Справа № 138/98/21
Провадження №:3/138/68/21
08 лютого 2021 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого: судді Савкової І.М.,
з участю: секретаря судового засідання Цибульської Т.І.,
прокурора Соловей М.Ю.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Могилів-Подільського міськрайонного суду матеріали, які надійшли від УСР у Вінницькій області ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Юрківці Могилів-Подільського району Вінницької області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, освіта - вища, одруженого, на утримані неповнолітня дитина 2009 року народження, непрацюючого, ІПН НОМЕР_1 тел. НОМЕР_2 , -
за ч.1 ст.172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, тобто особою, яка відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язана подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, допустив порушення вимог фінансового контролю, а саме: після припинення в 2019 році діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на посаді головного спеціаліста відділу державного екологічного контролю (нагляду) на митній території Вінницької області Державної екологічної інспекції у Вінницькій області - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області, 11.07.2020 о 17 год. 08 хв. несвоєчасно, без поважних причин подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, що припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у формі декларації «після звільнення».
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив факт невчасного подання декларації. Пояснив, що проживає разом з дружиною та неповнолітнім сином. Крім того, з ними в будинку проживає його мати - ОСОБА_2 .. Мати хворіє, перебуває на Д-обліку. На весні 2020 року стан матері погіршився, самостійно вона не пересувається. Підтвердив, що декларацію після звільнення почав заповнювати ще в травні 2020 році, але не зміг вчасно подати, оскільки мати була лежача, не міг отримати дані про її доходи. 10.07.2020 отримав довідку про суму отриманих за 2019 рік ОСОБА_2 коштів - пенсії по втраті годувальника, наступного дня подав декларацію.
Прокурор Соловей М.Ю. вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Згідно Наказу № 13-К від 03.01.2012 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста - держінспектора з охорони навколишнього природного середовища Вінницької області відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Вінницької області ДЕІ у Вінницькій області.
Відповідно до Наказу № 86-к/тр від 25.05.2016 ОСОБА_1 присвоєно з 02.05.2016 черговий 8 ранг державного службовця в межах посад державної служби категорії «В».
Тобто, ОСОБА_1 є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції».
Згідно абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Наказом № 84-к/т/г від 11.04.2019 ОСОБА_1 звільнений із займаної посади 12.04.2019 у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, пов'язаними з припиненням структурного підрозділу та скороченням посади державної служби.
Згідно витягу з ЄДРД, ОСОБА_1 декларацію після звільнення подав 11.07.2020, тоді як граничний строк подачі декларацій у 2020 році був до 1 червня, відповідно до пп. 2-1 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції».
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 526 від 28.12.2020, в якому зазначено обставини правопорушення; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій; витягами з Наказів № 13-к від 03.01.2012, № 84-к/т/г від 11.04.2019, № 86-к/тр від 25.05.2016; копією присяги державного службовця від 20.05.2009; нагадуванням від 12.04.2019 про ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Конструктивною ознакою правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є, крім іншого, несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин.
ОСОБА_1 в судовому засіданні, як на поважність причин несвоєчасного подання декларації вказує на хворобу матері, неможливість отримати відомості про розмір отриманої нею пенсії. Разом з тим, доказів того, що ОСОБА_1 до 01.06.2020 звертався до Могилів-Подільського відділу обслуговування громадян Головного Управління ПФУ України у Вінницькій області і не зміг отримати вказану інформацію суду не надано. Крім того, дану інформацію ОСОБА_2 могла отримати перебуваючи дома за допомогою особистого електронного кабінету, що на сайті пенсійного фонду.
Тобто, зазначена ОСОБА_1 причина несвоєчасності подання декларації не може бути визнана судом поважною та не виключає адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, відносно якої складено протокол, майновий стан, ступінь вини, обставин, що обтяжують та пом'якшують його відповідальність не встановлено, і вважає, що для виправлення та перевиховання останнього доцільно застосувати стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.27, ст. 40-1, ч.1 ст.172-6, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП , -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Могилів-Подільський міськрайонний суд протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення.
Суддя: І.М.Савкова