Справа № 135/119/21
Провадження № 3/135/77/21
іменем України
04.02.2021 м. Ладижин Вінницької області
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Корнієнко О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонерка,
- ст. 124 КУпАП,
29.01.2021 поліцейським СРПП СПД №1 ВП №2 Гайсинського РУП Глушком В.І. було складено протокол серії ДПР18 №461540 про адміністративне правопорушення, в якому зазначено, що 19.08.2020 о 18 год. 00 хв. в м. Ладижин по вул. Наконечного, ОСОБА_1 керуючи велосипедом «Салют», б/н, при зміні напрямку руху не впевнилась в безпечності допустила зіткнення із автомобілем «ВАЗ-21150», д.н.з. НОМЕР_1 , що було кваліфіковано за ст. 124 КУпАП.
Дослідивши матеріали, вважаю, що даний протокол необхідно повернути для доопрацювання з таких підстав.
При поверненні справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, суд керується постановою Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 в якій зазначено, що визнається правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відповідно до Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Диспозиція ст.124 КУпАП передбачає притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Даний протокол не відповідає всім вимогам ст.256 КУпАП, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №461540 від 29.01.2021 не повно викладено обставини адміністративного правопорушення, а саме: зі змісту протоколу не зрозуміло, кому і яку шкоду було заподіяно, тобто не зазначено потерпілу особу, її ім?я чи найменування, адреси та не зазначено чи отримали транспортні засоби механічні пошкодження.
Окрім того, згідно 9 розділу п.1 ст.1 «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються:1) схема місця ДТП (додаток 8), яку підписують учасники ДТП та поліцейський; 2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності); 3) показання технічних приладів (у разі їх наявності); 4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності); 5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.
До протоколу серії ДПР18 №461540 від 29.01.2021 не додано схеми місця ДТП та пояснень всіх учасників пригоди.
За таких обставин, суд вважає, що дану справу про адміністративне правопорушення, неможливо об'єктивно розглянути.
Враховуючи зазначене, вважаю, що справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 слід повернути Гайсинському ВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 254, 256, 278-280 КУпАП,
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 повернути Гайсинському ВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя