова від 07.10.2019 у справі № 463/8077/19 про забезпечення позову.

Наказом Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради від 08.11.2019 № 177 "Про приватизацію шляхом продажу на електронному аукціоні нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 " призупинено вирішення питання щодо прийняття рішення про приватизацію вищенаведених нежитлових приміщень, шляхом продажу на аукціоні, в тому числі підписання протоколу про результати електронного аукціону № UА-РS-2019-10-07-000020-2, сформованого 01.11.2019 13:58:02, до моменту скасування заборони та/або скасування ухвали Личаківського районного суду м. Львова від 07.10.2019 у справі № 463/8077/19 про забезпечення позову.

ОСОБА_1 звернувся до Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради з заявою від 09.12.2019 про повернення грошових коштів у розмірі 120 408 грн., сплачених в якості гарантійного внеску по лоту № UА-РS-2019-10-07-000020-2.

Вказана заява залишена відповідачем без задоволення.

У квітні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Львівської області з позовом у даній справі.

Оцінивши матеріали справи та докази, що містяться у ній, колегія суддів апеляційної інстанції зазначає наступне:

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові, економічні та організаційні основи приватизації державного і комунального майна та майна, що належить Автономній Республіці Крим регулює Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" (далі - Закон).

Відповідно до п.22 ч.1 ст.1 Закону приватизація державного або комунального майна (далі - приватизація) - платне відчуження майна, що перебуває у державній або комунальній власності, на користь фізичних та юридичних осіб, які відповідно до цього Закону можуть бути покупцями.

Відповідно до ст. 6 Закону суб'єктами приватизації є: державні органи приватизації; місцеві ради, органи приватизації територіальних громад; покупці.

За змістом ст.8 Закону покупцями об'єктів приватизації з урахуванням обмежень, установлених цією статтею, можуть бути, в тому числі, громадяни України.

Статтею 10 Закону регламентований порядок приватизації державного і комунального майна, що передбачає: формування та затвердження переліків об'єктів, що підлягають приватизації; опублікування переліку об'єктів, що підлягають приватизації, в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України, на офіційних сайтах місцевих рад та в електронній торговій системі; прийняття рішення про приватизацію; прийняття місцевою радою рішення про приватизацію об'єкта комунальної власності; опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію об'єкта та у випадках, передбачених цим Законом, інформації про вивчення попиту для визначення стартової ціни; проведення інвентаризації та оцінки відповідно до законодавства; проведення у випадках, передбачених законом, аудиту, екологічного аудиту об'єкта приватизації; перетворення державного або комунального підприємства в господарське товариство у процесі приватизації у випадках, передбачених цим Законом; затвердження плану розміщення акцій акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, у випадках, передбачених цим Законом, та його виконання; затвердження у випадках, передбачених цим Законом, умов продажу об'єктів приватизації, розроблених аукціонною комісією; опублікування інформації про умови продажу, в тому числі стартову ціну об'єкта приватизації; проведення аукціону, укладення договору купівлі-продажу; укладення договору купівлі-продажу в разі приватизації об'єкта шляхом викупу; опублікування інформації про результати приватизації; прийняття рішення про завершення приватизації. Приватизація об'єкта вважається завершеною з моменту його продажу та переходу до покупця права власності або завершення розміщення всіх акцій, передбачених до продажу планом розміщення акцій, і оформлюється наказом відповідного органу приватизації.

За змістом ст. 5 Закону з метою раціонального та ефективного застосування способів приватизації, об'єкти приватизації поділяються на об'єкти малої приватизації та об'єкти великої приватизації.

Частиною 1 статті 15 Закону передбачено, що об'єкти малої приватизації продаються виключно на електронних аукціонах. Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та Порядок відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об'єктів малої приватизації, авторизації електронних майданчиків, розмір та порядок сплати плати за участь, визначення переможця за результатами електронного аукціону, а також порядок визначення додаткових умов продажу затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Механізм проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації з використанням електронної торгової системи, визначення переможця за результатами електронного аукціону, розміру та порядку внесення плати за участь в електронному аукціоні, а також визначення додаткових умов продажу відповідно до положень Закону визначає Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 № 432 ( далі - Порядок).

Відповідно до п. 63 Порядку переможець електронного аукціону визначається шляхом автоматичної оцінки електронною торговою системою цінових пропозицій учасників після завершення останнього раунду електронного аукціону та формування протоколу про результати електронного аукціону.

Згідно п. 64 Порядку переможець електронного аукціону: підписує протокол про результати електронного аукціону та надає його оператору електронного майданчика, через якого ним подано цінову пропозицію, протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування електронною торговою системою; укладає договір купівлі-продажу об'єкта приватизації з органом приватизації протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.

Відповідно до п. 70 Порядку, договір купівлі-продажу об'єкта приватизації за результатами проведення електронного аукціону укладається між органом приватизації та переможцем електронного аукціону протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону та опубліковується органом приватизації в електронній торговій системі через особистий кабінет протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем його укладення. Вказаний строк закінчується о 18 годині останнього дня строку, встановленого для опублікування договору.

Як зазначалось вище, 01.11.2019 відбувся електронний аукціон № UА-РS-2019-10-07-000020-2 з продажу нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,6 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 .

Переможцем вказаного аукціону визначено ОСОБА_1 , про що 01.11.2019 електронною торговою системою був сформований відповідний протокол.

Однак, протокол про результати електронного аукціону № UА-РS-2019-10-07-000020-2 Мальков Сергій Анатолійович не підписав, оскільки ухвалою Личаківського районного суду від 07.10.2019 у справі № 463/8077/19 задоволено заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову: заборонено ДП "Прозорро.Продажі", організаторам відкритих електронних торгів, операторам електронних майданчиків, а також будь-яким іншим юридичним чи фізичним особам вчиняти будь-які дії, направлені на організацію та проведення електронних торгів щодо нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,9 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 ; заборонено ДП "Прозорро.Продажі", організаторам відкритих електронних торгів, операторам електронних майданчиків, а також будь-яким іншим юридичним чи фізичним особам, в тому числі переможцю електронного аукціону, здійснювати будь-які дії, спрямовані на оформлення результатів відкритих торгів щодо нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,6 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 .

Наказом Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради від 08.11.2019 № 177 "Про приватизацію шляхом продажу на електронному аукціоні нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 " призупинено вирішення питання щодо прийняття рішення про приватизацію вищенаведених нежитлових приміщень, шляхом продажу на аукціоні, в тому числі підписання протоколу про результати електронного аукціону № UА-РS-2019-10-07-000020-2, сформованого 01.11.2019 13:58:02, до моменту скасування заборони та/або скасування ухвали Личаківського районного суду м. Львова від 07.10.2019 у справі № 463/8077/19 про забезпечення позову.

На думку позивача, такі дії відповідача є протиправними, оскільки процедура призупинення приватизації, підписання протоколу та укладення договору чинним законодавством не передбачена. Натомість, на переконання позивача, за наявності судової заборони на проведення аукціону та оформлення його результатів згідно ухвали суду про забезпечення позову відповідач повинен був відмінити аукціон.

Пунктом 42 Порядку передбачено, що електронний аукціон може бути відмінено за рішенням органу приватизації на будь-якому етапі до дня його проведення. За наявності підстав, передбачених частиною шостою статті 12 Закону, орган приватизації територіальної громади може прийняти рішення щодо відміни електронного аукціону на будь-якому етапі до дня опублікування в електронній торговій системі рішення про завершення приватизації. Рішення органу приватизації про відміну електронного аукціону опубліковується в електронній торговій системі не пізніше робочого дня, наступного за днем його прийняття.

Згідно ч. 6 ст.12 Закону органи приватизації припиняють приватизацію об'єкта приватизації у таких випадках:

-включення об'єкта приватизації до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації;

-виключення об'єкта великої приватизації з переліку об'єктів, що підлягають приватизації;

-ухвалення місцевою радою рішення про скасування попереднього рішення про приватизацію відповідного об'єкта комунальної власності.

Оскільки ч. 6 ст. 12 Закону передбачено вичерпний перелік підстав для прийняття органом приватизації рішення щодо відміни електронного аукціону, наявності яких позивачем не доведено, а судом не встановлено, висновок суду першої інстанції про відмову у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльності Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради в частині не вчинення дій спрямованих на відміну електронного аукціону є вірним.

Разом з тим, як зазначалось вище, ухвалою Личаківського районного суду від 07.10.2019 у справі № 463/8077/19 заборонено, зокрема, організатору відкритих електронних торгів, яким є Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, здійснювати будь-які дії, спрямовані на оформлення результатів відкритих торгів щодо нежитлових приміщень другого поверху загальною площею 274,6 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача в частині призупинення процедури приватизації та скасування наказу відповідача від 08.11.2019 №117, оскільки призупинення відповідачем вирішення питання щодо прийняття рішення про приватизацію нежитлових приміщень, в тому числі підписання протоколу про результати електронного аукціону, хоча і не передбачено нормами чинного законодавства проте вчинено відповідачем на виконання ухвали Личаківського районного суду від 07.10.2019 у справі № 463/8077/19.

З огляду на вищенаведене, колегія суддів вважає, що рішення Господарського суду Львівської області від 19.10.2020 у даній справі відповідає матеріалам справи, ґрунтується на чинному законодавстві і підстав для його скасування немає, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновків, наведених в оскаржуваному рішенні.

Судовий збір за розгляд справи в суді апеляційної інстанції покласти на скаржника в порядку ст.ст.129, 282 ГПК України.

Керуючись ст.ст.269,270,275,276, 281-284 Господарського процесуального кодексу України, -

Західний апеляційний господарський суд ПОСТАНОВИВ:

1. Рішення Господарського суду Львівської області від 19.10.2020 у справі №914/941/20 залишити без змін, апеляційну скаргу ОСОБА_1 - без задоволення.

2. Постанова набирає законної сили з моменту прийняття.

3. Порядок та строк оскарження встановлені ст. ст.288, 289 ГПК України.

Головуючий суддя Кордюк Г.Т.

Суддя Кравчук Н.М.

Суддя Плотніцький Б.Д.

Повний текст постанови виготовлено та підписано10.02.2021