Ухвала від 01.02.2021 по справі 300/1251/20

УХВАЛА

01 лютого 2021 року

м. Київ

справа № 300/1251/20

адміністративне провадження № К/9901/2622/21

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Тацій Л.В.,

суддів: Стеценка С.Г., Стрелець Т.Г.,

перевіривши касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на ухвалу Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13 січня 2021 року у справі № 300/1251/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до їх вчинення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання неправомірними дії щодо невключення до заробітку суми усіх виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування при обчисленні, призначенні та перерахунку пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» та зобов'язання відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції станом на момент призначення мені пенсії) здійснити з 01 лютого 2008 року перерахунок та виплату пенсії, призначеної відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», в зв'язку з збільшенням заробітної плати починаючи з 01 лютого 2008 року з розрахунку 80 відсотків від суми заробітної плати з урахуванням усіх сум виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з проведенням коригування заробітної плати згідно пунктом 2 Порядку коригування розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України 11 серпня 2003 року N 226/509, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 вересня 2003 за N 758/8079, за період з 01 квітня 2003 року по 31 серпня 2003 року при перерахунку пенсії з 01 лютого 2008 року повинні коригуватись за коефіцієнтом підвищення посадового окладу та надбавки до нього за ранг - 9,38, за період з 01 вересня 2003 року по 31 жовтня 2004 року - за коефіцієнтом підвищення посадового окладу та надбавки до нього за ранг 7,85, за період з 01 листопада 2004 року по 31 грудня 2004 року - за коефіцієнтом підвищення посадового окладу та надбавки до нього за ранг 5,61 та за період з 01 січня 2005 року по 31 березня 2005 року - за коефіцієнтом підвищення посадового окладу та надбавки до нього за ранг 5,21 з проведенням нарахування і виплати індексації пенсії згідно Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» без зміни базового місяця для обчислення індексації, визначеного при перерахунку пенсії з 01 лютого 2008 року.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року задоволено частково:

визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не врахування ОСОБА_1 при перерахунку 01 лютого 2008 року пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XІІ від 16 грудня 1993 року до заробітку суми усіх виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» здійснити з 01 лютого 2008 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням вже виплачених сум, призначеної відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XІІ від 16 грудня 1993 року, в зв'язку з збільшенням заробітної плати з розрахунку 80 відсотків від суми заробітної плати з урахуванням усіх сум виплат, з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Ухвалою від 13 січня 2021 року Восьмий апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року у справі № 300/1251/20 повернув скаржнику.

Не погодившись з ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13 січня 2021 року Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області 22 січня 2021 року подало касаційну скаргу, у якій просить про її скасування та направлення справи до апеляційного суду для продовження розгляду.

При вирішенні питання про відкриття касаційного провадження у справі колегія суддів дійшла висновку про таке.

Згідно з частиною першою статті 334 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.

Ухвалою від 13 січня 2021 року Восьмий апеляційний адміністративний суд встановивши, що особою, яка подала апеляційну скаргу, у визначений судом строк не усунуто її недоліки - повернув апеляційну скаргу Управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС України.

Відповідно до пункт 8 частини другої статті 129 Конституції України основними засадами судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Наведеним конституційним положенням кореспондують норми статті 14 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і статті 13 КАС України.

Наведені норми свідчать про те, що оскарження судових рішень у касаційному порядку можливе лише у випадках, якщо таке встановлено законом.

Відповідно до частини третьої статті 333 КАС України суд відмовляє у відкритті касаційного провадження з перегляду ухвали про повернення заяви позивачеві (заявникові), а також судових рішень у справах, визначених статтями 280, 281, 287, 288 цього Кодексу, якщо рішення касаційного суду за наслідками розгляду такої скарги не може мати значення для формування єдиної правозастосовної практики.

Таким чином, законодавець обмежив можливість касаційного оскарження судових рішень з питань повернення заяви позивачеві (заявникові), поставивши можливість такого оскарження в залежність від імовірності значення ухваленого за наслідком касаційного провадження судового рішення для формування єдиної правозастосовної практики.

Аналіз оскаржуваного судового рішення і доводів касаційної скарги не дає підстав для висновку про те, що рішення суду касаційної інстанції за наслідком розгляду касаційної скарги матиме значення для формування єдиної правозастосовної практики з питань застосування відповідних норм права, а тому підстави для відкриття касаційного провадження відсутні.

На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 328, 333, 359 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на ухвалу Восьмого апеляційного адміністративного суду від 13 січня 2021 року у справі № 300/1251/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до їх вчинення.

Надіслати скаржнику копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Л.В. Тацій

Судді: С.Г. Стеценко

Т.Г. Стрелець