Окрема ухвала від 01.02.2021 по справі 200/5130/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ОКРЕМА УХВАЛА

01 лютого 2021 р. Справа №200/5130/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Логойди Т.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 , що подана в адміністративній справі за його позовом до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

19.01.2021 року засобами поштового зв'язку ОСОБА_1 , посилаючись на статті 382 та 383 Кодексу адміністративного судочинства України, звернувся до суду із заявою, в якій просив:

- визнати протиправним і скасувати рішення Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 23.12.2020 року № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років» у сумі 16 380 грн.;

- визнати протиправним і скасувати рішення Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 30.12.2020 року № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років» у сумі 24 238,88 грн.;

- визнати протиправним і скасувати рішення Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області без дати № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років» у сумі 28 520,89 грн.;

- визнати протиправним і скасувати рішення Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 13.01.2020 року № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років» у сумі 15 405,08 грн.;

- зобов'язати Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області виконати рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30.09.2020 року та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 16.12.2020 року у справі 200/5130/20-а щодо перерахунку пенсії за вислугою років з посади начальника управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 з урахуванням усіх складових, зазначених у довідці прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року № 18-85-13, визначивши її в сумі 34 968,99 грн.;

- зобов'язати Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області надати до суду звіт протягом 10 днів з дня винесення судового рішення про виконання рішення вказаних судових рішень.

Заяву обґрунтовував тим, що не дивлячись на вимоги законодавства та вказані судові рішення, які набрали законної сили, відповідач за результатом розгляду його заяви від 20.01.2020 року замість одного рішення прийняв чотири рішення. Крім того, при перерахунку пенсії в порушення ч. 2 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» відповідач застосував не всі складові його заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що зазначені в довідці прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року № 18-85-13, що призвело до зменшення розміру пенсії з 34 968,99 грн. (за підрахунками позивача) до 28 520,89 грн. (за підрахунками відповідача).

Про порушення своїх прав дізнався 12.01.2020 року, коли на свою заяву щодо виконання судових рішень отримав лист відповідача від 06.01.2020 року № 0580-06-8/440 з відповідними поясненнями та копіями рішень.

Заявник просив розглянути дану заяву в порядку письмового провадження.

Вказана заява надійшла до суду 25.01.2021 року.

Боржник - Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області подав відзив на заяву, в якому зазначав, що на виконання судового рішення в даній справі позивачу було проведено перерахунок пенсії.

При цьому для визначення показника місячної заробітної плати, що враховується для обчислення пенсії, використано дані довідки від 08.01.2020 року №18-85-13, а саме: - посадовий оклад - 7 930 грн.; - надбавка за вислугу років 40% - 3172 грн., а також інші складові заробітної плати за 24 календарних місяці: - надбавка за виконання ОВР - 171 280,39 грн.; - премія щомісячна - 359 566,32 грн.; - премія до свята (план) - 23 948,41 грн.; - премія одноразова - 96 000грн.; - премія щомісячна (збільш) - 16 067,38грн.; - допомога на оздоровлення прокурорам - 88 186,72грн.; - матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань прокурорам - 119 338,34 грн. Всього: 874 387,56 грн.

874 387,56 грн. (складові заробітної плати, що враховуються для розрахунку пенсії відповідно довідки від 08.01.2020 року № 18-85-13) : 24 міс. = 36 432,82 грн.

Розмір заробітної плати, що враховується для розрахунку пенсії, склав: 36 432,82 + 7 930 грн. + 3 172 грн. = 47 534,82грн.

Розмір пенсії за вислугу років визначено 28 520,89 грн. (47 534,82 х 60%).

При цьому Управлінням помилково було розраховано показник інших складових заробітної плати без додержання вимог ч. 3 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру».

За результатом перевірки пенсійну справу приведено у відповідність до вимог законодавства, а саме: місячний показник інших складових заробітної плати визначено шляхом поділу суми інших виплат на 60 міс., тобто 874 387,56 грн. (складові заробітної плати, що враховуються для розрахунку пенсії відповідно довідки від 08.01.2020 року № 18-85-13) : 60 міс. = 14 573,13 грн.

Розмір заробітної плати, що враховується для розрахунку пенсії, складає: 7 930,00 грн. (посадовий оклад) + 3 172,00 грн. (надбавка за вислугу років) + 14 573,13 грн. (складові заробітної плати) = 25 675,13 грн.

Розмір пенсії за вислугу років відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» складає 15 405,08 грн. (15 405,08 х 60%).

Допущена помилка при розрахунку пенсії призвела до надання позивачу невірної інформації в листі від 06.01.2021 року за № 0580-06-8/440. Про уточнення показника заробітної плати для обчислення пенсії заявника проінформовано листом від 18.01.2021 року №0580-05-8/1701.

Також зазначав, що заявник, фактично, не погоджується з розміром сум складових заробітної плати, які враховані при проведенні перерахунку пенсії з 01.02.2020 року на підставі довідки Прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року №18-85-13, та просить провести перерахунок пенсії з урахуванням усіх складових довідки, визначивши її в сумі 34 968,99 грн. Однак, постанова Першого апеляційного адміністративного суду від 16.12.2020 року не містить подібного змісту резолютивної частини.

В свою чергу, судовий контроль (ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України) має спеціальну мету, яка полягає не у вирішенні нового публічно-правового спору, а у перевірці всіх обставин, що можуть перешкоджати виконанню такого рішення суду та відновленню порушених прав особи-позивача. Такий контроль встановлюється в судовому рішенні, чого зроблено не було. Крім цього встановлення судового контролю є правом, а не обов'язком суду.

Тому вважав безпідставним встановлення судового контролю за відповідною заявою позивача вже після постановлення рішення у справі.

Просив в задоволенні заяви відмовити.

Судом встановлено, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 30.09.2020 року позов ОСОБА_1 до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково:

- визнано протиправними і скасовані рішення Маріупольського об'єд наного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 12.02.2020 року № 75 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років» та від 20.03.2020 року № 161 «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років», прийняті щодо ОСОБА_1 ;

- зобов'язано Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» на підставі поданих ним заяви від 20.01.2020 року та довідки Прокуратури Донецької області з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії;

- в задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16.12.2020 року рішення змінено в частині, зокрема: абзац 3 резолютивної частини рішення суду першої інстанції (абзац зобов'язального характеру) викладено в редакції, згідно з якою зобов'язано Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 згідно з посадою начальника управління прокуратури Донецької області відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 60% від суми заробітної плати без обмеження граничного розміру з 01.02.2020 року, на підставі довідки Прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року № 18-85-13, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії. В іншій частині рішення суду - залишено без змін.

Предметом спору в даній справі було право позивача на перерахунок пенсії відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року у справі № 7-р(ІІ)/2019 за його заявою від 20.01.2020 року, до якої позивач додав довідку Прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року № 18-85-13. (Відповідач вважав, що такого права позивач немає.)

Після набрання вказаним рішенням законної сили адміністративним судом оформлено та видано виконавчий лист.

Виконуючи судові рішення в даній справі, Маріупольським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області прийняті наступні рішення про перерахунок пенсії позивача:

рішення від 23.12.2020 року № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років», згідно з яким розмір пенсії з 01.02.2020 року склав 16 380 грн.;

рішення від 30.12.2020 року № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років», згідно з яким розмір пенсії з 01.02.2020 року склав 24 238,88 грн.;

рішення без дати № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років», згідно з яким розмір пенсії з 01.02.2020 року склав 28 520,89 грн.;

рішення від 13.01.2020 року № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років», згідно з яким розмір пенсії з 01.02.2020 року склав 15 405,08 грн.

Заявник звернувся до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою щодо виконання судових рішень, на яку 12.01.2020 року отримав лист від 06.01.2020 року № 0580-06-8/440.

У вказаному листі зазначалося, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30.09.2020 року, з урахуванням ухвали Першого апеляційного адміністративного суду від 03.12.2020 року, рішенням від 22.12.2020 проведено перерахунок пенсії за вислугу років на підставі поданої заяви від 20.01.2020 року та довідки прокуратури Донецької області; розмір пенсії за результатом проведеного перерахунку склав - 16 380 грн.

29.12.2020 року на адресу Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області надійшла постанова Першого апеляційного адміністративного суду від 16.12.2020 року в справі №200/5130/20-а, на виконання якої проведено перерахунок пенсії з 01.02.2020 року; розмір пенсії з 01.02.2020 склав - 24 238,88 грн.

05.01.2021 року управлінням проведено уточнення розміру пенсії з 01.02.2020 року; розмір пенсії склав - 28 520,89 грн.

Також цим листом повідомлено, що при визначені показника заробітної плати для обчислення пенсії відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» використано дані довідки Прокуратури Донецької області про складові заробітної плати від 08.01.2020 року №18-85-13 (з додатком), а саме:

посадовий оклад - 7 930 грн.;

надбавка за вислугу років 40% - 3 172 грн.;

надбавка за виконання ОВР - 171 280,39 грн.;

премія щомісячна - 359 566,32 грн.;

премія до свята (план) - 23 948,41 грн.;

премія одноразова - 96 000 грн.;

премія щомісячна (збільш) - 16 067,38 грн.;

допомога на оздоровлення прокурорам - 88 186,72 грн.;

матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань - 119 338,24 грн.

Всього: 874 387,56 грн.

Середня за 1 місяць сума премій та виплат: 874 387,56 : 24 = 36 432,82 грн.

Розмір заробітної плати для обчислення пенсії за вислугу років:

36 432,82 + 7 930 + 3 172 = 47 534,82 грн.

Розмір пенсії за вислугу років відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру - 28 520,89 грн. (47 534,82 х 60%).

Наступним листом Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області від 18.01.2021 року №0580-05-8/1701 повідомило заявника також про те, що Управлінням помилково було розраховано показник інших складових заробітної плати без додержання вимог ч. 3 ст. 86 Закону України « Про прокуратуру». За результатом перевірки пенсійну справу приведено у відповідність, а саме, місячний показник інших складових заробітної плати визначено шляхом поділу суми інших виплат на 60 міс., тобто 874 387,56 грн. (складові заробітної плати, що враховуються для розрахунку пенсії відповідно довідки від 08.01.2020 року № 18-85-13) : 60 міс. = 14 573,13 грн.

Розмір заробітної плати, що враховується для розрахунку пенсії, складає: 7 930,00 грн. (посадовий оклад) + 3 172,00 грн. (надбавка за вислугу років) + 14 573,13 грн. (складові заробітної плати) = 25 675,13 грн.

Розмір пенсії за вислугу років відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» складає 15 405,08 грн. (15 405,08 х 60%).

Судом також встановлено, що у довідці прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року № 18-85-13 зазначено, що сума заробітної плати позивача за 24 місяці за період з січня 2018 року по грудень 2019 року, тобто за відпрацьовані два роки (з урахуванням додатку №1 до цієї довідки) складає 1 338 531,53 грн. (тобто більше, ніж зазначено органом Пенсійного фонду), і складовими заробітної плати позивача є в тому числі посадовий оклад - 7 930 грн., надбавка за вислугу років 40% - 3 172 грн.

В додатку №1 до довідки зазначено, що на всі види оплати праці, що включені в довідку, нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

На думку позивача, при перерахунку його пенсії для визначення розміру пенсії, крім складових заробітної плати, які зазначені органом Пенсійного фонду, повинні бути також враховані наступні складові:

оплата відпусток по календарним дням - 140 122 грн.;

за класний чин 2017 - 38 466,66 грн.;

додаткова відпустка на дітей - 42 481,23 грн.;

лікарняні перші 5 днів нові -7 446,60 грн.;

лікарняні ФСС нові - 2 978,64 грн.;

індексація цін - 3 898,58 грн.;

відрядження - 15 701,89 грн.;

курси підвищення кваліфікації - 6 828,68 грн.

Розглянувши заяву суд виходить з наступного.

Питання визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду врегульовано ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Частиною 6 ст. 383 Кодексу визначено, що за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

Стаття 249 цього Кодексу регулює питання постановлення судом окремих ухвал.

Відповідно до ч.ч. 1, 4, 5 ст. 249 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення.

З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 вказаного Закону документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Аналогічні положення містяться в п. 4.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, згідно з яким не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Отже, відповідно до вказаних нормативно-правових актів, за результатом розгляду заяви пенсіонера про перерахунок пенсії орган Пенсійного фонду приймає рішення.

При цьому прийняття декількох чинних рішень з одного і того ж питання суперечить вимогам законодавства.

На вказані обставини була звернута увага Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області в рішенні Донецького окружного адміністративного суду від 30.09.2020 року в даній справі, яке набрало законної сили.

Між тим, в порушення наведених вимог законодавства, виконуючи рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 30.09.2020 року, змінене в частині постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16.12.2020 року, в даній справі (№200/5130/20-а) боржником щодо одного і того ж питання (перерахунку пенсії за заявою заявника від 20.01.2020 року) прийнято чотири рішення про перерахунок пенсії.

З огляду на наведене такі рішення органу Пенсійного фонду, що оскаржені заявником, підлягають визнанню протиправними і скасуванню.

Щодо решти вимог заявника - про зобов'язання боржника виконати судові рішення у даній справі, перерахувавши пенсію з урахуванням усіх складових, щ зазначені у довідці Прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року № 18-85-13, визначивши її в сумі 34 968,99 грн.

Вказану вимогу заявник заявив тому, що вважав, що при перерахунку його пенсії порушені вимоги законодавства, а саме застосовані не всі складові його заробітної плати, що зазначені у вказаній в довідці, що призвело до зменшення розміру пенсії.

Такий факт дійсно мав місце.

Разом з тим, суд вважає, що такі вимоги задоволенню не підлягають, оскільки суперечать вимогам ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України, яка винесення судом ухвали зобов'язального характеру не передбачає.

Крім того, предметом спору в даній справі було право позивача на перерахунок пенсії відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року у справі № 7-р(ІІ)/2019 за його заявою від 20.01.2020 року, до якої позивач додав довідку Прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року № 18-85-13 про складові заробітної плати за період з січня 2018 року по грудень 2019 року. (Відповідач в даній справі вважав, що права на перерахунок пенсії позивач немає.) І таке право захищене судовим рішенням, яке набрало законної сили, резолютивна частина якого не містить змісту, аналогічного тому, що зазначений в заяві.

При цьому предметом спору не була правомірність обчислення пенсії позивача при такому перерахунку (адже перерахунок пенсії проведено не було, оскільки відповідними рішеннями в перерахунку пенсії було відмовлено) та, відповідно, застосування складових заробітної плати, що відображені в довідці Прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року № 18-85-13, при такому обчисленні.

З огляду на вимоги ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України, розглядаючи заяву, яка подана на підставі вказаної статті Кодексу, суд не може надавати оцінку правомірності дій боржника, в даному випадку - правильності обчислення пенсії заявника при її перерахунку, які не були предметом спору в даній справі.

Отже, зі змісту заяви в цій частині вбачається, що фактично вона спрямована на прийняття нового судового рішення - із зазначенням суми пенсії на підставі доказів (складених боржником розрахунків), яких на час прийняття судового рішення не існувало, та які, відповідно, судом не досліджувалися, та проведенням аналізу дій органу Пенсійного фонду України, які не були предметом спору в даній справі.

Вказане свідчить про існування між ОСОБА_1 та Маріупольським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області нових спірних правовідносин, правомірність яких не може бути розглянута на стадії виконання судового рішення в даній справі, а має бути предметом окремого позову.

З огляду на наведене подана заява підлягає задоволенню частково.

Враховуючи наведене, органу Пенсійного фонду в даній справі необхідно виконати рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30.09.2020 року, змінене в частині постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16.12.2020 року, у справі №200/5130/20-а, а саме: здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 згідно з посадою начальника управління прокуратури Донецької області відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 60% від суми заробітної плати без обмеження граничного розміру з 01.02.2020 року, на підставі довідки Прокуратури Донецької області від 08.01.2020 року № 18-85-13, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

При цьому такий перерахунок слід провести із застосуванням ч. 5 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п. 4.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, - шляхом прийняття за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 від 20.01.2020 року одного рішення про перерахунок пенсії.

Встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення (ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України), про що також просив заявник, є правом суду, а не обов'язком, яке не виключає існування принципу обов'язковості судового рішення, згідно з яким судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України (ст. 1291 Конституції України, ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України).

Крім того, враховуючи те, що дана ухвала суду є окремою ухвалою, тому суд вважає за необхідне застосувати спеціальні положення Кодексу адміністративного судочинства України щодо окремих ухвал, а саме ч. 5 ст. 249 Кодексу, згідно з якими з метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 248, 249, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , що подана в даній адміністративній справі, задовольнити частково.

Визнати протиправними і скасувати рішення Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області:

від 23.12.2020 року № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років», згідно з яким розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020 року склав 16 380 грн.;

від 30.12.2020 року № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років», згідно з яким розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020 року склав 24 238,88 грн.;

без дати № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років», згідно з яким розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020 року склав 28 520,89 грн.;

від 13.01.2020 року № 914110831213 «Про перерахунок пенсії за вислугу років», згідно з яким розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020 року склав 15 405,08 грн.

В задоволенні решти заяви відмовити.

Дану окрему ухвалу направити Маріупольському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Донецької області з метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в ній.

Встановити Маріупольському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Донецької області строк для надання відповіді на окрему ухвалу - протягом десяти днів з дня набрання нею законної сили.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27а, код ЄДРПОУ 42171861) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) здійснені ним документально підтверджені судові витрати в розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн.

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 256 КАС України, і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено 01 лютого 2021 року.

Суддя Т.В. Логойда