Ухвала від 01.02.2021 по справі 390/89/21

Справа № 390/89/21

Провадження №2-н/390/24/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" лютого 2021 р. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Гершкул І.М., розглянувши заяву ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» про видачу судового наказу,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» звернулись до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги з вивезення побутових відходів у сумі 1541,83 грн. і судового збору в сумі 210,20 грн.

На виконання вимог ст.165 ч.5 ЦПК України до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи направлено звернення суду щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи боржника.

Згідно листа Первозванівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області №01-14/21/1 від 27.01.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Статтями 24-25 ЦК України передбачено, що фізичною особою є людина, а її правоздатність припиняється в момент її смерті.

Відповідно вимог ст.165 ч.1 п.4 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо, наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу.

Згідно вимог ст.186 ч.1 п.6 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред'явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

На підставі викладеного, вважаю необхідним відмовити у видачі судового наказу.

Відповідно ст.164 ч.2 ЦПК України: у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається; у разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись ст.ст.24, 25 ЦК України, ст.ст.19, 161, 163-166, 260 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у видачі судового наказу за заявою ТОВ «ЕКОСТАЙЛ» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги з вивезення побутових відходів у сумі 1541,83 грн. і судового збору в сумі 210,20 грн.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції, шляхом подання апеляційної скарги, протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області І.М. Гершкул

Попередній документ
94568236
Наступний документ
94568238
Інформація про рішення:
№ рішення: 94568237
№ справи: 390/89/21
Дата рішення: 01.02.2021
Дата публікації: 04.02.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Кропивницький районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (14.01.2021)
Дата надходження: 14.01.2021
Предмет позову: про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з вивезення побутових відходів
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГЕРШКУЛ ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ГЕРШКУЛ ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
боржник:
Рижкова Валентина Василівна
заявник:
ТОВ "ЕКОСТАЙЛ"