Єдиний унікальний номер №943/2415/20
Провадження №3/943/44/2021
05 лютого 2021 року
Суддя Буського районного суду Львівської області Кос І.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника ВАП УПП у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
15 грудня 2020 року о 23 год. 55 хв. на 500 км. автодороги Київ-Чоп (М-06) водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «ВАЗ 21099», реєстраційний номер НОМЕР_1 , із ознаками алкогольного сп'яніння (нестійка хода, нечітка вимова, запах алкоголю з порожнини рота), а від проходження огляду на стан сп'яніння у присутності двох свідків у встановленому законом порядку водій відмовився, чим порушив вимоги пункту 2.5 ПДР України.
В судове засідання ОСОБА_1 повторно не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, що підтверджується наявними у справі поштовими повідомленнями на його адресу, вказану при складенні та підписанні ним протоколу про адміністративне правопорушення. Клопотань про відкладення розгляду справи не подавав, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Дослідивши надані суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на вимоги ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією частини першої статті 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що діяння ОСОБА_1 містить склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, що підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів, а саме: протоколом про адміністративне порушення серії ДПР18 №324923 від 16.12.2020; письмовими поясненнями двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 16.12.2020, якими підтверджено відмову ОСОБА_1 у їх присутності від проходження огляду як водія транспортного засобу в установленому законом порядку на стан алкогольного сп'яніння 16 грудня 2020 року о 00 год. 01 хв. на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі, долученими до протоколу матеріалами відеофіксації правопорушення (диск CD-R), а також постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ДПО18 №963255 від 16.12.2020, відповідно до якої 15 грудня 2020 року о 23 год. 55 хв. на 500 км. автодороги Київ-Чоп (М-06) водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом, не маючи права ним керувати, чим порушив підпункт «а» пункту 2.1 ПДР України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 126 КУпАП, що були досліджені в ході судового розгляду справи та не спростовані правопорушником ОСОБА_1 .
Відтак, суд вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП, оскільки він, будучи особою, яка керує транспортним засобом, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Обставини, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, у відповідності до вимог ст.ст. 34, 35 КУпАП, судом не встановлено.
Таким чином, ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає, що з метою виправлення правопорушника та запобіганню вчинення ним нових правопорушень слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу без позбавлення його права керування транспортними засобами, оскільки як убачається із довідки Інспектора ВАП УПП у Львівській області ДПП від 17.12.2020, що згідно інформаційного порталу Національної поліції України, підсистеми «пошук посвідчення водія» відсутні відомості про отримання посвідчення водія ОСОБА_1 . Наведений висновок узгоджується із викладеною правовою позицією Верховного Суду України у постанові Пленуму № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», де зазначено, що суди не вправі застосовувати позбавлення права керувати транспортними засобами тоді, коли винна особа взагалі не мала такого права (п. 28).
Крім того, оскільки відносно правопорушника винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, відтак у відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на користь держави, що відповідає положенню ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Ураховуючи наведене та керуючись ст.ст. 7, 34, 35, 40-1, 130, 245, 247, 266, 279, 280, 283, 284, 288 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті гривень 00 копійок) грн. в дохід держави без позбавленням його права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя І. Б. Кос