Україна
29 квітня 2010 р. справа № 2а-6334/10/0570
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Буряк І. В.
при секретарі Могілевському А.А.
за участю представників сторін:
позивача: Куріцький Р.В. дов. від 11.01.2010р. №189/9/10
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву Єнакієвської об'єднаної державної податкової інспекції
до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2
про стягнення штрафних (фінансових) санкцій
Єнакієвська об'єднана державна податкова інспекція (надалі - позивач, Єнакіївська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (надалі - відповідач, СПД ФО ОСОБА_2.) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 2 666,84 грн .
Позов мотивовано встановленням за результатами проведеної перевірки, факту порушення відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», з огляду на що, до такого суб'єкта господарювання застосовуються штрафні (фінансові) санкції. Відповідач нараховані штрафні (фінансові) санкції у встановлені законом строки не сплатив, а тому такі підлягають стягненню за рішенням суду.
У судовому засіданні від 08.04.2010р., відповідно до п. 3 ч.1 ст.128 КАС України, оголошувалось про відкладення розгляду справи до 29.04.2010р.
У судовому засіданні від 29.04.2010р., позивач надав заяву про зменшення позовних вимог, у зв'язку із частковим погашенням відповідачем заборгованості, та просив стягнути з відповідача суму боргу у розмірі 2 266,84 грн.
Відповідач у судовому засіданні від 29.04.2010р. надала заяву про визнання позовних вимог у розмірі 2 266,84 грн., зазначивши про погашення боргу в іншій частині.
Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-
Єнакієвською ОДПІ проведено перевірку СПД ФО ОСОБА_2 про що складено «Акт перевірки дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій» від 13.01.2010р. № 0005/05-11-23-2190711725.
Відповідно висновків вказаного акту перевірки встановлено порушення п. 1, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в редакції від 01.06.2000р. № ІІІ (із врахуванням змін та доповнень), а саме не проведення розрахункової операції через РРО, порушення порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені в денному звіті РРО-ЕККА типу Телекарт - 001.
На підставі вказаних висновків, позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 18.01.2010р. № 00000112343/0, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на загальну суму 2 667,00грн.
Як вбачається з розрахунку штрафних фінансових санкцій, до названого рішення про, позивачем застосовано:
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за не проведення розрахункової операції через РРО - ЕККА типу Телекарт - 001 суму штрафних (фінансових) санкцій у п'ятикратному розмірі від вартості проданих товарів на які виявлено невідповідність - на загальну суму 5*70 = 350,00грн.;
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення обліку товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на загальну суму 2*1051,00 = 2 102,00грн.;
Відповідно до ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені в денному звіті РРО-ЕККА типу Телекарт - 001 застосовано фінансову санкцію у п'ятикратному розмірі суми на яку виявлено невідповідність на загальну суму 5*43,00 = 215,00грн.
Факт невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені в денному звіті РРО-ЕККА типу Телекарт - 001 підтверджується Актом інвентаризації наявності грошових коштів станом на 13.01.2010р., що знаходились у касі СПД ФО ОСОБА_2, відповідно якого встановлено наявність у касі грошових коштів у розмірі 118,00грн. (за вирахуванням 70 грн. закупівлі та 5 грн. зазначена в денному РРО).
Як вбачається з Акту перевірки від 13.01.2010р. № 0005/05-11-23-2190711725, останній відповідачем підписано без зауважень та заперечень.
Відповідно ч. 1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
Пунктом 12 ст. 3 вказаного Закону України передбачено, що суб'єкти господарювання зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
Відповідно до п. 13 ст. 3 вказаного закону України зазначається про обов'язок суб'єкта господарювання забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Частиною 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
Згідно з нормою ст.21 вказаного Закону України, до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. (ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» (із врахуванням змін та доповнень) передбачено, що податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Як вбачається із наданої СПД ФО ОСОБА_2 заявою, останні визнає позовні вимоги Єнакієвської ОДПІ у розмірі 2 266,84 грн.
Відповідно до ч. 1, 3-4 ст. 112 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.
У разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Керуючись викладеним суд приймає заяву відповідача про визнання позову та вбачає наявність підстав для повного задоволення позову Єнакієвської ОДПІ, згідно заяви про уточнення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 112, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
1. Заяву суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про визнання позову Єнакіївської об'єднаної державної податкової інспекції прийняти.
2. Позов Єнакіївської об'єднаної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ІПН НОМЕР_1) суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2 266 (дві тисячі двісті шістдесят шість) грн. 84 (вісімдесят чотири) коп. на користь бюджету (бюджетний рахунок № 3 1117104700043 ГУ УДК в Донецькій обл., код платежу 21080900, код ЄДРПОУ 34686594, МФО 834016).
3. Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України
4. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 29 квітня 2010 року, повний текст виготовлено 05 травня 2010 року.
5. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Буряк І. В.