79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
03.02.2021 Справа № 31/97 (27/90; 29/32)
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви Головного управління Державної податкової служби України у Львівській області, м. Львів, про грошові вимоги до боржника Державного підприємства «Житлово-комунальна контора», м. Львів, в сумі 133199,57 грн.
у справі за заявою: Відкритого акціонерного товариства «Львівобленерго», м. Львів
про: банкрутство Державного підприємства «Житлово-комунальна контора», м. Львів, ідентифікаційний код 01275727
Суддя В.М. Артимович
Секретар судового засідання Н.Р. Когут
Представники сторін:
ліквідатор: не з'явився;
від кредитора-1: ВАТ «Львівобленерго»: Середницький В.М. - представник;
від ЛМКП «Львівводоканал»: не з'явився;
від кредитора-3:ЛКП «Залізничнетеплоенерго»: не з'явився;
від кредитора-4 : Львівський міський центр зайнятості: не з'явився;
від кредитора-5: «Газ України»: не з'явився;
від кредитора 6: МПП «Зільник»: не з'явився;
від кредитора 7: Головне УПФ України у Львівській області: не з'явився;
від кредитора 8: Управління виконавчої дирекції ФСС України у Львівській області: не з'явився;
від кредитора 9: ЛМКП «Львівтеплоенерго»: не з'явився;
від кредитора 10: Головного управління ДФС у Львівській області: Н.А. Янкович - представник;
від прокуратури: Г.В.Лука - прокурор;
від боржника: не з'явився;
від РВ Фонду державного майна України по Львівській області: не з'явився;
від Відділу з питань банкрутства Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів): Білик А.І. - представник.
На розгляд господарського суду Львівської області подано заяву Відкритого акціонерного товариства «Львівобленерго», м. Львів, про порушення справи про банкрутство Державного підприємства «Житлово-комунальна контора», м. Львів, код ЄДРПОУ 01275727, в порядку, встановленому ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою суду від 25.02.2008 провадження у справі порушено, заяву прийнято до розгляду, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою суду від 11.10.2017 ДП «Житлово-комунальна контора» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором у справі арбітражного керуючого Литвина І.М.
14.05.2020 р. до Господарського суду Львівської області від Головного управління Державної податкової служби України у Львівській області надійшла заява з вимогами до Державного підприємства «Житлово-комунальна контора» в сумі 133199,57 грн.
Ухвалою суду від 21.05.2020 заяву ГУ Державної податкової служби України у Львівській області прийнято до розгляду.
У поданій заяві ГУ Державної податкової служби України у Львівській області зазначає, що заборгованість ДП «Житлово-комунальна контора» перед податковим органом збільшилась на 133199,57 грн. та складається з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 29521,50 грн. відповідно до податкових декларацій: від 18.07.2014 за № 140002492 на суму 123,00 грн., від 13.08.2014 за № 1400029238 на суму 125,00 грн., від 18.09.2014 за № 1400029795 на суму 122,00 грн., від 16.10.2014 за № 1400031749 на суму 127,00 грн., від 19.11.2014 за № 1400035244 на суму 129,00 грн., від 22.12.2014 за № 1400036708 на суму 655,00 грн., від 19.01.2015 за № 1500001624 на суму 112,00 грн. Залишок несплаченої пені становить 28128,50 грн.
Заборгованість по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності становить залишок несплаченої пені на суму 882,00 грн., по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить залишок несплаченої пені 2437,25 грн., по комунальному податку становить залишок несплаченої пені в сумі 36,77 грн.
Заборгованість по земельному податку з юридичних осіб на суму 3229,46 грн. становлять самостійно задекларовані суми коштів відповідно до податкових розрахунків, що підтверджується долученими до матеріалів справи податковими деклараціями з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності). Залишок несплаченої пені становить 2039,37 грн.
Заборгованість по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді з/п становить залишок несплаченої пені - 12167,73 грн.
Заборгованість по єдиному внеску, нарахованому роботодавцем на суми заробітної плати, винагороди за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності становить 84924,86 грн. Наявна заборгованість підтверджується долученими до матеріалів справи податковими деклараціями.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Слід зазначити, що згідно ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
Як було встановлено в судовому засіданні, борг зі сплати єдиного внеску виник у зв'язку з нарахуванням заробітної плати, винагороди за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності на суму 84924,86 грн.
Тобто, слід дійти висновку, що в даному випадку поточні вимоги виникли під час провадження у справі про банкрутство і вони безпосередньо пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури, оскільки працівники яким нараховувалась заробітна плата (та як наслідок нараховувались внески) безпосередньо забезпечували збереженість і функціональність майна банкрута до його передачі, та як наслідок забезпечували належне здійснення передбачених законом ліквідаційних заходів.
У поданій заяві ГУ ДПС України у Львівській області також просить суд визнати та включити до реєстру вимог кредиторів нараховані штрафні санкції на загальну суму 45691,62 грн.
Як зазначає заявник та вбачається з матеріалів справи, заборгованість ДП «Житлово-комунальна контора» перед податковим органом становить 133199,57 грн., та станом на дату звернення з заявою з грошовими вимогами є не сплаченою до бюджету.
Вказана сума заборгованості також підтверджується долученою до матеріалів заяви довідкою ГУ ДПС у Львівській області від 10.03.2020 за № 2476/9/55.8-11 та розрахунком заборгованості по податкових зобов'язаннях станом на 02.03.2020.
Ліквідатор вказану заборгованість банкрута перед ГУ ДПС України у Львівській області в сумі 133199,57 грн. визнає в повному обсязі, про що зазначає в клопотанні від 21.10.2020 за № 35-31/97.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч.ч. 2-4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому, у другу чергу задовольняються вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).
Відповідно до ст. 73 ГПК доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України).
З огляду на викладене, враховуючи встановлені обставини, дослідивши матеріали справи, заяву кредитора про визнання грошових вимог з долученими до неї документами, дійшов висновку, що грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Львівській області слід визнати в сумі 133199,57 грн. Також визнанню підлягає сплачений судовий збір в сумі 4204,00 грн.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 1, 2, 45, 59-61, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 73, 74, 86, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби України у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; ідентифікаційний код 43143039) визнати в сумі 137403,57 грн., які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів Державного підприємства «Житлово-комунальна контора» (ідентифікаційний код 01275727), з яких: 4204,00 грн. (судовий збір) - перша черга; 84924,86 грн. (єдиний внесок) - другий черга; 2583,09 грн. (основний борг) - четверта черга; 45691,62 грн. (пеня, штраф) - шоста черга.
2. Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 235 ГПК України.
3. Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст ухвали складено 05.02.2021.
Суддя В.М. Артимович