Справа № 564/207/21
02 лютого 2021 року
м.Костопіль
Костопільський районний суд Рівненської області в особi суддi Левчук В.В.
розглянувши матеріали, що надійшли від Відділення поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, офіційно не працює, проживає за адресою АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий 20.05.2014 Костопільським РС УДМС
за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення
06 січня 2021 року у м.Костопіль Рівненської області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складено протоколи серія ВАБ 098640 та 098638 про адміністративні правопорушення, відповідно до яких ОСОБА_1 09.12.2020 о 00:40 год. та 01.01.2021 о 01:15 год був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду. Такі дії ОСОБА_1 попередньо кваліфіковані за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, 01 лютого 2021 року у м.Костопіль Рівненської області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складено протоколи серія ВАБ 098727,098726 та 098728 про адміністративні правопорушення, відповідно до яких ОСОБА_1 10.01.202 о 00:23 год., 28.01.2021 о 05:14 год, та 31.01.2021 о 00:18 год був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду. Такі дії ОСОБА_1 попередньо кваліфіковані за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що по даним матеріалам про адміністративні правопорушення притягується до адміністративної відповідальності одна і та ж особа, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи по суті, провадження у справах про адміністративні правопорушення №№ 3/564/193/21, 3/564/194/21, 3/564/195/21, 3/564/196/21, 3/564/197/21 відносно ОСОБА_1 підлягають об'єднанню в одне провадження в межах справи №564/207/21.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнав, пояснив, що будинок поділений на дві частини, можливо стукали до сусідів.
Суд, заслухавши пояснення правопорушника та дослідивши матеріали, додані до протоколів, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.187 КУпАП.
Так, судом встановлено, що ухвалою Костопільського районного суду Рівненської області від 25.11.2020 по справі №564/2982/20 задоволено подання начальника Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області, встановлено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 1 рік із застосуванням наступних обмежень: - заборонити виходити з будинку за місцем проживання з 22:00 год. до 06:00 год. наступної доби; - заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах та місцях продажу спиртних напоїв на розлив; - заборонити виїжджати за межі Костопільського району Рівненської області без дозволу працівників органу Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд; - зобов'язати з'являтись в Костопільський відділ поліції ГУНП в Рівненській області для реєстрації два рази на місяць - 5-го та 20-го числа.
ОСОБА_1 09.12.2020 о 00:40 год., 01.01.2021 о 01:15 год, 10.01.202 о 00:23 год., 28.01.2021 о 05:14 год та 31.01.2021 о 00:18 год під час перевірки був відсутній за місцем постійного проживання.
Даний факт підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення, рапортами, поясненнями ОСОБА_1 .
Частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Відповідно до ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
При цьому, в кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, дане порушення не потягло за собою наслідків, що негативно вплинули на громадський порядок, не завдало збитків суспільним інтересам чи громадянам, відсутність обтяжуючих обставин, суд дійшов висновку, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення є малозначним, а тому на підставі ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважає за можливе звільнити його від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 22, 36, 183-1, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження та попередити про недопущення вчинення протиправних дій.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Костопільський районний суд Рівненської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СуддяВ. В. Левчук