Ухвала від 09.02.2021 по справі 940/1342/20

09.02.2021 Справа № 940/1342/20

Провадження по справі № 2/940/91/21

УХВАЛА

Іменем України

09 лютого 2021 року суддя Тетіївського районного суду Київської області Косович Т.П., розглянувши клопотання адвоката Івасина Олександра Романовича про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,

встановив:

В провадженні Тетіївського районного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Товариство з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Ю.ЕС.АЙ", про стягнення коштів за шкоду нанесену внаслідок ДТП.

Підготовче засідання у справі призначено на 09 годину 30 хвилин 16 березня 2021 року.

28.12.2020 року представник позивача надіслав до суду клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».

Відповідно до ст. 13 ЦПК Україн, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.

Розглянувши заявлене клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon», суд вважає, що воно підлягають задоволенню, виходячи з такого.

Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Ч. 4 ст. 212 ЦПК України передбачено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Зважаючи на це, з метою забезпечення прав сторін та для забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне надати можливість у даній справі приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».

Керуючись ст.212, 258-260 ЦПК України,суд -

ухвалив:

Клопотання адвоката Івасина Олександра Романовича про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.

Підготовче засідання у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Товариство з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Ю.ЕС.АЙ", про стягнення коштів за шкоду нанесену внаслідок ДТП призначено на 09 годину 30 хвилин 16 березня 2021 року, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».

Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи повинен:

- отримати власний цифровий підпис в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК) ( пошук таких центрів в мережі Інтернет здійснюється за посиланням : https://czo.gov.ua/ca-registry);

- перевірити наявні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, встановленим у додатку 1 до Порядку № 169 ( пошук Порядку № 169 в мережі Інтернет здійснюється за посиланням https://dsa.court.gov.ua/…/dsa_pres_slujba_2020/N_169_20.pdf);

- зайти на офіційний веб-портал "Судова влади України" у розділ "Участь у відеозасіданні" (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: www.court.gov.ua) ;

- зареєструватися з використанням власного електронного підпису в системі "EasyCon" (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: https://easycon.com.ua).

Попередити сторони, що відповідно до ч. 5 та ч. 11 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.

Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EasyCon» за веб-посиланням https://easycon.com.ua.

Копію ухвали негайно надіслати сторонам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Т.П.Косович

Попередній документ
94722014
Наступний документ
94722016
Інформація про рішення:
№ рішення: 94722015
№ справи: 940/1342/20
Дата рішення: 09.02.2021
Дата публікації: 10.02.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Тетіївський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них; завданої внаслідок ДТП
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (09.02.2023)
Дата надходження: 29.06.2022
Розклад засідань:
28.01.2021 09:10 Тетіївський районний суд Київської області
16.03.2021 09:30 Тетіївський районний суд Київської області
09.04.2021 14:00 Тетіївський районний суд Київської області
06.07.2021 09:10 Тетіївський районний суд Київської області
04.08.2021 10:30 Тетіївський районний суд Київської області
26.11.2021 11:30 Тетіївський районний суд Київської області
14.09.2022 14:00 Тетіївський районний суд Київської області
10.03.2023 11:00 Тетіївський районний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОСОВИЧ ТЕТЯНА ПЕТРІВНА
суддя-доповідач:
КОСОВИЧ ТЕТЯНА ПЕТРІВНА
відповідач:
Руденко Олександр Миколайович
позивач:
Локоть Андрій Васильович
представник відповідача:
Неживок Ігор Вікторович
представник позивача:
Івасин Олександр Романович
третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
Товариство з додатковою відповідальністю "Страхова компанія "Ю.ЕС.АЙ"