Справа № 761/92/21
Провадження № 3/761/1074/2021
21 січня 2021 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Остер Козелецького р-н Чернігівської області, громадянки України, працюючої на посаді керуючої магазином «Простор», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.ст. 44-3 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 535 від 21.11.2020 р., ОСОБА_1 21.11.2020 року о 11 год. 40 хв. перебуваючи на робочому місці, допустила приймання відвідувачів суб'єктом господарювання у приміщенні магазину « ПРОСТОР » за адресою: м. Київ, вул. Дорогожицька, 13 у сфері торгівельного обслуговування населення, відповідальність за що передбачена ст.44-3 КУпАП.
Крім того, Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 536 від 21.11.2020 р., ОСОБА_1 21.11.2020 року о 12 год. 30 хв. перебуваючи на робочому місці, допустила приймання відвідувачів суб'єктом господарювання у приміщенні магазину «КОСМО» за адресою: м. Київ, вул. Дорогожицька, 13 у сфері торгівельного обслуговування населення, відповідальність за що передбачена ст.44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушень не визнала, та пояснила, що працює на посаді керуючої магазином «Простор», проте не являється суб'єктом господарювання, виконує лише вказівки керівництва щодо допущення приймання відвідувачів, просила закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали адміністративних справ, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення № 536, 536 від 21.11.2020 р., письмові пояснення ОСОБА_1 , фотокопії, суд дійшов наступного висновку.
Так, відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак протиправного соціально шкідливого діяння, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Відсутність хоча би однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
При цьому, суд не приймає до уваги в якості доказу правопорушення долучені до протоколу ксерокопії фото, оскільки невідоме джерело їх походження, крім того з вказаного фото не зрозуміло, що саме у зв'язку із діями/бездіяльністю ОСОБА_1 вчинено адміністративні правопорушення.
Разом з тим, ознаки адміністративного правопорушення, яке на думку особи, яка склала протокол, вчинено ОСОБА_1 , не знаходять свого підтвердження у протоколах від 21.11.2020 року, оскільки його зміст не узгоджується зі змістом диспозиції ст.44-3 КУпАП, так як в протоколі не зазначено конкретної дії, яку вчинила саме ОСОБА_1 , не викладена об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості пересвідчитися в наявності складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 .
Крім того, відсутні докази на підтвердження того, що саме ОСОБА_1 є суб'єктом, тобто відповідальною особою за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за ст.44-3 КУпАП.
При цьому, суд враховує, що матеріали справи не містять належних доказів підтвердження обставин, які б утворювали склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст.44-3 КУпАП, у зв'язку з чим провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.44-3 КУпАП.
Керуючись ст.44-3, п.1 ст.247 КУпАП, суддя
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.ст.44-3 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу адміністративних правопорушень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги
Суддя