Справа № 3/593/3/2021
"14" січня 2021 р. м.Бережани
Суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Шміло В.І., розглянувши матеріали, які надійшли від ГУ ДПС у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Бердичева, Житомирської області, гр.України, жительки АДРЕСА_1 , працює директором ПП «Ауса-Бережани» в с.Кур'яни, Бережанського району, Тернопільської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягалася,-
за ч.1 ст.164 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення від 15 жовтня 2020 року № 299 року вбачається, що ОСОБА_1 , працюючи директором ПП «Ауса-Бережани» в с.Кур'яни, Бережанського району, Тернопільської області допустила порушення порядку ведення господарської діяльності, а саме: встановлено факт зберігання ПП «Ауса-Бережани» за період з 01.04.2020 року по 15.10.2020 року на складі за адресою: с.Кур'яни, Бережанського району, Тернопільської області пального(дизельного палива) без наявності ліцензії на право зберігання пального( виключно для потреб власного споживання, чи потреб власної переробки), чим порушено вимоги ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року( із змінами та доповненнями). Акт перевірки від 15.10.2020 року, тобто своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення не визнала, просить провадження у вказаній адміністративній справі закрити за відсутнісю в її діях складу вищевказаного адміністративного правопорушення і пояснила, що працюючи директором ПП «Ауса-Бережани» в с.Кур'яни, Бережанського району, Тернопільської області, яке займається вирощуванням сільськогосподарської продукції, правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, зазначеного в Акті перевірки щодо дотримання суб'єктами господарювання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв від 15.10.2020 року вона не вчиняла, оскільки ПП «Ауса-Бережани» не являється суб'єктом господарювання, яке займається зберіганням пального, а є суб'єктом господарювання, яке займається вирощуванням сільськогосподарської продукції, для вирощування і виробництва якої необхідне пальне для заправки транспортних засобів, які використовуються для таких потреб. Придбане дизельне пальне ПП «Ауса-Бережани», в квітні 2020 року в кількості 17435 літрів , використовувалося для заправки транспортних засобів(трактора) згідно лімітно-забірних відомостей на отримання паливно-мастильних матеріалів, в яких зазначена дата отримання, прізвище механізатора, марка і номер трактора, кількість отриманого палива та підпис про його отримання.
Згідно лімітно-забірних відомостей на отримання паливно-мастильних матеріалів за період з 01.04.2020 року по 15.10.2020 року зі складу підприємства видано палива дизельного для заправки транспортних засобів (тракторів): в квітні 2020 року 10425 літрів, залишок палива на кінець квітня 2020 року становив 7010 літрів, в травні 2020 року видано 5705 літрів, залишок палива на кінець травня 2020 року становив 1305 літрів, в червні 2020 року видано 1170 літрів, залишок на кінець червня 2020 року становив 135 літрів, 03.09.2020 року видано 205,92 літри.
Залишки невикористаного дизельного пального зберігалися не на складі, а в орендованому транспортному засобі(бензовозі) та в поліетиленовій тарі ємністю - 4,85 літрів кожна, що не потебуєє ліцензії, згідно вимог Податкового кодексу України.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 доводи своєї довірительки підтримав і пояснив, що що інспекторами ГУ ДПС у Тернопільській області, в Акті перевірки зазначено, що вказане дизельне паливо зберігалося на складі ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ», проте ніяким чином не конкретизовано яким чином зберігалося вказане паливо. Тобто інспекторами ГУ ДПС у Тернопільській області не було фактично встановлено спосіб зберігання ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» пального, не було встановлено фактично сам факт зберігання, а свої висновки про зберігання пального ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» було зроблено виключно на підставі документів, що підтверджують факт поставки пального та документів, що підтверджують факт видачі пального, з буцімто складу, шляхом заправки транспортних засобів, також не було встановлено спосіб заправки зї складу. Тобто усі висновки щодо факту зберігання пального ПГІ «АУСА БЕРЕЖАНИ» зроблені інспекторами ГУ ДПС у Тернопільській області без встановлення самого факту зберігання пального, без встановлення способу зберігання пального та без встановлення способу видачі пального (заправки). Отже, висновки про необхідність наявності ліцензії для зберігання пального були зроблені інспекторами ГУ ДПС у Тернопільській області без жодних правових підстав для цього, а відповідно відсутня будь-яка доведеність вчинення порушення чинного законодавства як ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» так відповідно і його керівником, ОСОБА_3 .
Крім цього ОСОБА_2 показав, що 13.11.2017 року між ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» та ПП «ОККО-Бізнес Контракт» було укладено договір № 24СБКТЛ-3002 купівлі-продажу нафтопродуктів згідно якого ПП «ОККО-Бізнес Контракт» зобов'язувався передати у власність ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» нафтопродукти на умовах, в кількості та за ціною відповідно до вказаного договору та додатків до нього. Вказані нафтопродукти були придбані ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» для здійснення власної господарської діяльності. Відповідно до накладних № 460БКДГ-0016-9100936852 від 10.04.2020 року, № 460БКДГ- 0016-9101316968 від 23.04.2020 року місцем поставки дизельного пального визначено с. Куряни, Бережанського району, Тернопільської області. Відповідно до вищезазначеного згідно товарно-транспортної накладної від 10.04.2020 року ПП «ОККО Бізнеспродукт» 10.04.2020 року було поставлено 2990 літрів дизельного пального в с. Куряни. Бережанського району. Тернопільської області і вказане дизельне пальне було відвантажено в секцію для палива спеціалізованого вантажного автомобіля МАЗ паливозаправник-С, модель 5334 ТЗА-7,5334, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , що перебуває у наймі ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» відповідно до договору найму транспортного засобу від 31.03.2020 року, строк договору найму до 31.12.2020 року.
Також представник ОСОБА_2 зазначив, що 27.04.2020 року ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» було укладено із ФОП ОСОБА_4 договір № 04-27-01 поставки нафтопродуктів згідно якого ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» було набуто у власність нафтопродукти для здійснення власної господарської діяльності. Відповідно до вищезазначеного згідно накладної № РН 01040327 від 28.04.2020 року та відповідної товарно-транспортної накладної ФОП ОСОБА_4 28.04.2020 року було поставлено 11455 літрів дизельного пального в с. Куряни. Бережанського району, Тернопільської області. Станом на момент поставки 23.04.2020 року у секції для палива спеціалізованого вантажного автомобіля МАЗ паливозаправник-С, модель 5334 ТЗА-7,5334 знаходилось 735 літрів дизельного пального і з урахуванням поставленого 28.04.2020 року дизельного пального після його відвантаження у секцію для палива спеціалізованого вантажного автомобіля МАЗ паливозаправник-С, модель 5334 ТЗА-7,5334 там знаходилось 7855 літрів дизельного пального. Таким чином поставлене 28.04.2020 року ФОП ОСОБА_4 дизельне пальне в кількості 7120 літріз було також відвантажено в секцію для палива спеціалізованого вантажного автомобіля МАЗ паливозаправник-С, модель 5334 ТЗА-7,5334, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 . Решта пального поставленого 28.04.2020 року ФОП ОСОБА_4 в кількості 4335 літрів було відвантажено у поліетиленові пляшки належні ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» ємністю 4,85 літрів кожна. Відповідно до цього з моменту відвантаження пального в тару ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» і до моменту видачі його зі складу вказана кількість пального зберігалася у зазначеній тарі ємністю 4,85 літрів, а саме в 894 належних ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» поліетиленових пляшках. З вказаних пляшок дизельне пальне заливалось безпосередньо у баки транспортних засобів протягом наступних періодів. Також дизельне пальне, що з моменту його поставки ФОП ОСОБА_4 28.04.2020 року, що знаходилось в секції для палива спеціалізованого вантажного автомобіля МАЗ паливозаправник-С, модель 5334 ТЗА-7,5334, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 протягом наступних періодів заливалося у баки транспортних засобів шляхом його безпосереднього відвантаження із секції для палива спеціалізованого вантажного автомобіля МАЗ паливозаправник-С, модель 5334 ТЗА-7,5334, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 у баки транспортних засобів, які ПП «АУСА БЕРЕЖАНИ» використовує у власній господарській діяльності, а тому вважає, що ПП « Ауса-Бережани» не є підприємством, в розумінні Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року( із змінами та доповненнями) і таке зберігання ПП «Ауса-Бережани» залишків дизельного пального для вирощування сільськогосподарської діяльності - наявності ліцензії для зберігання не потребує, у зв'язку з чим просить провадження у вказаній адміністративній справі закрити за відсутності в діях ОСОБА_1 події та складу вищезазначеного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та її представника Крупей М.С., детально проаналізувавши матеріали адміністративної справи та додані представником докази по вказаному адміністративному провадженні суд приходить до переконання, що провадження у вказаній адміністративній справі слід провадженням закрити за відсутності в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАп зі слідуючих міркувань.
Так, відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення,
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП зазначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- ; і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожцього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Однак, вказаних вимог Закону працівники ГУ ДПС у Тернопільській області не виконали, жодного доказу того, що ПП «Ауса-Бережани» при здійсненні своєї господарської діяльності підпадає під дію Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року( із змінами та доповненнями), а обмежилися лише складанням акту про факт придбання підприємством пального в квітні 2020 року та долученням до нього бухгалтерських документів про отримання такого пального без з'ясування питань, пов'язаних з ціллю придбання, порядку та місця зберігання та ємності в яких зберігалося придбане пальне, необхідних для правильної кваліфікації дій керівника ПП «Ауса-Бережани» ОСОБА_5 , чи відсутність таких, при здійсненні господарської діяльності вказаного підприємства та його керівника за період, який був підданий перевірці працівниками ГУ ДПС в Тернопільській області.
За таких обставин, суд вважає, що провадження у адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 за я.1 ст.164 КК України підлягає закриттю за відсутності події та складу вказаного адміністративного правопорушення в її діях.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 221,247, 283, 284 КУпАП, суд,-
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП провадження закрити за відсутності в її діяїх події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.І.Шміло