Тернівський районний суд міста Кривого Рогу
Дніпропетровської області
справа № 215/7050/20
номер провадження 3/215/66/21
02 лютого 2021 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Дудіков А.В., розглянувши матеріал, який надійшов від полку патрульної поліції в м. Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130, ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КУпАП надійшли до Тернівського районного суду м. Кривого Рогу з полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП 16.12.2020р. В результаті автоматизованого розподілу справа зареєстрована за № 215/7050/20, № провадження 3/215/66/21.
Також, 16.12.2020р. до Тернівського районного суду м. Кривого Рогу з полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП, надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 126 КУпАП. В результаті неавтоматизованого розподілу справа зареєстрована за № 215/7054/20, номер провадження 3/215/67/21 та передана раніше визначеному складу суду.
З огляду на викладене, суд вважає, за необхідне об'єднати вищевказані адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КУпАП та ч. 3 ст. 126 КУпАП в одне провадження, присвоївши єдиний номер 215/7050/20 та номер провадження 3/215/66/21.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №040283 від 06.12.2020р., 06.12.2020р. о 13 год. 11 хв., м. Кривий Ріг по вул. Доватора, буд. 27, гр. ОСОБА_1 керував автомобілем Dacia Logan, державний номерний знак НОМЕР_1 , (звужені зіниці, які не реагують на світло, поведінка, що не відповідає обстановці, виражене тремтіння пальців рук). Від проходження медичного огляду у медичному закладі з метою встановлення наркотичного чи іншого сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Нагрудний відеореєстратор АЕ00029, 00052 Ксіомі та який протягом року піддавався адміністративному стягненню за ст. 130 КУпАП від 17.06.2020р. Тернівським районним судом м. Кривого Рогу.
Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху України.
Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №040282 від 06.12.2020р., 06.12.2020р. о 13 год. 11 хв., в м. Кривий Ріг по вул. Доватора, буд. 27, гр. ОСОБА_1 керував автомобілем Dacia Logan, державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи особою, яка тимчасово обмежена у праві керування транспортним засобам від 30.01.2020р. №59520056 Тернівський відділ державної виконавчої служби м. Кривий Ріг, нагрудний відеореєстратор АЕ00052, 00029, відеореєстратор Ксіомі.
Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.1а ПДР України.
ОСОБА_1 у судові засідання призначені на 23.12.2020р., 13.01.2021р та 02.02.2021р. не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення; шляхом направлення судових повісток за місцем проживання та за допомогою публікацій оголошень про виклик на сайті суду. Про причини неявки останній суд не повідомив.
Відповідно до вимог ст. 268 КУпАП - неявка особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не перешкоджає розгляду справи по суті у її відсутність.
Окрім того, суд зазначає, що ОСОБА_1 було відомо, що працівниками патрульної поліції відносно нього складено протоколи за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130 та ч. 3 ст. 126 КУпАП, розгляд яких буде проводитись в Тернівському районному суді м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, однак останній до суду не з'являвся, розглядом справи не цікавився, будь-яких клопотань на адресу суду не надходило.
Поведінка порушника свідчить про свідоме затягування розгляду справи з метою уникнути відповідальності, натомість справа має бути розглянута вчасно.
Згідно з одним із принципів судочинства визнано пріоритет публічного інтересу над приватним. А отже, суд має провести розгляд справ за відсутності особи. Безпідставне умисне затягування нівелює завдання КУпАП, яким є охорона прав і свобод громадян, зміцнення законності та виховання громадян.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким зокрема є охорона встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП), а також завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема щодо своєчасного розгляду справи (ст. 245 КУпАП).
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 7 КУпАП України, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за ч. 2 ст. 130 КУпАП настає у разі повторного протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, а саме керуванням транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачею керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмовою особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Враховуючи склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП, об'єктивна сторона цього правопорушення полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння, а так само і ухилення осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
Частиною 3 статті 126 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається із протоколів про адміністративні правопорушення, 06.12.2020р. о 13 год. 11 хв., м. Кривий Ріг по вул. Доватора, буд. 27, гр. ОСОБА_1 керував автомобілем Dacia Logan, державний номерний знак НОМЕР_1 , (звужені зіниці, які не реагують на світло, поведінка, що не_відповідає обстановці, виражене тремтіння пальців рук). Від проходження медичного огляду у медичному закладі з метою встановлення наркотичного чи іншого сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Нагрудний відеореєстратор АЕ00029, 00052 Ксіомі та який протягом року піддавався адміністративному стягненню за ст. 130 КУпАП від 17.06.2020р. Тернівським районним судом м. Кривого Рогу. Окрім того, гр. ОСОБА_1 керував автомобілем Dacia Logan, державний номерний знак НОМЕР_1 , перебуваючи на момент керування тимчасово обмеженим у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до 2.1 а Правил дорожнього руху України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Згідно з п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103 та Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 р. № 1452/735, встановлення у правопорушника стану сп'яніння здійснюється на підставі його огляду, який проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом, лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Згідно з п. 8 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Аналогічний порядок проходження огляду закріплений в ч. 2, 3 ст. 266 КУпАП.
Проаналізувавши докази, вважаю, що поліцейськими зазначеного порядку не було порушено.
Також, у судовому засіданні було переглянутого відео з засобів технічної відеофіксації відзняте 06.12.2020р. З даного відеозапису вбачається, що 06.12.2020р. о 13 год. 11 хв. працівниками патрульної поліції було зупинено автомобіль Dacia Logan, державний номерний знак НОМЕР_1 , за кермом якого перебував ОСОБА_1 . Водію ОСОБА_1 , який перебував з ознаками наркотичного сп'яніння, було запропоновано пройти медичний огляд у встановленому порядку для встановлення ступеню наркотичного сп'яніння, від проходження якого останній відмовився, в присутності двох свідків.
Будь-яких зауважень чи заперечень щодо оформлення протоколів ОСОБА_1 не зазначав, клопотань не заявляв, із заявами про неправильність дій чи порушення його прав під час складання протоколів, до компетентних органів не звертався і матеріали справи таких не містять.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даних адміністративних правопорушень повністю доведена матеріалами справи, а саме: даними протоколів про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №040283 від 06.12.2020р. та серії ДПР18 № 040282 від 06.12.2020р.; протоколом серії АА № 126397 про адміністративне затримання від 06.12.2020р.; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою встановлення стану алкогольного, наркотично чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 06.12.2020р.; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ; рапортом інспектора взводу 1 роти 1 батальйону 2 ППП в м. Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП лейтенанта поліції Луговського В.В.; карткою обліку адміністративного правопорушення відповідно до якої постановою Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 17.06.2020р. на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу за ч. 1 ст. 130 КУпАП; відеозаписами з боді-камери працівників поліції; копією постанови головного державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Гнатко О.Г. про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами від 30.01.2020р.
Вищеперелічені докази узгоджуються між собою, будь-яких сумнівів у їх належності, допустимості не має, а тому суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130 та ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Санкція ч. 2 ст. 130 КУпАП передбачає стягнення з водіїв штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Санкція ч. 3 ст. 126 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Згідно довідки поліцейського взводу № 3 роти № 1 батальйону № 1 ППП в місті Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП капрала поліції Солодкого Д., ОСОБА_1 отримав посвідчення водія на право керування транспортними засобами серії НОМЕР_2 .
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
При накладенні стягнення відповідно до ст.ст. 33, 34 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 33, 34, 36, 126, 130, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 130 КУпАП та ч. 3 ст. 126 КУпАП, і відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 1 200 (однієї тисячі двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день винесення постанови становить 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень, в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 , судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду через Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Судовий збір на користь держави - стягувач Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ 26255795, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601). Реквізити: отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ)-37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Суддя: