Україна
27 квітня 2010 р. справа № 2а-8429/10/0570
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шальєвої В.А.
при секретарі < Призвище секретаря >
при секретарі Химич М.В.,
за участі представника позивача Гриненко М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми,
Державна податкова інспекція у Калінінському районі м.Донецька звернулась до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми. Свої вимоги позивач мотивував тим, що 10.06.2009 року Державною податковою адміністрацією у Донецькій області проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу фізичної особи - підприємця ОСОБА_2. За результатами перевірки були встановлені порушення Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Позивачем було складено акт №0263/05/63/23/2517510266 від 10.06.2009 року та на підставі зазначеного акту було винесено рішення №0000552342 від 19.06.2009 року, згідно якого до відповідача були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в загальному розмірі 1887,00 грн. Станом на 21.10.2009 року відповідачем була сплачена частка заборгованості на суму 500,00 грн. До теперішнього часу заборгованість в розмірі 1387,00 не сплачена. Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій у встановлені строки не виконав, в зв'язку з чим просять стягнути з відповідача зазначену суму фінансових санкцій.
Представник позивача в судовому засіданні надала пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві. Просила суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, була належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду справи. Від неї не надходило заяв про розгляд справи за її відсутності. За таких підстав, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Державна податкова інспекція у Калінінському районі м.Донецька є суб'єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач - фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця 12.12.1996 року виконавчим комітетом Калінінської районної ради м.Донецька, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи та має ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.
В судовому засіданні встановлено, що Державною податковою адміністрацією у Донецькій області проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, про що складений акт № 0263/05/63/23/2517510266 від 10.06.2009 року.
Працівниками ДПА у Донецькій області здійснено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу магазину, який належить відповідачу та розташований за адресою: вул.Владичанського, 36, м.Донецьк.
Перевіркою встановлено порушення п.1,2,6,10,13 ст.3, Закону України № 265/95- ВР від 06.07.1995р. у редакції № 1776-III від 01.06.2000 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».
Рішенням Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.06.2009 року №0000552342 за порушення п.1,2,6,10,13 ст.3 Закону України № 265/95- ВР від 06.07.1995р. у редакції № 1776-III від 01.06.2000 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» до позивача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1887,00 грн.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 16 даного Закону визначено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону, а відповідно до частини 4 вказаної статті планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до положення пунктів 1,2,6,10,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; подавати до органів державної податкової служби звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за порушення п.1,2 ст.3 Закону передбачена п. 1 ст. 17 цього Закону, а саме: у разі непроведення розрахункових операцій через РРО до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінсанкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів.
Відповідальність за порушення п.6 ст.3 Закону передбачена п. 3 ст. 17 цього Закону, а саме: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Відповідальність за порушення п.10 ст.3 Закону передбачена п.5 ст. 17 цього Закону, а саме: десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну.
Відповідальність за порушення п. 13 ст.3 Закону передбачена ст. 22 цього Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 2 цього Порядку підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства.
Пунктом 6 зазначеного Порядку визначено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Відповідно до п. 10 Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Так, ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Рішенням Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька від 19.06.2009 року №0000552342 до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у відповідності до п.1,3,5 ст.17, ст.22 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в розмірі 1887,00 і на відповідача покладений обов'язок сплатити у встановленому законодавством порядку штраф у зазначеному розмірі до державного бюджету, про що письмово повідомити у 3-денний строк після сплати фінансових санкцій.
Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як встановлено в судовому засіданні, зазначене рішення у передбачений законодавством 30-денний строк виконане в повному обсязі відповідачем не було, в зв'язку з чим сума фінансових санкцій, у вигляді залишку несплаченої заборгованості в розмірі 1387,00 грн., підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.
Судом встановлено, що податковий борг станом на 21.10.2009 року, з урахуванням часткового погашення, складає 1387,00 грн. і мають бути стягнуті з відповідача.
З урахуванням викладених обставин суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд, -
Задовольнити позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 суму штрафної санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 1387 (одна тисяча триста вісімдесят сім) грн. 00 коп. на рахунок №31111104700005, код платежу 21080900, банк одержувач ГУДКУ у Донецькій області 834016, ЄДРПОУ 34687090.
Повний текст постанови виготовлений 30 квітня 2010 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шальєва В.А.