Справа № 159/6336/20
Провадження № 3/159/75/21
29 січня 2021 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Денисюк Т.В, розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (паспорт серії НОМЕР_1 виданий 03.11.1997 року Турійським РВ УМВС України у Волинській області, РНОКПП НОМЕР_2 ), який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , не працевлаштованого, має на утриманні одну неповнолітню дитину,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №001312 від 13.11.2020 року ОСОБА_1 ставиться у провину те, що він 13.11.2020 року о 10.00 годині в м.Ковелі на привокзальному ринку здійснював продаж риби піленгас, загальною вагою 15 кг без документів, які підтверджують походження риби та законність її придбання, чим порушив порядок придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.88-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді факт вчинення правопорушення не визнав та пояснив, що дійсно у вказану в протоколі дату та час в м.Ковелі на привокзальному ринку здійснював продаж риби пеленгас на підставі договору про надання послуг, який був укладений між ним та ФОП ОСОБА_2 . Приблизно о 10 годині до нього підійшов інспектор рибоохоронного патруля та попросив пред'явити документи, які підтверджують походження риби та законність її придбання. Він пояснив інспектору, що має дозвільні документи лише в електронному вигляді на телефоні та показав їх, однак такі документи не були взяті до уваги і відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов наступного висновку.
Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності (ст.7 КУпАП).
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст.245 КУпАП).
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст.280 КУпАП).
Диспозиція ч.1 ст.88-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №001312 від 13.11.2020 року ОСОБА_1 ставиться у провину те, що він 13.11.2020 року здійснював продаж риби піленгас, без документів, які підтверджують походження риби та законність її придбання.
Вказана обставина ОСОБА_1 не визнається, на підтвердження своєї позиції останнім надано наступні документи:
Згідно договору №11/2020-П1 про надання послуг від 01.11.2020 року, який укладено між ФОП ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , останній взяв на себе зобов'язання здійснити розвантаження рибної продукції на місцях її реалізації та забезпечити підміну основного продавця на час його відсутності.
Накладна №67 від 11.11.2020 року та Декларація №241 від 11.11.2020 року підтверджують походження риби, законність її придбання та якість риби.
Згідно акту прийняття-передачі виконаних робіт від 30.11.2020 року ОСОБА_1 отримав розрахунок за виконану роботу.
Проаналізувавши надані документи, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 мав усі необхідні документи та був наділений правом на здійснення продажу риби, а відтак, у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247 ч.1 п.1, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП.
Вилучену та передану на зберігання ОСОБА_1 рибу піленгас вагою 15 кг залишити у розпорядженні останнього.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ковельського міськрайонного судуТ. В. Денисюк