Справа № 445/188/21
провадження № 3/445/110/21
04.02.2021року суддя Золочівського районного суду Львівської області Сивак В. М. ,
розглядаючи матеріали, що надійшли із Золочівського ВП ГУНП України у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки, працюючої продавцем магазину "Все для дому", проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.44-3 Кодексу КУпАП,-
відповідно до протоколу серії ВАБ № 352160 від 28.01.2021 року, ОСОБА_1 , 28.01.2021 року, близько 18 год. 37 хв., здійснювала торгівлю товарами та обслуговувала покупців в магазині "Все для дому" без одягнутих засобів індивідуального захисту, а саме без маски чи респіратора, чим порушила п.п. 1 п. 2 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 р.
Дії ОСОБА_1 органом Національної поліції кваліфіковано за ч.1 ст. 44-3 КУпАП
Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує зокрема чи належить до компетенції розгляд даної справи (ст.278 КУпАП), чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення (ст.8 КУпАП).
21.11.2020 року набув чинності ЗаконУкраїни «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до якого статтю 44-3 КУпАП доповнено частиною другою, яка передбачає адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Згідно ст. 222 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.44-3 КУпАП, розглядають органи Національної поліції. Також право розглядати вказані справи, передбачені ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, надано виконавчим комітетам (виконавчим органам) сільських, селищних, міських рад (ст.218 КУпАП), або органам санітарно-епідеміологічної служби (ст.236 КУпАП).
Хоча, дії ОСОБА_1 органом Національної поліції кваліфіковано за ч.1 ст. 44-3 КУпАП, однак фабула протоколу про адміністративне правопорушення містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого диспозицією ч.2 ст. 44-3 КУпАП.
Таким чином, оскільки розгляд справ про адміністративні правопорушення передбачені ч.2 ст.44-3 КУпАП віднесено до компетенції органів Національної поліції, а не суду, матеріли провадження підлягають поверненню органу, який складав протокол, для належного оформлення та розгляду по суті.
На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 8, ч.1 44-3, 222, 221,278 КУпАП, -
матеріали провадження про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.44-3 КУпАП,- повернути до Золочівського ВП ГУНП у Львівській області для належного оформлення та розгляду по суті.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяВ. М. Сивак