Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/3019/20
Провадження № 3/935/79/21
Іменем України
01 лютого 2021 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Щербаченко І. В., розглянувши матеріали, що надійшли від Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 44? Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Коростишівського районного суду Житомирської області 29.12.2020 від Коростишівського відділу поліції ГУНП у Житомирській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 44? Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 29.12.2020 серії ВАБ №081306 ОСОБА_1 29.12.2020 близько 10:00 годині перебував у приміщені магазину «Продукти», що розташований за адресою: м. Коростишів, вул. Суворова, без документів, що посвідчують особу, чим порушив правила карантину, передбачені п. 2.2 постановою КМУ №1236 від 09.12.2020, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі у зв'язку з тим, що він зайнятий на роботі, з протоколом ознайомлений та згоден повністю, щиро кається, у подальшому зобов'язується носити при собі документи, а тому справа розглядається за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 44? Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 245, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом. При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, а при розгляді справи слід з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією частини 1 статті 44? Кодексу України про адміністративні встановлено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до положень частини 2 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен, кого звинувачено у вчинені адміністративного правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
У справі «Малофєєва проти Росії» ЄСПЛ серед іншого зазначено, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принцип рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).
Положеннями п. 2.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Отже, відповідно до викладеної у протоколі об'єктивної сторони вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення не встановлено наявності невідповідності його дій положенням п. 2.2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020, адже положенням вказаних норм визначено заборону перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу тощо, однак у протоколі зазначено, що ОСОБА_1 перебував в магазині в місті Коростишів по вулиці Суворова.
Приймаючи до уваги встановлені під час розгляду обставини, керуючись у тому числі ст. 62 Конституції України, суд приходить до переконання, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 слід закрити у зв'язку з недоведеністю його вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 44? Кодексу України про адміністративні правопорушення, у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження.
Керуючись статтями 7, 9, 44?, 245-247, 251-252, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод,
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення 29.12.2020 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 44? Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя І. В. Щербаченко