Справа № 450/144/21 Провадження № 3/450/83/21
03 лютого 2021 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Кіпчарський М.О., розглянувши матеріали, які надійшли з ВАП УПП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання якого: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 189564 від 27.12.2020 року, водій ОСОБА_1 , 27.12.2020 року о 11 год. 10 хв. на а/д М-06 Київ-Чоп 530 км в с. Гамаліївка, Пустомитівського району Львівської області, керував автомобілем «Альфа Ромео» н.з. НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, тремтіння пальців рук, неприродня блідість шкіри обличчя. Від проведення огляду на стан сп'яніння в медичному закладі відмовився у встановленому законом порядку в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про розгляд справи в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив, скерував клопотання про передачу даної справи в Кам'янка - Бузький районний суд Львівської області за місцем його проживання.
З врахуванням обмежених строків розгляду справи, а також, що розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, може проводитися у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суддя приходить до висновку про можливість розгляду такої у відсутність правопорушника.
Вивчивши матеріали даної справи та дослідивши докази в їх сукупності, приходжу до наступного висновку.
За загальним правилом, встановленим ч.1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно з ч.2 ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 130 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
З аналізу змісту даної норми (ч.2 ст. 276 КУпАП) випливає, що така є диспозитивною, передбачаючи можливість, а не обов'язок розгляду справи про адміністративні правопорушення за певним місцем.
Згідно п.2 Постанови Пленуму Верховного суду України від 11.06.2004 N 11, у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч.2 ст. 276 КУпАП) питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Окрім того відповідно до матеріалів справи, місцем вчинення адміністративного правопорушення та є а/д М-06 Київ-Чоп 530 км с. Гамаліївка, Пустомитівського району Львівської області, на територію якого поширюється юрисдикція Пустомитівського районного суду Львівської області.
Враховуючи викладене, приходжу до висновку, що в задоволенні клопотання ОСОБА_1 , про передачу справи у Кам'янка - Бузький районний суд Львівської області слід відмовити.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчинення та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи встановлюється наявними у справі доказами, якими відповідно до ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, які встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта та інші.
Диспозиція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність не тільки за керування транспортним засобом у стані наркотичного сп'яніння, але й за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Вказані положення повністю узгоджуються з положеннями п. 2.5Правил дорожнього руху, який передбачає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вчинення даного адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , стверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 189564 від 27.12.2020 року, в якому зазначено ознаки сп'яніння правопорушника, факт відмови від проходження у присутності двох свідків та анкетні дані таких свідків, підписи яких значаться в даному протоколі, а також міститься відмітка про відмову порушника від дачі пояснень;
- відеозаписами з нагрудної камери працівника поліції, зафіксованими на оптичному диску, в результаті перегляду якого встановлено, що працівники поліції пропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі;
- поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Беручи до уваги наведене вище, суддя приходить до висновку, що водій ОСОБА_1 а/д М-06 Київ-Чоп 530 км в с. Гамаліївка, Пустомитівського району Львівської області, 27.12.2020 р., керуючи транспортним засобом та будучи зупиненим працівниками поліції, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі, а тому в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставин що пом'якшують та обтяжують відповідальність не вбачаю та вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Крім того, відповідно до ст.40 -1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», з правопорушника слід стягнути судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130, 266, 283-285, 294,307-308 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454,00 грн. судового збору.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі, тобто становитиме 20400 грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Пустомитівський районний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
СуддяМ. О. Кіпчарський