Ухвала від 04.02.2021 по справі 753/2155/19

Ухвала

04 лютого 2021 року

м. Київ

справа № 753/2155/19

провадження № 22-ц/824/4574/2021

Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Кравець В.А., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Дарницького районного суду міста Києва від 09 листопада 2020 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Райфайзен Банк Аваль» про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про стягнення коштів.

Рішенням Дарницького районного суду міста Києва від 09 листопада 2020 року у задоволенні позову відмовлено. Дата складення повного тексту судового рішення не зазначена.

Не погоджуючись з указаним рішенням, 19 січня 2021 року позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою.

Згідно з вимогами статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Отже, апелянтом пропущено строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.

Безпосередньо в апеляційній скарзі позивач порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та зазначає, що копію повного тексту оскаржуваного рішення ним отримано лише 11 січня 2021 року. Вказані обставини підтверджуються розпискою, що міститься у матеріалах справи (а.с. 181).

Таким чином, зважаючи на викладені обставини, суд доходить висновку, що апелянт пропустив строк на апеляційне оскарження рішення суду з поважних причин, що є підставою для його поновлення.

Положеннями статті 55 Конституції України закріплено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних дій.

Відповідно до статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи, а згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право забезпечується судовими процедурами, які повинні бути справедливими.

Отже, з урахуванням наведеного, суд уважає, що апелянт має право на апеляційний перегляд справи, подана ним апеляційна скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, встановлених статтею 356 ЦПК України.

Перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі судом апеляційної інстанції не встановлено.

Відповідно до вимог статті 359 ЦПК України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу.

Керуючись ст. ст. 354, 356, 359, 360 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Поновити позивачу ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження рішення Дарницького районного суду міста Києва від 09 листопада 2020 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Дарницького районного суду міста Києва від 09 листопада 2020 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Райфайзен Банк Аваль» про стягнення коштів.

Копії ухвали про відкриття провадження, апеляційної скарги та додані до неї матеріали надіслати учасникам справи.

Відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі, з урахуванням вимог статті 360 ЦПК України, учасники справи мають право подати до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя В.А. Кравець

Попередній документ
94664081
Наступний документ
94664083
Інформація про рішення:
№ рішення: 94664082
№ справи: 753/2155/19
Дата рішення: 04.02.2021
Дата публікації: 08.02.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Київський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них
Розклад засідань:
13.02.2020 12:30 Дарницький районний суд міста Києва
01.04.2020 14:30 Дарницький районний суд міста Києва
01.07.2020 11:30 Дарницький районний суд міста Києва
03.11.2020 11:40 Дарницький районний суд міста Києва
09.11.2020 15:00 Дарницький районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
СИРБУЛ О Ф
суддя-доповідач:
СИРБУЛ О Ф
відповідач:
ПАТ "Райффайзен Банк Аваль"
позивач:
Коваленко Анатолій Олександрович