Справа №712/78/21
Провадження № 3/712/407/21
02 лютого 2021 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І., за участю прокурора Черкаської місцевої прокуратури Гадіон Н.М., розглянувши матеріали справи відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонера, до припинення діяльності перебував на посаді головного спеціаліста відділу забудови управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування у Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, проживаючого за місцем реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , будучи на посаді головного спеціаліста відділу забудови управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування у Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, оскільки граничний термін подачі був 01.06.2020, а декларація фактично подано 26.10.2020, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримала та просила притягнути останнього доадміністративної відповідальності, оскільки ним були порушені вимоги антикорупційного законодавства.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав частково та пояснив, що умислу на неподання декларації не мав, 16.03.2020 в зв'язку з відпусткою подав декларацію, однак у нього не було можливості перевірити факт відправлення декларації, тому вважав її поданою вчасно.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є, зокрема державні службовці.
Отже, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу забудови управління планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування у Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, є суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Законом передбачено чотири типи декларацій суб'єкта декларування, в тому числі і декларація суб'єкта, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така діяльність охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно з ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно- правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування
Відповідно до Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» розділ XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнити пунктом 2і, та встановити, що декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону подаються до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Разом з тим, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, декларацію за 2019 рік ОСОБА_1 розмістив на веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - 26.10.2020.
Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 2/2020 від 04.01.2021;
-фотокопією сторінки публічної частини інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайту «public.nazk.gov.ua» відносно ОСОБА_1 ;
-фотокопією E - декларації ОСОБА_1 ;
-копією листа Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 6065/55/122/01-2020 від 24.11.2020
З матеріалів справи вбачається, що із встановленими Законом України «Про запобігання корупції» вимогами ОСОБА_1 був ознайомлений, і підтверджував той факт особисто подаючи декларації, які були розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме: 21.03.2017 за 2016; 01.04.2018 за 2017; 04.04.2018 за 2017; 21.03.2019 за 2018; 26.10.2020 декларація (перед звільненням).
Обставин, які об'єктивно могли завадити ОСОБА_1 своєчасно подати до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за 2019 рік, в граничний термін, судом не встановлено та останнім не надано жодного належного та допустимого доказу, щодо неможливості ним подати декларацію, через будь які технічні збої.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини та майнового стану, відсутності обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність порушника, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, яке буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», Законом України «Про судовий збір»,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, судовий збір в розмірі 454,00 грн.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси О.І. Кончина