Справа № 132/193/21
3/132/280/21
Іменем України
03.02.2021 м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Ставнійчук С.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
встановила:
До Калинівського районного суду Вінницької області надійшли вищевказані адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністравтине правопорушення серії ДПР 18 №161458 від 09 січня 2021 року, о 09 год 10 хв 09 січня 2021 року водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом - мотоциклом ZS, д.н.з НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, нечітка мова. Від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку, водій відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 130 КУпАП.
Згідно із ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з вимогами п. 1 розділу IІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі від 07.11.2015, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності; акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання; акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння; інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.
Положеннями ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП (в редакції станом на день направлення адміністративного матеріалу до суду) передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1-129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Так, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №161458 від 09.01.2021 року, місце вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП в протоколі не вказане, однак у даному протоколі вказано місце проживання правопорушника ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
З огляду на вищевикладене неможливо встановити підсудність даної справи Калинівському районному суду Вінницької області, оскільки з наданих у протоколі відомостей не вбачається, що місцем вчинення адміністративного правопорушення або місцем обліку транспортного засобу - мотоцикла ZS, номерний знак НОМЕР_1 є саме Калинівський район Вінницької області, а місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є територія, не підсудна Калинівському районному суду Вінницької області.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Таким чином, враховуючи вищевикладене адміністративний матеріал не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складанні, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу.
Водночас суд звертає увагу, що відповідно до п. 7 розділу IІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі від 07.11.2015 не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Тому суд, відповідно до положень ст.ст. 256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний адміністративний матеріал повернути до відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення, а саме для обґрунтування підсудності даної справи.
Суд звертає увагу на строки розгляду адміністративних матеріалів, тому роз'яснює необхідність терміново доопрацювати надані матеріали та направити їх на розгляд суду за належною підсудністю.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя,
ухвалила:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повернути до відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення та направлення на розгляд відповідного суду, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення згідно із ст. 276 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С.В.Ставнійчук