Справа № 752/22571/20
Провадження №: 3/752/1231/21
Іменем України
02 лютого 2021 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Бойко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії КВ № 32-490, 11.11.2020 року о 10 год. 40 хв. ОСОБА_1 в м. Києві по вул. В.Васильківській 66-68, перебував в громадському будинку без засобів індивідуального захисту, а саме без захисної маски, чим порушив п.п.1 п.10 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020, тобто вичнив дії передбачені ст..44-3 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що справа підлягає поверненню на дооформлення з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Так, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка складала протокол; відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих, протокол може бути підписано також і цими особами.
Згідно положень КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен вжити всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів по справі та з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.2 ст. 8 КУпАП закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Згідно ч.2 ст.44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей, а саме перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, в даний час передбачає адміністративну відповідальність в розмірі 10-15 неоподатковуваних мінімумів та згідно ст. 222 КУпАП справи про адміністративне правопорушення передбачені ч.2 ст. 44-3 КУпАП розглядаються уповноваженим органом національної поліції.
З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне направити матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за належністю до компетенції органу національної поліції.
Керуючись ст. 222, 256, 283 КУпАП, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП повернути до Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В.Бойко