03 лютого 2021 року ЛуцькСправа № 140/17614/20
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Денисюка Р.С.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення (дій), зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення (дій) про відмову у зарахуванні до страхового стажу, що дає право на отримання одноразової грошової допомоги період роботи на посаді старшого майстра виробничого навчання у Старовижівському СПТУ № 26 з 15.05.2000 та у Старовижівському професійному ліцеї з 26.12.2003 по 20.09.2020 у зв'язку із призначенням пенсії за віком та зобов'язання відповідача зарахувати до страхового стажу роботи, що дає право на призначення десяти місячних пенсій період роботи на посаді старшого майстра виробничого навчання у Старовижівському СПТУ № 26 з 15.05.2000 та у Старовижівському професійному ліцеї з 26.12.2003 по 20.09.2020 у зв'язку із призначенням пенсії за віком та призначити і виплатити одноразову грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню у розмірі десяти місячних пенсій на день її призначення на підставі пункту 7-1 Розділу ХV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 04.01.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі та на підставі частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмову провадженні) у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що листом органу пенсійного фонду від 19.11.2020 позивачу було відмовлено у виплаті грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій у зв'язку із тим, що посада старшого майстра виробничого навчання у Професійно-технічному навчальному закладі Переліком типів позашкільних навчальних закладів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 433 не передбачена, а тому при обчисленні спеціального стажу не враховано період роботи з 15.05.2000 у Старовижівському СПТУ № 26 та з 26.12.2003 по 20.09.2020 у Старовижівському професійному ліцеї
Таку відмову позивач вважає протиправною, такою, що не відповідає чинному законодавству та порушує його законні інтереси.
Так позивач зазначає, що відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також, якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Позивач стверджує, що посада старшого майстра виробничого навчання передбачена Переліком, а тому робота на такій посаді повинна бути зарахована до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років.
Крім того, у Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 №909, передбачена посада старшого майстра виробничого навчання в професійно-технічних навчальних закладах.
Відтак, позивач вважає, що на день досягнення пенсійного віку працював у закладах і установах державної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", має страховий стаж на таких посадах більше 35 років та до цього не отримував будь-яку пенсію.
З наведених підстав позивач просив задовольнити позов.
У відзиві на позов відповідач його вимог не визнав. Свої заперечення обґрунтував тим, що Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплату, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191, передбачено зарахування до страхового стажу, який визначає право на виплату такої допомоги, періодів роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років (постанова Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 №909).
Переліком типів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.200 №433 передбачені, зокрема, професійно-технічні училища.
Згідно з Переліком, право на пенсію за вислугу років у цих закладах мають, зокрема, майстри виробничого навчання. Посада старшого майстра виробничого навчання у таких закладах освіти Переліком не передбачена.
Відповідач звертає увагу, що позивачу при призначенні пенсії за віком до спеціального стажу було зараховано періоди роботи з 01.08.1984 по 16.08.1997 та з 27.08.1997 по 14.05.2000 на посаді майстра виробничого навчання Старовижівського СПТУ № 26, що складає 15 років 9 місяців 4 дні.
Оскільки посада старшого майстра виробничого навчання в таких закладах освіти Переліком № 433 не передбачена, то позивач немає необхідного стажу роботи для виплати грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Враховуючи викладене, відповідач вважає, що правомірно не зарахував ОСОБА_1 до стажу роботи для призначення пенсії за вислугу років період його роботи на посаді старшого майстра виробничого навчання у Старовижівського СПТУ № 26, а отже, діяв виключно на підставі чинного законодавства та у межах своїх повноважень.
Керуючись викладеним, відповідач просив відмовити у задоволенні позову.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 16.10.2020 звернувся до територіального управління Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком.
Рішенням від 23.10.2020 № 032650002301 ОСОБА_1 на загальних умовах призначено пенсію за віком. Як слідує з матеріалів пенсійної справи, загальний стаж позивача на час призначення пенсії становив 41 рік 04 місяці 11 днів.
19.11.2020 відповідач листом №16517-16586/П-02/8-0300/20 на звернення позивача щодо призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" повідомив, що пенсії за вислугу років працівникам освіти призначаються відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 №909. Постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 № 1436 були внесені зміни до розділу 1 «Освіта», згідно з якими право на пенсію працівникам освіти визначається лише за Переліком, затвердженим цією постановою.
Переліком типів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.200 №433 передбачені, зокрема, професійно-технічні училища.
Згідно з Переліком, право на пенсію за вислугу років у цих закладах мають, зокрема, майстри виробничого навчання. При цьому, посада старшого майстра виробничого навчання у таких закладах освіти Переліком не передбачена.
Управління також зазначило, що час роботи позивача з 01.08.1984 по 16.08.1997 та з 27.08.1997 по 14.05.2000 на посаді майстра виробничого навчання Старовижівського СПТУ № 26 зараховано до спеціального стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» -«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і становить 15 років 09 місяців 04 дні.
При обчисленні спеціального стажу не враховано період роботи з 17.08.1997 по 26.08.1997 - час перебування у відпустці без збереження заробітної плати з власної ініціативи та з 15.05.2000 до дати звернення за призначенням пенсії за віком - період роботи на посаді старшого майстра виробничого навчання Старовижівського СПТУ № 26, яке в подальшому було реорганізоване на Старовижівський професійний ліцей на підставі наказу управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації від 26.12.2003 № 706.
Враховуючи те, що станом на день досягнення пенсійного віку у позивача не нараховувалось 35 років страхового стажу в закладах освіти на відповідних посадах, а тому для проведення виплати грошової допомоги у розмірі 10 місячний пенсій немає підстав (а.с.12).
Позивач не погоджується з такими діями Управління та вважає, що має необхідний стаж роботи, що дає їй право на виплату грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій згідно з нормами чинного законодавства, відтак звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено обов'язок органів держаної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Дії (рішення) відповідача як суб'єкта владних повноважень, що є предметом даного позову, підлягають оцінці судом на відповідність критеріям правомірності, визначеним частиною другою статті 2 КАС України. Так у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Законом України, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, є Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Отже, право на отримання грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій мають особи які, досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону №1058-IV; працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення"; мають наявний відповідний страховий стаж та не отримували будь-якої пенсії до цього.
Як встановлено пунктом "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років.
З трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , копії якої наявні в матеріалах справи, зокрема, слідує, що 01.08.1984 позивач був прийнятий на посаду майстра виробничого навчання у Старовижівське СПТУ № 26; 15.05.2000 - переведений на посаду старшого майстра вказаного училища, яке в подальшому на підставі наказу управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації від 26.12.2003 № 706 було реорганізоване на Старовижівський професійний ліцей (а.с. 11, 11 зворот).
Вказане підтверджується і довідкою Старовижівського професійного ліцею від 15.10.2020 № 295 (а.с. 14).
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191 було затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати (далі - Порядок №1191).
Відповідно до пункту 2 Порядку №1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" і "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені: переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 №909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років"; переліком посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 №583 "Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення".
Як встановлено пунктом 5 Порядку №1191, грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", станом на день її призначення. Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати (пункти 6, 7 Порядку №1191).
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII невід'ємними складниками системи освіти є: дошкільна освіта; повна загальна середня освіта; позашкільна освіта; спеціалізована освіта; професійна (професійно-технічна) освіта; фахова передвища освіта; вища освіта; освіта дорослих, у тому числі післядипломна освіта.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 №909 затверджений Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років (далі - Перелік).
В розділі 1 "Освіта" даного Переліку зазначені старші майстри виробничого навчання, майстри виробничого навчання.
Переліком встановлено, що у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах право на пенсію за вислугу років мають право громадяни, які працювали на таких посадах: директори, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, старші майстри виробничого навчання, майстри виробничого навчання, викладачі, педагоги професійного навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.
При цьому, вказаним Переліком була передбачена посада старшого майстра виробничого навчання.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем протиправно не зараховано до спеціального стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років як працівнику освіти, період його роботи на посаді старшого майстра з виробничого навчання у Старовижівському СПТУ № 26 з 15.05.2000 та у Старовижівсьокому професійному ліцеї з 26.12.2003 по день звернення за призначенням пенсії - 16.10.2020.
Як вже зазначалося судом та не заперечується сторонами, на час призначення пенсії спеціальний стаж позивача склав 15 років 09 місяців 04 дні, а з урахуванням періоду з 15.05.2000 по 16.10.2020 спеціальний стаж позивача становитиме більше 35 років, що дає позивачу право на виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV.
Щодо твердження відповідача про те, що Переліком типів вищих начальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 №433 передбачено професійно-технічні училища, згідно з яким посада старшого майстра з виробничого навчання у таких закладах освіти не передбачене, то суд до уваги не приймає та вважає безпідставним, оскільки вказаною постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 №433 затверджено перелік типів саме позашкільних навчальних закладів, та у вказаному переліку жодним чином не йдеться про вищі начальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, професійно-технічні навчальні заклади.
Отже, враховуючи наведене, суд зазначає, що ОСОБА_1 на день досягнення пенсійного віку працював у закладі державної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" і має страховий стаж понад 35 років на таких посадах; до призначення пенсії за віком позивач не отримував будь-яку пенсію.
Вказане підтверджується належними і достатніми доказами, наявними у матеріалах справи.
Відтак, з урахуванням сукупності таких обставин позивач має право на нарахування та виплату грошової допомоги, яка передбачена пунктом 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191.
Таким чином, дії відповідача щодо не зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, періоду роботи ОСОБА_1 на посаді старшого майстра з виробничого навчання у Старовижівському СПТУ № 26 (Старовижівському професійному ліцеї) на момент призначення йому пенсії та щодо відмови у нарахуванні та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є протиправними.
З врахуванням наведеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги належить задовольнити повністю шляхом прийняття рішення про визнання протиправними дій Головного управління ПФУ у Волинській області щодо не зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, періоду роботи ОСОБА_1 на посаді старшого майстра з виробничого навчання у Старовижівському СПТУ № 26 з 15.05.2000, у Старовижівсьокому професійному ліцеї з 26.12.2003 по 16.10.2020 та щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення та зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу таку грошову допомогу відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV, зарахувавши період роботи на посаді старшого майстра з виробничого навчання у Старовижівському СПТУ № 26 з 15.05.2000, у Старовижівському професійному ліцеї з 26.12.2003 по 16.10.2020 до стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років та на отримання грошової допомоги.
Відповідно до вимог статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Як визначено частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки суд задовольняє позов, то на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в сумі 840,80 грн., сплачений згідно з квитанцією від 24.12.2020 № 0.0.1955919616.1 (а.с.7).
Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо не зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, періоду роботи ОСОБА_1 на посаді старшого майстра з виробничого навчання у Старовижівському СПТУ № 26 з 15.05.2000, у Старовижівському професійному ліцеї з 26.12.2003 по 16.10.2020.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши період роботи на посаді старшого майстра з виробничого навчання у Старовижівському СПТУ № 26 з 15.05.2000, у Старовижівському професійному ліцеї з 26.12.2003 по 16.10.2020 до спеціального стажу, який дає право на отримання пенсії за вислугу років та на отримання грошової допомоги.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судові витрати у сумі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, код ЄДРПОУ 13358826).
Суддя Р.С. Денисюк