Справа № 442/700/21
Провадження №3/442/329/2021
Іменем України
05 лютого 2021 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Грицай М.М., з участю ОСОБА_1 , прокурора Тидаша О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки м. Дрогобич Львівської області, працюючої на посаді головного спеціаліста відділу - службиу справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу - службиу справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, являючись, згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно (16.06.2020 о 12:00 год), без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала та пояснила, що вона є інвалідом ІІІ групи по зору з дитинства, у зв'язку з чим отримує відповідний дохід в Ощадбанку. Також отримує інші доходи у Приватбанку. У неї виникли труднощі з отриманням належних довідок та документів для заповнення декларації. Оскільки мала намір подати в декларації виключно достовірні дані, то намагалася зібрати усі необхідні документи. Однак, молодший син навчається в м.Тернополі, а через карантинні заходи перебував вдома та не мав змоги забрати довідку про отриману ним стипендію. Не заперечила, що така довідка виготовлена в лютому 2020 року, оскільки син тоді ж її і замовляв. Але з початком карантину повернувся додому і не було можливості поїхати в Тернопіль по довідку. ОСОБА_2 син працює у Львові і дані про його доходи вона змогла отримати лише з його декларації, яку він подав першого червня. Так склалися обставини (зокрема повний робочий день), що довідку в Ощадбанку вона замовила лише 15.06.2020, а тому декларацію за 2019 рік подала 16.06.2020. Вона зверталася в податкову інспекцію, проте, їй надали неповні відомості про доходи. Їй невідомо було, що є можливість відмітити у декларації про відмову члена сім'ї надати відповідну інформацію. Просить закрити провадження у справі, оскільки умислу на невчасне подання декларації у неї не було, а навпаки, намагалася подати абсолютно достовірні дані, які не могла зібрати за короткий період часу.
Прокурор Тидаш О.І. у судовому засіданні зазначив, що на час розгляду справи встановлено той факт, що ОСОБА_1 не вжила заходів для своєчасного подання декларації, зокрема, ані електронним, ані поштовим зв'язком не зверталася до роботодавця та в учбовий заклад синів. Вважає, що моментом виявлення порушення є дата складання протоколу, оскільки лише після здійснення повної перевірки встановлюється факт вчинення порушення, про що складається протокол. На його переконання, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Вислухавши учасників розгляду справи, дослідивши письмові докази, приходжу наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Згідно ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», - нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерства юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID)» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подають за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
З матеріалів справи вбачається, що розпорядженням голови Дрогобицької міської ради №454-к від 16.11.2007 ОСОБА_1 призначена на посаду головного спеціаліста служби у справах неповнолітніх виконкому Дрогобицької міської ради з 19.11.2007; приведено до присяги посадової особи місцевого самоврядування; присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах шостої категорії кваліфікації посад. Поряд з тим, надано посадову інструкцію, з якою ОСОБА_1 ознайомлена, як і проставлений підпис останньої про ознайомлення із ЗУ «Про запобігання корупції». З витягів з табелів робочого часу ОСОБА_1 за січень - травень 2020 року встановлено, що остання у зазначений період не перебувала на листку непрацездатності і лише незначну кількість днів була відсутня на роботі у зв'язку з відпусткою чи відрядженням.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік в період з 00:00 год 01.01.2020 до 00:00 год 01.06.2020.
Водночас, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію за 2019 рік лише 16.06.2020 о 12:00 год, тобто несвоєчасно.
Поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік під час розгляду справи в суді не встановлено.
Беручи до уваги вищенаведене, в діях ОСОБА_1 встановлено склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, вина ОСОБА_1 стверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом № 98 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 26.01.2021 та скріншотами з сайту НАЗК.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, вважаю за доцільне застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. ст. 172-6, 283-289 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 850,00 грн (вісімсот п'ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн (чотириста п'ятдесят чотири гривні).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду.
Суддя Грицай М.М.