Ухвала від 14.01.2021 по справі 132/953/15-к

Справа № 132/953/15-к

Ухвала

Іменем України

14.01.2021р. м. Калинівка

Калинівський районний суд Вінницької області у складі головуючого - судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Калинівка Вінницької області подання начальника Відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Корделівка Калинівського району Вінницької області, українця, громадянина України, із неповною середньою освітою, не одруженого, тимчасово не працюючого, судимого 06.06.2011р. Калинівським районним судом Вінницької області за ч.1 ст.185 КК України, із застосуванням ст.71 КК України, до покарання у вигляді 5 років 3 місяців позбавлення волі, 13.05.2015р. Калинівським районним судом Вінницької області за ч.1 ст.263 КК України, до покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі, звільненого з місць позбавлення волі 09.01.2019р. по закінченню строку відбування покарання, 10.12.2019р. Калинівським районним судом Вінницької області за ст.395 КК України, до покарання у вигляді 1 місяця арешту, звільненого 20.02.2020р. з місць відбування покарання, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

14.01.2021р. начальник Відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_3 звернувся до суду із поданням про встановлення відносно ОСОБА_5 адміністративного нагляду із наступними обмеженнями: не залишати свого помешкання, тобто заборони виходу із дому в неробочий час з 22.00год. до 05.00год. наступного дня; заборони перебування в кафе, барах та інших закладах торгівлі, де продаються спирті напої на розлив; заборони виїзду за межі Хмільницького району без спеціального дозволу начальника Відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області; зобов'язання з'являтись на відмітку до Відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області кожну першу суботу місяця з 09.00год. до 11.00год. та реєструватись у відповідному журналі. В обґрунтування цієї вимоги зазначено, що ОСОБА_5 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, постійно порушує громадський порядок, по місцю проживання характеризується з негативної сторони, зловживає спиртними напоями, схильний до скоєння правопорушень та злочинів. Так, ОСОБА_5 неодноразово притягувався до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, однак на це не реагував. Посилаючись на ч.2 ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», враховуючи особу засудженого, начальник Відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області просить задовольнити подання.

Представник Відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області в судовому засіданні підтримав подання та просив його задовольнити з підстав зазначених в ньому.

Особа, щодо якої внесено подання, а саме ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання.

Дослідивши зміст подання та матеріалів, що надійшли разом з ним, заслухавши пояснення осіб, які з'явились у судове засідання, приходжу до наступних висновків:

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_5 вироком Калинівського районного суду Вінницької області від 13.05.2015р. засуджено за ч.1 ст.263 КК України до покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі, а на підставі вироку Калинівського районного суду від 10.12.2019р. його засуджено за ст.395 КК України до покарання у вигляді 1 місяця арешту, звільнений 20.02.2020р. з місць відбування покарання за закінченням строку відбування покарання, що випливає з вимоги Управління інформаційного забезпечення ГУНП у Вінницькій області про відсутність (наявність) судимості.

Після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_5 скоїв ряд адміністративних правопорушень, за вчинення яких притягнутий до адміністративної відповідальності, про що свідчать зокрема постанова Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області серії ГАА № 133010 від 12.05.2020р., постанова Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області серії ГАА № 133011 від 13.05.2020р., постанова Калинівського районного суду Вінницької області від 10.07.2020р. у справі № 132/1468/20.

Дані адміністративні правопорушення, ОСОБА_5 вчиняв не дивлячись на неодноразові письмові попередження про неприпустимість антигромадського способу життя та у разі такого порушення, невідворотного застосування до порушника встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» обмежень.

Таким чином, ОСОБА_5 після відбування покарання, незважаючи на неодноразові попередження органів Національної поліції, постійно порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.

Згідно довідки-характеристики, виданої Виконавчим комітетом Калинівської міської ради Вінницької області, за підписом в.о.старости ОСОБА_6 за вих. № 46 від 14.01.2021р., ОСОБА_5 за час проживання на території Корделівського старостинського округу зарекомендував себе з негативної сторони, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Як регламентовано статтею 2 цього ж Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремим особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону /п. «в» ст. 4 Закону/.

Згідно частини 1 статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Адміністративний нагляд встановлюється у визначеною статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або знаття судимості /ч. 1 ст. 6 Закону/.

З урахуванням особи ОСОБА_5 , який був засуджений до позбавлення волі за умисний злочин, згідно матеріалів справи ніде не працює, за місцем проживання характеризується негативно, після відбування покарання, незважаючи на неодноразові попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення, з метою запобігання вчинення ним правопорушень і злочинів а також з метою здійснення виховного впливу на нього, суд приходить до висновку, що відносно засудженого ОСОБА_5 необхідно встановити адміністративний нагляд строком 12 місяців із застосуванням обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 - задовольнити.

ОСОБА_5 встановити адміністративний нагляд терміном 12 (дванадцять) місяців з наступними обмеженнями:

1. Заборонити залишати своє помешкання, тобто вихід з дому в неробочий час в період з 22.00 години вечора до 05.00 години ранку наступного дня;

2. Заборонити перебування в кафе, барах, ресторанах та інших місцях торгівлі спиртними напоями на розлив;

3. Заборонити виїзд за межі Хмільницького району Вінницької області без спеціального дозволу начальника Відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області;

4. З'являтись на відмітку в Відділення поліції № 1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області кожну першу суботу місяця з 09.00год. до 11.00год. та реєструватись у відповідному журналі.

Копію цієї ухвали невідкладно надіслати для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення в Вінницький апеляційний суд через Калинівський районний суд Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя