Постанова від 28.01.2021 по справі 463/11678/20

Справа №463/11678/20

Провадження №3/463/169/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2021 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Леньо С. І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1

за ст. 130 ч. 1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Працівниками поліції складено протокол про адміністративне правопорушення про те, що ОСОБА_1 , керуючи автотранспортним засобом Фольксваген, д.н.з. НОМЕР_1 25.11.2020 о 00.01 год. за адресою м. Львів-Винники, вул. Сахарова, 14 з ознаками алкогольного сп'яніння відмовився від проходження медичного огляду, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України.

ОСОБА_1 , як особа, яка притягається до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явився, хоча про дату, місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Скерував до суду письмові заперечення, згідно яких вини не визнає. Зокрема, не відмовлявся від проходження медичного огляду, а лише наполягав на проходженні такого огляду в медичному закладі, оскільки не довіряє результатам спеціальних технічних засобів, які використовуються поліцейськими на місці зупинки. Просить справу слухати у його відсутності.

Розглянувши матеріали справи, вважаю, що в притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП слід відмовити виходячи з наступного.

З об'єктивної сторони правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП, полягає в тому числі у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Згідно п. 2 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого Постановою КМУ № 1103 від 17.12.2008р., огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначається Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1452/735 від 09.11.2015р.

За загальним правилом, огляд на стан сп'яніння проводиться на місці зупинки, однак, як зазначено п. 7 Розділу І цієї Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).

За змістом п. п. 6, 7, 8 Порядку, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Аналогічні положення закону закріплені в ч. 3 ст. 266 КУпАП.

Відповідно до п. 2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Таким чином, водій вправі відмовитись від проходження медичного огляду на місці зупинки і не має права відмовитись від проходження медичного огляду в закладі охорони здоров'я. Власне, відмова від проходження медичного огляду в медичному закладі становить об'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Як вбачається з відеозапису обставин подій, після зупинки транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1 працівник поліції виявив у нього ознаки алкогольного сп'яніння та запропонував пройти медичний огляд на місці зупинки, на що ОСОБА_1 погодився. Через деякий час ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляді на місці зупинки, після чого працівник поліції в присутності свідків лише уточнив його позицію, ОСОБА_1 в присутності свідків підтвердив свою відмову від проходження медичного огляду, а працівник поліції не пропонував пройти медичний в закладі охорони здоров'я, одразу розпочавши процедуру складення протоколу про адміністративне правопорушення.

Враховуючи зазначене, приходжу до висновку, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП підлягає закриттю, оскільки в його діях відсутні подія та склад інкримінованого правопорушення, а відмова від проходження медичного огляду на місці зупинки не створює об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Більше того, пунктом 8 Розділу ІІ згаданої Інструкції передбачено форму направлення, яке складається поліцейським у випадку виявлення у водія ознак алкогольного чи наркотичного сп'яніння, однак таке направлення взагалі не долучене до матеріалів справи, що свідчить про те, що таке направлення не складалось і чим по суті, додатково підтверджуються згадані вище висновки про відсутність в діях ОСОБА_1 події та складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 9, 130, 247, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.

Суддя: Леньо С. І.