Справа №295/13288/19
1-в/295/133/21
01.02.2021 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі подання Корольовського РВ філії ДУ «Центр пробації» в Житомирській області про заміну штрафу покаранням у виді громадських робіт стосовно засудженої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Коростень Житомирської області, непрацюючої, проживаючої у АДРЕСА_1 ,
встановив:
Корольовський РВ філії ДУ «Центр пробації» в Житомирській області звернувся до суду з поданням про заміну штрафу покаранням у виді громадських робіт стосовно засудженої, оскільки остання не надала документ про сплату штрафу.
Представник ініціатора подання підтримав подання з підстав, викладених у ньому.
Засуджена у судове засідання не з'явилась, 13.01.2021 подала заяву, відповідно до якої зобов'язалась сплатити призначену суму штрафу у розмірі 566 грн до 01.02.2021. У разі несплати не заперечувала проти заміни покарання у виді штрафу покаранням у виді громадських робіт на строк згідно Закону.
Прокурор висловив думку про можливість заміни штрафу на покарання у виді громадських робіт.
Вироком Богунського районного суду м. Житомира від 27.11.2019 ОСОБА_3 засуджено за ст. 15 ч. 1, 185 ч. 1 КК України, призначено покарання у виді штрафу у розмірі 850 гривень.
Відповідно до розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили, вирок Богунського районного суду м. Житомира від 27.11.2019 законної сили набрав 28.12.2019.
Вирок до виконання направлений до Корольовського РВ філії ДУ «Центр пробації» в Житомирській області.
Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 23.03.2020 засудженій
Станом на 01.02.2021 засуджена надала документ про сплату штрафу у сумі 284 грн. Тобто залишок несплаченої суми становить 566 грн.
Згідно зі ч. 3 ст. 26 Кримінально-виконавчого кодексу України у разі несплати засудженим штрафу у місячний строк після набрання вироком суду законної сили суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суму штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.
Відповідно до ч. 5 ст. 53 КК України у разі несплати штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян або виправними роботами із розрахунку один місяць виправних робіт за двадцять установлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але на строк не більше двох років.
За таких обставин, враховуючи, що засуджена у місячний строк після набрання вироком суду законної сили штраф, призначений судом не сплатила у повному обсязі, суд приходить до висновку про можливість заміни несплаченої суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Керуючись ст. 53 КК України, ст. 26 КВК України, ст. 537, 539 КПК України,
постановив:
Подання задовольнити.
Замінити ОСОБА_3 несплачену суму штрафу у розмірі 566 гривень, призначеній їй за вироком Богунського районного суду м. Житомира від 27.11.2019, на 33 (тридцять три) години громадських робіт.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1