Постанова від 04.02.2021 по справі 420/5424/20

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2021 р.м.ОдесаСправа № 420/5424/20

Головуючий в 1 інстанції: Вовченко О.А.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді -Кравченка К.В.,

судді -Джабурія О.В.

судді -Вербицької Н.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційні скарги ОСОБА_1 , Міністерства внутрішніх справ України на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2020 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В червні 2020 року ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ (надалі - відповідач), в якому просив (з урахуванням уточненого адміністративного позову від 07.07.2020р):

- визнати протиправними дії Департаменту персоналу МВС України, які полягають у відмові скласти та подати до ГУ ПФУ в Одеській області нову довідку №4385 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01 грудня 2019р.;

- зобов'язати Департамент персоналу МВС України виготовити та направити до ГУ ПФУ в Одеській області нову довідку №4385 за формою, встановленою додатком 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною інформацією, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р. та наказу МВС України №260 від 06.04.2016 р.,станом на 01 грудня 2019 року із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад -2900грн., оклад за спеціальним званням - 2200 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% до посадового окладу та окладу за спеціальним званням - 2040 грн., надбавка за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці 15% - 435 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби 55% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавку за вислугу років - 3748,50 грн., надбавку за спортивне звання майстра спорту України міжнародного класу 15% - 435 грн., доплата за науковий ступінь кандидата філософських наук 15% - 435 грн., премія від усього грошового забезпечення у розмірі 200% - 24387 грн., матеріальна допомога на оздоровлення - 12622,85 грн., індексація - 10187,34 грн..

- зобов'язати Департамент персоналу МВС України направити до пенсіонера МВС України ОСОБА_1 копію супровідного листа МВС України про відправлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії до ГУ ПФУ в Одеській області та завірену належним чином копію нової довідки №4385 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ..

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем протиправно відмовлено у видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням індексації у розмірі 10187,34 грн., премії у розмірі 200% та надбавки за специфічні умови проходження служби у розмірі 55%.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26.10.2020 року позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Департаменту персоналу МВС України щодо відмови ОСОБА_1 , викладеної у листі від 18.03.2020 року №Л-3430/22, скласти та подати до ГУ ПФУ в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 19.11.2019 року з обов'язковим зазначенням відомостей про основні і додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, в тому числі індексації грошового забезпечення.

Зобов'язано Департамент персоналу МВС України виготовити та направити до ГУ ПФУ в Одеській області та ОСОБА_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19.11.2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та наказу МВС України №260 від 06.04.2016 року «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення ) та премії, в тому числі індексації грошового забезпечення.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з таким рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції Міністерство внутрішніх справ України подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів прийшла до наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 , колишньому працівнику органів внутрішніх справ України, з 01.01.2016 року, відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України №103 Порядку №45 здійснено перерахунок пенсії, виходячи з основного розміру 80% грошового забезпечення на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №4385 (а.с.55).

08 січня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою, в якій просить виготовити нову довідку із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, в наступних розмірах: посадовий оклад 2900 грн.; оклад за спеціальним званням - 2200 грн.; процентна надбавка за вислугу років 40% до посадового окладу та окладу за спеціальним званням - 2040 грн.; надбавка за роботу, яка передбачає доступ до держаної таємниці 15% - 435 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби 55% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавку за вислугу років - 3748,50 грн.; надбавку за спортивне звання майстра спорту України міжнародного класу 15% - 435 грн.; доплата за науковий ступень кандидата філософських наук 15% - 435 грн.; премія у розмірі 2,54% - 192,41 грн.; матеріальна допомога на оздоровлення - 12622,85 грн.; індексація - 10187,34 гривень; всього 35195,10 грн.

18.03.2020 року за вх.№Л-3430/22 листом відповідач повідомив ОСОБА_1 про відсутність підстав для видачі нової довідки.

26.03.2020 року позивач звернувся з заявою до Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України (а.с.71-72), в якій просив виготовити нову довідку із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2900 грн.; оклад за спеціальним званням - 2200 грн.; процентна надбавка за вислугу років 40% до посадового окладу та окладу за спеціальним званням - 2040 грн.; надбавка за роботу, яка передбачає доступ до держаної таємниці 15% - 435 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби 55% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавку за вислугу років - 3748,50 грн.; надбавку за спортивне звання майстра спорту України міжнародного класу 15% - 435 грн.; доплата за науковий ступень кандидата філософських наук 15% - 435 грн.; премія у розмірі 200% - 24387 грн.; матеріальна допомога на оздоровлення - 12622,85 грн.; всього 49203,35 грн..

04.05.2020 року за вх.№Л-5810/22 листом відповідач повідомив позивача про відсутність підстав для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Крім того зазначено, що Кабінетом Міністрів України рішення про перерахунок пенсій не приймалося та до Міністерства внутрішніх справ України списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не надходили.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (надалі - Закон №2011) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Крім того,суд першої інстанції виходив з того, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років,

Колегія суддів погоджується з цими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Предметом розгляду в даній справі є видача довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.12.2019 року та право позивача на зазначення у довідці для перерахунку пенсії надбавки на специфічні умови проходження служби 55%, премії у розмірі 200% та індексації.

Відповідно до частин 2, 3 статті 9 Закону №2011 до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Частиною 1 статті 15 Закону №2011 передбачено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Закон №2622).

Частиною 3 статті 43 Закону №2622 передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до положень п.1 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону № 2622, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 у редакції постанови № 103 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (надалі - Постанова №988). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

У додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою №103 було викладено в новій редакції; довідкою не передбачено такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення). З дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.

Після скасування 05 березня 2019 року змін до пункту 5 Порядку №45 і додатку 2 Порядку №45 був чинним пункт 3 Постанови №103, який безпосередньо стосувався перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та містив вказівку здійснити перерахунок пенсій з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи основні та щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірах, установлених законодавством, премії за січень 2016 року відповідно до Постанови №988, а також пункт 6 Постанови №103, яким внесено зміни до Порядку №45, зокрема, доповнено цей Порядок додатком 3, який встановлював форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі №826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103, який стосується перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Як видно, з 19 листопада 2019 року з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/12704/18 пункт 3 Постанови №103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні. Тому судова колегія вважає, що з цієї дати виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988, та відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.

Інші положення Порядку №45, зокрема й ті, які визначають алгоритм дій, пов'язаних із перерахунком пенсії, після втрати чинності 05 березня 2019 року положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, а 19 листопада 2019 року - пункту 3 Постанови №103, фактично не змінилися

Згідно з пунктами 1 та 2 розділу І Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затвердженою Міністерством внутрішніх справ України від 17 вересня 2018 року № 760 (далі - Інструкція № 760), ця інструкція визначає процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи, зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пунктом 4 Інструкції №760 передбачено, що підрозділи фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України, готують: 1) грошовий атестат; 2) довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - довідка про додаткові види грошового забезпечення) (додаток 4).

Тобто на відповідача покладено обов'язок по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Відповідно до пункту 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі Порядок №3-1) перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють відповідний орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок викладено в постановах Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а та від 17.12.2019 р. №160/8324/19.

При розгляді даної справи судова колегія бере до уваги спосіб захисту порушеного права, застосований Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у рішенні від 17.12.2019 року у зразковій справі №160/8324/19, залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 року.

Пунктом 3 Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання № 260 (надалі - Порядок №260) передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Стосовно вимоги щодо зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення надбавки за специфічні умови проходження служби у більшому розмірі судова колегія зазначає.

П.4 розділу ІІ Порядку № 260 визначено, що надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу.

Отже, при визначення розміру надбавки за специфічні умови проходження служби застосовується розмір посадового окладу за прирівняною посадою до посади позивача, відсоткове значення такої надбавки кожному поліцейському встановлюється індивідуально, а не в залежності від посади поліцейського.

Як вбачається з матеріалів справи, відсоткове значення надбавки за специфічні умови проходження служби для позивача встановлено у розмірі 50%, а тому посилання відповідача на лист Національної поліції України від 26 липня 2019 року №8714/09/29/2019 з рекомендованими граничними розмірами надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції судовою колегією відхиляються, оскільки такі розміри є рекомендованими та не є обов'язковими до застосування.

Стосовно вимоги щодо зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення премії у розмірі 200% судова колегія зазначає.

Відповідно до п.12 розділу ІІ Порядку № 260 керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції. Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що з наданих позивачем письмових доказах на підтвердження відсоткового значення нарахованої премії не вбачається, які посади обіймали зазначені в них особи у грудні 2019-березні 2020 року, та чи відповідає посада позивача посадам таких осіб.

Тому позовні вимоги, як вірно встановлено судом першої інстанції, в цій частині задоволенню не підлягають.

Щодо вимоги про врахування у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії індексації судова колегія зазначає наступне.

Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2262 та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2011, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону № 2017-ІІІ, Закону № 1282-ХІІ, та Порядку № 1078.

Індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру. Індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист.

Вищезазначений висновок викладено у постанові Верховного Суду від 03.04.2019р. №638/9697/17.

Такий висновок не суперечить правовій позиції Великої Палати Верховного Суду, висловленої в постанові від 6 лютого 2019 року у справі №522/2738/17, оскільки Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 10 березня 2015 року (справа №21-70а15) щодо наявності підстав для включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сформулювала критерії включення до нього саме тих складових, які передбачені Законом №2262-ХІІ. Разом з тим, питання включення до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, отриманої індексації грошового забезпечення, не було предметом розгляду Великою Палатою Верховного Суду у справі №522/2738/17.

Таким чином, судом першої інстанції вірно зазначено про право позивача на включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії розміру індексації грошового забезпечення, яка за нормами, визначеними у абз.5 п.5 Порядку № 45 (у редакції, чинній до Постанови №103) повинна розраховуватись у середніх розмірах, що фактично виплачені за листопад 2019 року за відповідною посадою (посадами).

За таких обставин,судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, вихід за межі позовних вимог шляхом зобов'язання Департамент персоналу МВС України виготовити та направити до ГУ ПФУ в Одеській області та ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 19.11.2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та наказу МВС України №260 від 06.04.2016 року «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення ) та премії, в тому числі індексації грошового забезпечення, буде ефективним та необхідним засобом для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, про захист яких він просить.

Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скаргах доводи правильність висновків суду не спростовують.

За таких обставин апеляційні скарги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.311,ст.315, ст.316, ст.321, ст.322, ст.325, ст.328 КАС України, апеляційний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційні скарги ОСОБА_1 , Міністерства внутрішніх справ України - залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2020 року - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Кравченко К.В.

Судді Джабурія О.В. Вербицька Н. В.