справа № 2а-4231/09/0770
рядок статзвіту - 6.6.4
код - 01
23 березня 2010 року 09 год. 25 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Андрійцьо В.Д.
при секретарі судового засідання - Повханич Г. П.
за участі:
представника позивача -Пацкан М.А. (довіреність № 25/9/10 від 08 січня 2009 року.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу у сумі 912, 91 грн., -
Позивач суб'єкт владних повноважень - Державна податкова інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу у сумі 912, 91 грн. мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов'язки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримала та просила суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у Свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а. с. 9).
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 є платником податків і зборів відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку Державній податковій інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області.
У судовому засіданні встановлено, що 20 жовтня 2008 року Відповідачем подано до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області декларацію з податку на додану вартість за вересень 2008 року, в якій зазначена сума податку до сплати в розмірі 224, 00 грн., 19 листопада 2008 року - за жовтень 2008 року, в якій зазначається сума податку до сплати в розмірі 48,00 грн., 18 грудня 2008 року - за листопад 2008 року, в якій зазначена сума податку до сплати в розмірі 30,00 грн.
У відповідності до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену ним у податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 даного Закону для подання податкової декларації.
Згідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Пп. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені даним Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Окрім того, 14 жовтня 2008 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області проведено перевірку дотримання норм податкового законодавства відповідачем. В результаті даної перевірки виявлено порушення вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме несвоєчасна сплата податку на додану вартість за квітень, серпень 2008 року, про що складено акт № 2321/17-4 (а.с. 16).
На основі вказаного акту прийнято податкові повідомлення - рішення № 0001041744/0 та № 0001051744/0 від 15 жовтня 2008 року, якими у відповідності до пп. 171.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачеві визначено суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість в розмірі 97,52 грн. та 179,31 грн.
У відповідності до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах - при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
20 березня 2009 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області проведено перевірку дотримання норм податкового законодавства фізичною особою
- підприємцем ОСОБА_2 В результаті даної перевірки виявлено порушення вимог пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме несвоєчасне подання податкової декларації за січень 2009 року, про що складено акт № 687/17-4 (а.с. 19).
На основі вказаного акту прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000541744/0 від 24 березня 2009 року, яким у відповідності до пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетам" відповідачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 170, 00 грн.
У відповідності до ч. 3 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, визначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 п. 4.2. ст. 4 даного закону платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Так як, відповідачем вказані суми не оскаржувалися ні в адміністративному, ні в судовому порядку, то такі є узгодженими.
Відповідач вищевказані суми повністю не сплатив, а тому за ним рахується податковий борг у загальній сумі 912, 91 грн., що підтверджується обліково-статистичними картками платника податків.
Згідно з пп. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" державною податковою інспекцією у м. Ужгороді Закарпатської області Відповідачу надсилалися податкові вимоги, а саме - № 1/1301 від 05 листопада 2008 року та № 2/1461 від 18 грудня 2008 року, які отримані ним відповідно 10 листопада 2008 року та 24 грудня 2008 року.
Несвоєчасна сплата заборгованості завдає істотної шкоди інтересам держави у вигляді ненадходження до державного та місцевого бюджетів значних сум, що в свою чергу, позбавляє можливості в повній формі фінансувати видатки державного бюджету визначеного Законом України "Про державний бюджет України", позбавляє можливості фінансувати в повній мірі соціально-культурні програми, своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам бюджетної сфери, оскільки суми податків і зборів є одним із джерел поповнення державного та місцевого бюджетів, а тому необхідність захисту покладає на прокурора обов'язок представництва інтересів держави в суді.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави і коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках -коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються. Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області - задоволити повністю.
2. Присудити до стягнення з відповідача - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (88000, АДРЕСА_1, Закарпатська область, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, р/р НОМЕР_3 АК ІБ "Укрсиббанк", МФО 351005; р/р НОМЕР_2, "Райфайзен банк Аваль" у м. Києві, МФО 380805), на користь Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області (88000, вул. Духновича, буд. 2 м. Ужгород, Закарпатська область) податковий борг в сумі 912 (дев'ятсот дванадцять) грн. 91 (дев'яносто одна) коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Андрійцьо В.Д.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 24.03.2010 р.
Суддя Андрійцьо В.Д.