Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
05 лютого 2021 року № 520/16083/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бадюков Ю.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради (просп. Тракторобудівників, буд. 144, м. Харків, 61121, код ЄДРПОУ 25864181), третя особа - Комісія з розгляду питання при призначенні соціальних допомог та надання пільг адміністрації Московського району Харківської міської ради (просп. Тракторобудівників, буд. 144, м. Харків, 61121, код ЄДРПОУ 25864181) про визнання протиправними рішень та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради, третя особа - Комісія з розгляду питання при призначенні соціальних допомог та надання пільг адміністрації Московського району Харківської міської ради, у якому просить суд:
- визнати протиправним рішення комісії з розгляду питань при призначенні соціальних допомог та надання пільг адміністрації Московського району Харківської міської ради від 22.10.2020, згідно протоколу № 25 засідання комісії з розгляду питань при призначенні соціальних допомог Московського району в частині відмови мені в призначенні житлової субсидії з 1 вересня 2020 року;
- визнати протиправним рішення комісії з розгляду питань при призначенні соціальних допомог та надання пільг адміністрації Московського району Харківської міської ради від 20.08.2020, згідно протоколу № 19 засідання комісії з розгляду питань при призначенні соціальних допомог Московського району в частині відмови мені в призначенні житлової субсидії з 1 липня 2020 року;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради повторно розглянути мої заяви про призначення субсидії від 26.10.2020 та від 28.07.2020 із застосуванням "Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.
В обґрунтування позовних вимог позивачем вказано, що спірними рішеннями комісії йому було відмовлено у призначенні субсидії з 1 липня 2020 року та з 1 вересня 2020 року згідно з підпунктом 3 пункту 14 «Положення про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 № 807) у зв'язку з відсутністю доходів, та із несплатою ним та ОСОБА_2 єдиного соціального внеску.
Позивач вважає, що Комісія відмовила йому в призначенні субсидії у протиправний спосіб та не взяла до уваги приписи "Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632, а також той факт, що його багатодітна, малозабезпечена сім'я знаходиться в складних життєвих обставинах.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 20.11.2020 р. відкрито спрощене провадження у справі.
Відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними, оскільки ОСОБА_1 до Управління та до позову не надано жодного доказу та документально не підтверджено таких життєвих обставин, які визначені вимогами Положення про призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (редакція постанови КМУ від 14.08.2019 № 807), а тому жодних законних підстав для призначення житлової субсидії з 1 липня та з 1 вересня 2020 року немає.
Інші заяви по суті справи від учасників справи до суду не надходили.
Відповідно до ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно з п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, судом встановлено таке.
Судом встановлено та не заперечується учасниками справи, що ОСОБА_1 , 1974 р.н., непрацюючий, перебуває на обліку в Харківській районній філії Харківського обласного центру зайнятості, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , в трикімнатній неприватизованій квартирі в будинку, обладнаному приладом обліку теплової енергії. Разом з ним зареєстровані: дружина ОСОБА_2 , 1973 р.н., непрацююча, перебуває на обліку в Харківській районній філії Харківського обласного центру зайнятості, донька ОСОБА_3 , 2011 р.н., донька ОСОБА_4 , 2004 р.н., донька ОСОБА_5 , 2007 р.н.
Позивач 28.07.2020 та 26.09.2020 звернувся до Управління з заявою про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії через офіційний веб-портал Міністерства соціальної політики в електронній формі.
З метою визначення права на отримання житлової субсидії сім'ї ОСОБА_1 з липня 2020 та з вересня 2020, відповідно до вимог пункту 14 Положення Управлінням були подані запити на інформацію про доходи до ДПС, Пенсійного фонду України та Харківської районної філії Харківського обласного центру зайнятості.
Згідно довідки Харківської районної філії Харківського обласного центру зайнятості від 24.07.2020 _№ 397 у члена домогосподарства ОСОБА_2 відсутня виплата допомоги по безробіттю за період з 01.07.2019 по 30.06.2020 (на запит від 10.07.2020 № 1386-01). Згідно довідки Харківської районної філії Харківського обласного центру зайнятості від 21.07.2020 № 391 у заявника ОСОБА_1 відсутня виплата допомоги по безробіттю за період з січня 2020 по червень 2020 (на запит від 10.07.2020 № 1386-01).
За інформацією про доходи від Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області та Пенсійного фонду України у ОСОБА_2 за період з 01.10.2019 по 30.06.2020 відсутня сплата ЄСВ.
Відповідно інформації Державного центру зайнятості Харківського обласного центру зайнятості Харківської районної філії від 15.07.2020 № 974/02/22-38 та від 28.10.2020 № 1498/02/22-38 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не проходили навчання у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за направленням Харківської районної філії Харківського обласного центру зайнятості (на запити від 10.07.2020 № 1385-01, від 26.10.2020 № 07-8221).
Відповідно до листа Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова Департаменту соціальної політики Харківської міської ради від 13.08.2020 № 701 та від 02.11.2020 № 918 родина ОСОБА_1 на обліку в вищезазначеному Центрі, як родина в складних життєвих обставинах, не перебуває (на запити від 10.08.2020 № 07-6127, від 26.10.2020 № 07-8220).
Для розрахунку житлової субсидії брався середньомісячний сукупний дохід осіб за період з 01.10.2019 по 31.03.2020 для призначення субсидії з липня 2020 року та з 01.01.2020 по 30.06.2020 для призначення субсидії з вересня 2020 року.
За результатами розгляду заяви позивача та вказаних вище документів, на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 02.07.2020, рішенням Комісії з розгляду питань при призначенні соціальних допомог та наданні пільг Адміністрації Московського району Харківської міської ради (протокол № 19 від 20.08.2020) ОСОБА_6 було відмовлено в призначенні житлової субсидії з липня 2020 згідно з підпунктом 3 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 № 807), у зв'язку з відсутністю доходів, та із несплатою єдиного соціального внеску ОСОБА_2 за період з 01.10.2019 по 31.03.2020.
Повідомлення № 1646-01 від 21.08.2020 про відмову в призначенні житлової субсидії та витяг з протоколу № 19 від 20.08.2020 засідання Комісії було відправлено заявнику рекомендованим листом через АТ «Укрпошта».
На підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 13.10.2020 рішенням Комісії з розгляду питань при призначенні соціальних допомог та наданні пільг Адміністрації Московського району Харківської міської ради (протокол № 25 від 22.10.2020) ОСОБА_1 було відмовлено в призначенні житлової субсидії з вересня 2020 згідно з підпунктом 3 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 № 807), у зв'язку з відсутністю доходів, та із несплатою єдиного соціального внеску ОСОБА_1 , ОСОБА_2 за період з 01.01.2020 по 30.06.2020.
Повідомлення № 2147-01 від 28.10.2020 про відмову в призначенні житлової субсидії та витяг з протоколу № 25 від 22.10.2020 засідання Комісії були відправлені заявнику рекомендованими листами через АТ «Укрпошта».
Позивач, не погодившись з вказаними рішеннями, звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, унормовані, насамперед, приписами Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
Відповідно до п.7 ч.1 ст.4 вищевказаного Закону до повноважень Кабінету Міністрів України належить, зокрема, встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.
З метою спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, зі змінами та доповненнями, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 807 (далі - Положення № 848).
За приписами п.1 Положення (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) дане Положення визначає, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій, зокрема, щомісячної житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком та витрати на комунальні послуги в такому будинку. Суми призначеної, але не виплаченої у зв'язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія (п. 3 Положення № 848).
Згідно із п.4 Положення право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Відповідно до п. 9 Положення, призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
Пункт 21 Положення передбачає, що житлова субсидія за рішенням комісії може бути призначена у випадках, не передбачених цим Положенням. Фінансування таких субсидій здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Абзацами 1, 4 пункту 22 Положення передбачено, що житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).
Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії у випадках, передбачених абзацами другим і третім цього пункту, приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
За правилами абзаців 1-2 пункту 24 Положення житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.
До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.
Відповідно до пункту 30 Положення для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства, членів сім'ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пунктах 24-28 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.
У п. 31 Положення № 484 встановлено, що для призначення житлових субсидій до сукупного доходу осіб враховуються доходи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Дійсно у абзаці 3 п. 13 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого Постановою КМУ від 22.07.2020 р. № 632 "Деякі питання виплати державної соціальної допомоги" (далі - Порядок № 632), в редакції, що застосовується з 01.07.2020 року, передбачено, що під час обчислення державної соціальної допомоги для розрахунку середньомісячного сукупного доходу за кожний місяць, в якому відсутні доходи, включаються 0,25 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - для осіб, які навчалися за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та протягом періоду, за який враховуються доходи, не отримували стипендії.
Згідно абзацу 4 Порядок № 632 під час обчислення державної соціальної допомоги для розрахунку середньомісячного сукупного доходу за кожний місяць, в якому відсутні доходи, включаються фактично отримані особами доходи - у разі, коли протягом періоду, за який враховуються доходи, вони отримували хоча б один із таких видів доходів, як державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям.
Позивач у позові стверджує, з посиланням на приписи п. 13 Порядку № 632, що позаяк Відповідачем у 2019 році та у 2020 році йому призначалася державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, що підтверджується копіями довідок від 14.01.2020 р. № 510/07 та від 16.09.2020 року № 8055/07, тому Управління при розгляді його заяв про призначення субсидії зобов'язаний був врахувати його та його дружини дохід у розмірі 0,25 мінімальної заробітної плати, що не було зроблено владним суб'єктом.
Водночас, з аналізу абзаців 3 та 4 п. 13 Порядку № 632 вбачається, що встановлена абзацом 3 порядку № 632 величина у 0,25 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи встановлено виключно для осіб, які навчалися за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та протягом періоду, за який враховуються доходи, не отримували стипендії.
Щодо питання врахування владним суб'єктом під час розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, то, виходячи з приписів абз. 4 п. 13 Порядку № 632 величина у 0,25 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, до такої допомоги не враховується, через що твердження позивача про те, що владний суб'єкт зобов'язаний був врахувати його та його дружини дохід у розмірі 0,25 мінімальної заробітної плати є помилковим та необгрунтованим.
За правилами пункту 43 Положення для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):
заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - заява);
декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);
довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності).
Підпунктом 3 пункту 14 Положення встановлено, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: 3) у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді: за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадків, коли наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за таких осіб).
Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами другим - четвертим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду: навчалися за денною формою навчання у закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як безробітні і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості; отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю.
Отже, зі змісту вищенаведених норм слідує, що житлова субсидія не призначається якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи та ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, однак, за наявності виключних умов, зазначених у підпункті 3 пункту 14 Положення №848, житлову субсидію може бути призначено за умови якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду були зареєстровані у службі зайнятості як безробітні і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Відповідно до п.56 Положення структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.
Відповідно до п. 60 Положення, структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймається рішення про: призначення житлової субсидії; непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від'ємне значення); відмову в призначенні житлової субсидії; подання документів на розгляд комісії.
Згідно з п.66 Порядку, рішення про призначення, непризначення або відмову в призначенні житлової субсидії приймається комісією протягом 30 календарних днів з дня прийняття структурним підрозділом з питань соціального захисту населення рішення про подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії.
Таким чином, у розумінні Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, рішення про призначення, непризначення або відмову в призначенні житлової субсидії приймається комісією за результатами розгляду і аналізу всіх наданих документів, у разі дотримання особою всіх умов призначення субсидії.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
З положень наведеної норми закону слідує, що фактичні та юридичні мотиви владного суб'єкта мають бути обов'язково викладені у тексті управлінського рішення, задля забезпечення правила юридичної визначеності як невід'ємної складової запровадженого ст. 8 Конституції України принципу верховенства права та проголошеного ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року права на суд.
Вказаний висновок кореспондується з правовою позицією п.75 постанови Верховного Суду від 17.12.2018р. по справі №509/4156/15-а (адміністративне провадження №К/9901/7504/18), де указано, адміністративний суд під час перевірки правомірності рішення суб'єкта владних повноважень, повинен надати правову оцінку тим обставинам, які стали підставою для його прийняття та наведені безпосередньо у цьому рішенні, а не тим, які в подальшому були виявлені суб'єктом владних повноважень для доведення правомірності ("виправдання") свого рішення.
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Підсумовуючи вищезазначене, суд доходить висновку про те, що оскаржуваними рішеннями відповідача ОСОБА_1 правомірно відмовлено в такому призначенні, з підстав відсутності умов, передбачених пунктом 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 № 807).
За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач як суб'єкт владних повноважень довів належним чином повноту та обґрунтованість оскаржуваних рішень, а тому позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 263, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Московського району Харківської міської ради (просп. Тракторобудівників, буд. 144, м. Харків, 61121, код ЄДРПОУ 25864181), третя особа - Комісія з розгляду питання при призначенні соціальних допомог та надання пільг адміністрації Московського району Харківської міської ради (просп. Тракторобудівників, буд. 144, м. Харків, 61121, код ЄДРПОУ 25864181) про визнання протиправними рішень та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його складання у повному обсязі шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або в порядку, передбаченому п. 15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено 05 лютого 2021 року.
Суддя Бадюков Ю.В.