П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
03 лютого 2021 р.м.ОдесаСправа № 400/2304/20
Головуючий в 1 інстанції: Фульга А. П.
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача - Турецької І. О.,
суддів - Стас Л. В., Шеметенко Л. П.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
Короткий зміст позовних вимог.
У червні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі - ГУ ПФУ в Миколаївській області), в якому просив:
- визнати протиправними дії щодо непроведення перерахунку пенсії з 01.05.2020 року;
- зобов'язати здійснити перерахунок та виплату пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 251 від 01.04.2020 року з 01.05.2020 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов'язати щороку проводити перерахунок пенсії, відповідно до вимог ч.2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказав, що з 01 травня 2020 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 251 від 01.04.2020 року «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» (далі - Постанова КМУ №251), набув право на перерахунок пенсії за віком, призначеної 28 листопада 2017 року, на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
Однак, ГУ ПФУ в Миколаївській області не здійснює такий перерахунок пенсії, оскільки вважає, що перерахунок пенсії проводиться із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%.
На користь того, що при проведенні перерахунку пенсії слід застосовувати величину оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, свідчить, на думку позивача, рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 29 травня 2018 року, яке набрало законної сили 11 вересня 2018 року у справі №489/926/18, де встановлено, якщо пенсія за віком призначена вперше у листопаді 2017 року, суб'єкт владних повноважень при перерахунку пенсії повинен застосовувати величину оцінки одного року страхового стажу 1,35%.
Далі, як пояснює позивач дана позиція була підтримана іншими судовими рішеннями, а саме: рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2020 року (справа №400/4441/19) та постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2020 року.
Короткий зміст рішення суду першої інстанції.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2020 року, ухваленого за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Суд визнав протиправними дії ГУ ПФУ в Миколаївській області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2020 року.
Зобов'язав ГУ ПФУ в Миколаївській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі Постанови КМУ №251, з 01.05.2020 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, з урахуванням раніше виплачених сум.
В іншій частині позовних вимог відмовив.
Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив із того, що позивач з 01 травня 2020 року має право на перерахунок пенсії із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%. Таке право, на думку суду першої інстанції, передбачено Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124 (далі - Порядок №124).
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання суб'єкта владних повноважень проводити перерахунок та виплату пенсії щорічно із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, суд першої інстанції вважав їх передчасними та такими, що заявлені на майбутнє. На думку суду, це суперечить принципам адміністративного судочинства, які передбачають, що обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Тому, у цій частині позову суд відмовив.
Короткий зміст вимог апеляційної скарги та відзиву.
Вважаючи рішення суду першої інстанції, в частині задоволення позовних вимог, таким, що прийняте з неправильним застосуванням норм матеріального права, ГУ ПФУ в Миколаївській області просить його скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.
Підставами для скасування судового рішення скаржник зазначив такі обставини.
По - перше, відповідно до п.2 Постанови КМУ №251 у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком №124 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11. Перерахунок пенсій, передбачений цим пунктом, проводиться з 1 травня 2020 року.
По друге, скаржник звертає увагу на зміст ч.1 ст.25 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 року (далі - Закон №1058), яка визначає формулу розрахунку коефіцієнту страхового стажу та передбачає, що за період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%.
Отже, за аналізом викладених норм, Пенсійний фонд вважає, що з 01 травня 2020 року перерахунок пенсій проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11 та величини оцінки одного року страхового стажу 1%.
По - трете, скаржник наполягає на неможливості проведення позивачу відповідного перерахунку пенсії з 01 травня 2020 року, адже він, на виконання рішення судового рішення від 04 лютого 2020 року, 27.04.2020 року прийняв рішення про перерахунок пенсії позивачу з 01 березня 2019 року з розрахунку величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, з урахуванням раніше виплачених сум.
У відзиві на апеляцію ОСОБА_1 указує на неспроможність скаржника спростувати доводи рішення суду першої інстанції, а також його аргументів, оскільки суб'єкт владних повноважень припустився невірного тлумачення норм матеріального права.
Позивач акцентує увагу на тому, що йому з 28 листопада 2017 року було призначено пенсію за віком, згідно Закону №1058.
Відповідно до п.4-4 Прикінцевих положень розд. 15 Закону №1058, з 01 жовтня по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
За таких підстав позивач вважає, що у випадку перерахунку йому пенсії, повинна застосовуватися величина оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, яка була застосована під час призначення пенсії за віком.
Відповідно до приписів п.3 ч.1 ст. 311 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження, у зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Фактичні обставини справи.
Позивачу з 16.05.2003 року була призначена пенсія по інвалідності за Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-ХІІ (далі - Закон №1788).
З 01.01.2004 року набрав чинності Закон № 1058, відповідно до ст. 43 якого перерахунок пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі.
У зв'язку з набранням чинності Закону № 1058, пенсійний орган з 01.01.2004 року обчислив пенсію позивача по інвалідності відповідно до цього Закону.
28 листопада 2017 року, за заявою ОСОБА_1 , ГУ ПФУ в Миколаївській області призначено позивачу пенсію за віком, згідно Закону №1058.
При її розрахунку, пенсійний орган застосовував величину оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Це стало підставою для звернення ОСОБА_1 до суду з позовом, де, зокрема, позивач просив зобов'язати суб'єкт владних повноважень провести розрахунок розміру пенсії за віком, із урахуванням коефіцієнту страхового стажу в розмірі 1,35%, у відповідності до п.4-4 розд. 15 Закону №1058.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 29 травня 2018 року (справа №489/926/18) позов ОСОБА_1 задоволено. Суд, зокрема, визнав протиправними дії пенсійного органу щодо проведення перерахунку пенсії без урахування величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% та зобов'язав здійснити перерахунок пенсії з урахуванням вказаного коефіцієнту.
Дане рішення суду першої інстанції набрало законної сили на підставі постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 11 вересня 2018 року.
Цими судовими рішеннями встановлено, що пенсію за віком позивачу призначено вперше 28.11.2017 року, а тому необхідно керуватися п. 4-4 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV, який передбачає, що з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
Далі, на підставі Порядку №124, з 01.03.2019 року ГУ ПФУ в Миколаївській області провело перерахунок пенсії позивачу та застосувало величину оцінки одного року страхового стажу 1,35 %.
Проте, в подальшому пенсійний орган відкоригував пенсію ОСОБА_1 , шляхом проведення перерахунку із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%.
Указане стало підставою для звернення позивача до суду, в результаті чого рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2020 року (справа №400/4441/19) визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Миколаївській області щодо проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01.03.2019 року в частині застосування величини оцінки одного року страхового стажу 1% та зобов'язано провести перерахунок та виплату пенсії із застосуванням коефіцієнту 1,35%.
Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2020 року рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2020 року залишено без змін.
У цих рішеннях суди дійшли висновку, що під час проведення позивачу перерахунку пенсії, пенсійний орган мав застосувати величину оцінки одного року страхового стажу 1,35%, яку було застосовано під час призначення пенсії, а тому дії суб'єкта владних повноважень щодо перерахунку пенсії з 01.03.2019 року в частині застосування величини оцінки одного року страхового стажу 1%, проведеного відповідно до Порядку №124, є протиправними.
06 та 07 травня 2020 року позивач звернувся із заявами на вебпортал ГУ ПФУ в Миколаївській області з заявами про перерахунок пенсії, на підставі ч.2 ст.42 Закону №1058.
Водночас ГУ ПФУ в Миколаївській області листом від 20 травня 2020 року повідомило ОСОБА_1 про те, що з 01.03.2019 року по теперішній час, на виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2020 року, нараховується та виплачується пенсія з розрахунку величини оцінки одного року страхового стажу - 1,35%.
Також позивача повідомили, що п.2 постанови КМУ №251 встановлено, що у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком №124 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11 та величини оцінки одного року страхового стажу 1%, яка передбачена ст. 25 Закону №1058 на дату проведення перерахунку.
З огляду на наведені приписи законодавства, пенсійний орган у 2020 році відмовився здійснювати позивачу перерахунок пенсії, оскільки судовим рішенням йому встановлений обов'язок її перераховувати з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1,35%.
Джерела правового регулювання (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) та оцінка суду апеляційної інстанції доводів апеляції і висновків суду першої інстанції.
Переглянувши справу за наявними у ній доказами та перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що наявні підстави для часткового задоволення апеляції, з огляду на таке.
Спірні правовідносини виникли у зв'язку з непроведенням позивачу перерахунку пенсії з 01 травня 2020 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, на підставі ч.2 ст. 42 Закону №1058 та Постанови КМУ №251.
Оцінюючи правову позицію Пенсійного фонду щодо наявності законодавчого обов'язку проводити такий перерахунок з 01 травня 2020 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%, колегія суддів дійшла таких висновків.
11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII (далі - Закон №2148).
Частиною 4-3 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV визначено, що пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», з 01.10.2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Відповідно до п. 4-4 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
Отже, п. 4-4 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV підлягає застосуванню виключно при призначенні пенсії.
У межах спірних правовідносин спір виник з приводу перерахунку пенсії, відповідно до постанови КМУ № 251 з 01.05.2020 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%.
Відповідно до ч.2 ст. 42 Закону №1058 для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Так, пунктом 2 Постанови КМУ №251 установлено, що у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком № 124 питання проведення індексації пенсій у 2019 році, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.
Перерахунок пенсій, передбачений цим пунктом, проводиться з 1 травня 2020 року.
Відповідно до пунктів 5, 6 Порядку №124 у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 р. на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.
Кожен наступний перерахунок у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Під час перерахунку пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, призначених відповідно до Закону, застосовується величина оцінки одного року страхового стажу, визначена статтею 25 Закону на дату проведення перерахунку.
Стаття 25 Закону №1058 визначає формулу за якою вираховується коефіцієнт страхового стажу.
Так, відповідно до ч. 1 цієї статті за період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%.
За таких підстав, колегія суддів вважає помилковим висновок суду першої інстанції про зобов'язання ГУ ПФУ в Миколаївській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі Постанови КМУ №251, з 01 травня 2020 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, оскільки законодавством передбачено здійснення такого перерахунку пенсії у 2020 році із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Колегія суддів не бере до уваги доводи ОСОБА_1 , зазначені у відзиві на апеляцію, що його право на перерахунок пенсії із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1,35% встановлено п.4-4 Прикінцевих положень розд.15 Закону №1058, оскільки, на думку суду апеляційної інстанції, дана норма стосується призначення пенсій у період з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року, а не її перерахунку у 2020 році, на підставі ч.2 ст.42 Закону №1058 та Постанови КМУ №251.
Оцінюючи наявність судового рішення, в якому суд дійшов висновку про протиправність дій пенсійного органу щодо перерахунку пенсії позивача у 2019 році із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1%, оскільки пенсійний орган мав застосувати величину оцінки одного року страхового стажу 1,35%, яку було застосовано під час призначення пенсії, колегія суддів дійшла такого висновку.
Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Водночас, ч.7 ст. 78 КАС України передбачає, що правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, не є обов'язковою для суду.
Отже, колегія суддів вважає, що преюдиціальне значення у справі надається обставинам, встановленим судовими рішеннями, а не правовому оцінюванню таких обставин, здійсненому іншим судом (постанова Великої Палати Верховного Суду від 03 липня 2018 року у справі № 917/1345/17).
Положення «обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини» слід розуміти так, що учасники адміністративного процесу не зобов'язані повторно доказувати такі обставини. Іншими словами, учасники адміністративного процесу звільнені від надання доказів на підтвердження обставин, які встановлені судом під час розгляду іншої адміністративної, цивільної чи господарської справи, маючи право посилатися на зміст судового рішення у відповідних справах, що набуло законної сили, в якому відповідні обставини зазначені як установлені.
Обов'язковість преюдиційних обставин відповідно до буквального тлумачення норм КАС України поширюється лише на обставини, встановлені безпосередньо вироком суду в кримінальному провадженні, ухвалою про закриття кримінального провадження й звільнення особи від кримінальної відповідальності або постановою суду у справі про адміністративне правопорушення, які набули законної сили.
Зважаючи на викладені правові норми, суд апеляційної інстанції не бере до уваги доводи судових рішень, що до спірних правовідносин належить застосовувати п.4-4 Прикінцевих положень розд.15 Закону №1058, а не пункт 6 Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Зважаючи на викладене, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції належить скасувати, в частині визначення, при перерахунку пенсії позивача, величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% та ухвалити в цій частині нове рішення, яким зобов'язати під час здійснення перерахунку пенсії застосувати величину оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Водночас, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції про визнання протиправними дії пенсійного органу щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2020 року, оскільки такі дії передбачені Постановою КМУ №251 та суб'єкт владних повноважень зобов'язаний виконати даний нормативно-правовий акт.
Підсумовуючи викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права, що виразилось у незастосуванні закону, який підлягав застосуванню.
За таких обставин, відповідно до п.4 ч.1 ст.317 КАС України, суд апеляційної інстанції скасовує рішення суду першої інстанції у відповідній частині та ухвалює нове рішення про часткове задоволення позову.
Ураховуючи приписи ст. 139 КАС України, розподіл судових витрат у даній справі не здійснюється.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;
б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;
г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Отже, враховуючи, що судом апеляційної інстанції переглядається законність та обґрунтованість рішення, яке ухвалено судом першої інстанції за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), відсутні підстави для його касаційного оскарження.
Керуючись статтями 308, 311, 315, 317, 322, 325, 328 КАС України, суд
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області - задовольнити частково.
Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2020 року в частині визнання протиправними дій та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% - скасувати.
Ухвалити в цій частині нове рішення, яким позов задовольнити частково.
Викласти абзац третій резолютивної частини рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2020 року в наступній редакції.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» від 01.04.2020 року №251, з 01 травня 2020 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%, з урахуванням раніше виплачених сум».
В іншій частині рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2020 року - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Доповідач - суддя І. О. Турецька
суддя Л. В. Стас
суддя Л. П. Шеметенко
Повне судове рішення складено 03.02.2021 року.