Постанова від 05.02.2021 по справі 520/13914/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2021 р. Справа № 520/13914/2020

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Русанової В.Б.,

Суддів: Жигилія С.П. , Перцової Т.С. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.12.2020 року, (головуючий суддя І інстанції: Спірідонов М.О.) по справі № 520/13914/2020

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та зобов'язати перерахувати пенсію ОСОБА_1 з врахуванням вимог ст. 13 Закону України № 2262-ХІІ - максимальний розмір пенсії має бути 90 % відповідних сум грошового забезпечення і після 01.03.2006 на час чинності Закону № 2262-ХІІ;

- зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з врахуванням складових грошового забезпечення згідно Постанови № 704: посадового окладу згідно з додатком 1 та додатком 2 Постанови № 704; окладу за військовим званням згідно з додатком 14 Постанови № 704; додаткових видів грошового забезпечення згідно з додатком 15; надбавки за кваліфікацію 7% посадового окладу; винагороди за бойове чергування 20% посадового окладу за 13 тарифним розрядом на місяць згідно Постанови № 704; винагороди за стрибки з парашутом - 3 % посадового окладу за 13 тарифним розрядом за кожен стрибок; надбавки за вислугу років згідно з додатком 16 Постанови № 704; надбавки за особливості проходження служби в розмірі до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років згідно Постанови № 704; премії в розмірі не менш як 10 % посадового окладу згідно Постанови № 704; надбавки за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям.

- визначити спосіб, порядок виконання судового рішення, який має відповідати затвердженій постанові правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 «Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами).

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 04.11.2020 позов задоволено частково.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та подальшу виплату пенсії у розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення починаючи з 01.01.2018.

В іншій частині задоволення позовних вимог відмовлено.

ОСОБА_1 не погодившись із судовим рішенням в частині відмови в задоволенні позову про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправомірного висновку, просив його скасувати та постановити нове, яким позовні вимоги задовольнити. При цьому просив врахувати: надбавки за виконання особливо важливих завдань та за участь під час служби у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.

Також просив суд апеляційної інстанції: зобов'язати ГУ ПФУ зазначити тарифний розряд його посадового окладу, тарифний розряд за військовим званням згідно Постанови № 704; зобов'язати ГУ ПФУ виплатити йому неотримані з вини пенсійного органу суми пенсії за минулий час з нарахуванням компенсації втрати частини доходів починаючи з 05.03.2019.

В обґрунтування вимог зазначає, що судом першої інстанції не повно встановлено обставини справи, зокрема, вважає помилковими висновки суду щодо неможливості відповідача здійснити перерахунок його пенсії з огляду на відсутність довідки Харківського обласного військового комісаріату про додаткові види грошового забезпечення, оскільки позивачем пенсійному органу направлялись документи про грошове забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, проте останнім не прийнято їх до уваги. При розгляді справи просить врахувати правову позицію Великої Палати Верховного Суду щодо протиправності перерахунку пенсії без урахування додаткових видів грошового забезпечення викладену в постанові від 24.06.2020 у справі № 160/8324/19.

Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - відповідач) надав відзив на апеляційну скаргу, в якому, посилаючись на правильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, просить залишити її без задоволення, а рішення суду - без змін.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 311 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено апеляційним судом, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області, до 01.01.2018 отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в розмірі 90% грошового забезпечення.

До складу грошового забезпечення, з якого обчислювалась пенсія входили: оклад за військовим званням, посадовий оклад, відсоткова надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливих завдань, за роботу з таємними виробами, носіями та документами, надбавка за кваліфікацію льотчик/штурман, льотний скл. при виконанні польотів та премія, що підтверджується витягами з пенсійної справи № ФХ95406.

Харківським обласним військовим комісаріатом складено довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 22.03.2018 з урахуванням наступних складових: посадовий оклад, оклад за військовим званням та відсоткова надбавка за вислугу років (а.с. 21).

На підставі вказаної довідки пенсійним органом з 01.01.2018 позивачу проведено перерахунок пенсії у розмірі 70% грошового забезпечення без урахування додаткових видів грошового забезпечення, що підтверджується витягом з пенсійної справи позивача (а.с. 20).

16.07.2020 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою, в якій просив обмеження граничного розміру його пенсії привести у відповідність до вимог Закону № 2262-ХІІ, зазначивши, що максимальний розмір його пенсії має становити 90%.

Крім того, просив пенсійний орган діяти у відповідності до вимог чинного законодавства. До заяви додав відомості про складові грошового забезпечення, надані Харківським обласним військовим комісаріатом.

03.08.2020 відповідач листом повідомив позивача, що пенсія йому виплачується у розмірах, визначених відповідно до норм та вимог чинного законодавства. Також зазначено, що після визначення протиправними та скасування пунктів 1-2 Постанови № 103 інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсії не приймалося. (а.с. 7).

Не погоджуючись з відмовою відповідача у перерахунку та виплаті пенсії у розмірі 90% грошового забезпечення із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції виходив з протиправності дій відповідача щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 до 70 % грошового забезпечення.

Відмовляючи в задоволені позову в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премії, які входили в грошове забезпечення для обчислення пенсії до її перерахунку, суд першої інстанції виходив з того, що органи ПФУ не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір складових пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення.

Враховуючи оскарження позивачем судового рішення першої інстанції фактично лише в частині відмови в задоволенні позовних вимог та межі перегляду, передбачені ст. 308 КАС України, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно із ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відносини, які виникли між позивачем та відповідачем, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262).

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частина 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103) відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» постановлено: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови № 704.

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Уряду №103, у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2018.

Разом із цим, здійсненню перерахунку пенсії передує чітко визначена Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок № 45) процедура.

Відповідно до п.п. 1, 2, 3 Порядку № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами, внесеними згідно з постановою № 103) пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Отже, цим нормативним документом встановлена наступна послідовність дій: уповноважений орган повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку №45.

Колегія суддів зауважує, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Разом з тим, скасування з 05.03.2019 в судовому порядку пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 не впливає на результат розгляду цієї справи по суті, оскільки алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», передбачений у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, не змінився у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.

Порядок № 45 в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 також передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готували для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснювали перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку № 45.

Зазначений висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній у рішенні від 13.03.2019 у зразковій справі №240/6263/18, яке залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 19.02.2020.

Колегія суддів зазначає, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках.

Таким чином, без наявності довідки про розмір грошового забезпечення або відповідних складових у ній пенсійний орган не може зробити перерахунок раніше призначеної пенсії.

Судом встановлено, що перерахунок пенсії позивача здійснено на підставі довідки Харківського обласного військового комісаріату від 22.03.2018, з врахуванням наступних складових: посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років.

Звертаючись до відповідача з заявою від 16.07.2020 позивач не надав пенсійному органу довідки зі складовими, які входять до грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019.

При цьому, додані до заяви позивача відомості про складові грошового забезпечення не є довідкою відповідної форми, а є відповіддю на запит суду під час розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Харківського облвійськомату про перерахунок пенсії, та носять інформаційний характер, а отже не є підставою для здійснення перерахунку пенсії.

Отже, за відсутності наявності у пенсійного органу відповідної довідки про грошове забезпечення у пенсійного органу були відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача. Права самостійно визначати розміри грошового забезпечення позивача пенсійний орган не має.

Вказані висновки відповідають правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постановах від 17.06.2020 по справі № 2540/2873/18, від 02.07.2020 по справі № 280/1931/19.

Колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що питання врахування у складі грошового забезпечення середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення могло б бути предметом спору про визнання протиправними дій Харківського обласного військового комісаріату щодо складення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача без врахування середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення та не може бути розглянуто в рамках цієї адміністративної справи.

Таким чином колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про відсутність правових підстав для задоволення позову в частині визнання протиправними дій пенсійного органу щодо нездійснення перерахунку пенсії з урахуванням у ній додаткових видів грошового забезпечення та зобов'язання відповідача вчинити такі дії.

Посилання апелянта на довідку ІНФОРМАЦІЯ_1 від 19.04.2019, що є підставою для перерахунку пенсії колегія суддів відхиляє з огляду на наступне.

Судом встановлено, що вказана довідка видана Харківським обласним військовим комісаріатом на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 03.08.2018 по справі № 643/98/18 та направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Питання щодо виконання судового рішення відповідачем по справі № 643/98/18 на підставі довідки від 19.04.2019 не є предметом розгляду даної справи та може вирішуватися в порядку ст.383 КАС України ( визнання протиправними рішень, дій, чи бездіяльності , вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду).

В письмових поясненнях, наданих апеляційному суду відповідач зазначає, що до ГУ ПФУ в Харківській області ОСОБА_1 не звертався із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки від 19.04.2019.

Посилання скаржника на постанову Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у справі № 160/8324/19 колегія суддів вважає помилковими, оскільки правовідносини у цій справі не є тотожними правовідносинам у справі, що розглядається. Предметом розгляду справи № 160/8324/19 були протиправні дії Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України щодо відмови позивачу в підготовці нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, на підставі якої в подальшому мав бути здійснений перерахунок пенсії. Натомість у справі, що розглядається спірним питанням є здійснення пенсійним органом перерахунку пенсії без урахування додаткових видів грошового забезпечення за відсутності такої довідки.

Вимоги апеляційної скарги про зобов'язання ГУ ПФУ в Харківській області зазначити тарифний розряд його посадового окладу, тарифний розряд за військовим званням згідно Постанови КМУ № 704, та виплатити не отримані з вини пенсійного органу суми пенсії за минулий час з нарахуванням компенсації втрати доходів починаючи з 05.03.2019 не підлягають задоволенню, оскільки вказані вимоги не заявлялись суду першої інстанції та не були предметом судового розгляду, а тому судом апеляційної інстанції не переглядаються.

Відповідно до ч.5 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції не може розглядати позовні вимоги та підстави позову, що не були заявлені в суді першої інстанції.

Відповідно до ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги спростовані наведеними вище обставинами та нормативно - правовим обґрунтуванням, у зв'язку з чим підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст.ст. 311, 315, 316, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 01.12.2020 по справі № 520/13914/2020 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя В.Б. Русанова

Судді С.П. Жигилій Т.С. Перцова