Справа № 569/1973/21
29 січня 2021 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Яковлєв Д.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , працюючого барменом піцерія «Таверна», за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 055612 від 14.01.2021, 14.01.2021 о 22 год. 51 год., в м. Рівне по вул. Соборна, 277, ОСОБА_1 , порушив правила щодо карантину людей, а саме приймав відвідувачів у піцерії «Таверна», який є суб'єктом господарювання з надання послуг громадського харчування, чим порушив п.п.1 п. 6 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Під час розгляду справи захисник ОСОБА_1 - адвокат Луцюк М.П. подав до суду письмові пояснення в яких просив закрити провадження відносно ОСОБА_1 за відсутності події і складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, оскільки останній не є суб'єктом відповідальності адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Частино 1 статті 44-3 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Стаття 44-3 КУпАП не визначає конкретних правил карантину, за порушення яких настає відповідальність, проте такі правила встановлюються відповідними актами законодавства.
Так, відповідно до Постанови № 1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 28 лютого 2021 р.
Постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) від 09.12.2020 №1236 (Чинною на момент вчинення адміністративного правопорушення) на період карантину забороняється робота після 23-ї та до 7-ї години, із забороною проведення розрахункових операцій після 22-ї години, суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос і діяльності після 23-ї години 31 грудня 2020 р. до 1-ї години 1 січня 2021 р.
З матерів справи слідує, що порушення передбачене ст. 44-3 КУпАП полягало, у тому що піцерія «Таверна», в період карантину приймала відвідувачів, заборону на що встановлено Постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) від 09.12.2020 №1236 (Чинною на момент вчинення адміністративного правопорушення).
Суб'єктом господарювання який здійснює свою господарську діяльність в піцерії « ІНФОРМАЦІЯ_2 », є ФОП ОСОБА_2 , де працює ОСОБА_1 , на посаді бармена піцерії «Таверна», що стверджується Трудовим Договором між працівником і фізичною особою яка використовує найману працю 221 від 10.08.2020 укладеного між ФОП ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Особою, яка несе відповідальність за ст. 44-3 КУпАП, є будь-яка фізична особа, яка зокрема, порушує правила карантину.
Отже відповідальність за порушення вимог, що встановлені у даному випадку Постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) від 09.12.2020 №1236 (Чинною на момент вчинення адміністративного правопорушення) щодо заборони роботи суб'єктів господарювання, які в період карантину працюють не можуть нести працівники таких суб'єктів господарювання, оскільки вони не здійснюють господарську діяльність та не відповідають за дії суб'єкта господарювання, у якому працюють.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно приписів ст.62Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, доказів, відповідно до ст. 251 КУпАП, які вказують на вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 44-3 КУпАП, матеріали справи не містять, а відтак провадження підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 22, 284, 294 КУпАП , суддя, -
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду.
Суддя Рівненського міського суду Д.В. Яковлєв