Єдиний унікальний номер: 379/1223/20
Провадження № 3/379/2/21
13 січня 2021 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін Володимир Іванович, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (Київський рибоохоронний патруль) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 88-1, ч. 4 ст. 85 КУпАП,
18.10.2020 о 11 год. 05 хв., ОСОБА_1 на тротуарі, при вході до центральному ринку, по вул. В.Великого, 32 м. Таращі Київської області, здійснював реалізацію водних біоресурсів (риба жива) - карась 1,5 кг, без документів, які підтверджують законність її придбання, чим порушив прядок збуту об'єктів тваринного світу та порушив ст.ст. 27, 63 ч.2 ЗУ «Про тваринний світ», та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.
Крім того, 11.11.2020 о 13 год. 00 хв., ОСОБА_1 на р. Рось, с. Саварка Богуславського району Київської області - Таращанський район, здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову риби - сіткою зяберною з ліски, чим порушив вимоги п. 3.45-а Правил любительського і спортивного рибальства та вчинив правопорушення передбачене ст. 85 ч.4 КУпАП.
При цьому, виловив рибу цінних видів: карась в кількості - 3 шт., вагою 0,9 кг, чим завдав збитків рибному господарству України на суму 51 грн.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, належно повідомлений про час та місце розгляду справи. Подав заяву з проханням слухати адміністративний матеріал без його участі.
Стаття 268 КУпАП визначає, що справу може бути розглянуто під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Таким чином, перешкоди для розгляду справи у відсутність ОСОБА_1 - відсутні.
Висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності (ст. 252 КУпАП).
Дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення та матеріали справ, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 та ст. 85 ч.4 КУпАП і його вина доведена належними та допустимими доказами.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що до суду надійшли матеріали щодо вчинення декількох адміністративних правопорушень однією особою, які розглядаються однією посадовою особою, вони мають бути об'єднані в одне провадження.
При призначенні виду та розміру адміністративного стягнення, дотримуючись вимог ст.33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП у виді штрафу в розмірі 510 грн. з конфіскацією сітки з ліски та без конфіскації об'єктів тваринного світу (риби карась). Вказаний вид стягнення в даному випадку, вважаю доцільним і достатнім для його виправлення, а також попередження здійснення ним нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн.
Керуючись ст.ст. 33-35, 36, 40, 40-1, 85, 88-1, 268, 283-285, 287, 289, 294, 299, 300, 303, 304, 307-308 КУпАП, ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження», п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд,
Матеріали справ № 379/1223/20 (3/379/2/21) та № 379/1300/20 (3/379/5/21) об'єднати в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер 379/1223/20 і номер провадження 3/379/2/21.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 88-1, ч. 4 ст. 85 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП у виді штрафу в розмірі 510 (п'ятсот десять) гривень з конфіскацією сітки з ліски та без конфіскації об'єктів тваринного світу (риби карась).
Отримувач коштів - ГУК у Київ.обл/Таращанська міс/21081100 ЄДРПОУ - 37955989, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок IBAN - UA668999980314010542000010850, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн.
Отримувач коштів - ГУК у Київ.обл/Таращанська міс/22030101, ЄДРПОУ - 37955989, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA408999980313111206000010850, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Роз'яснити правопорушнику його обов'язок сплатити штраф не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя: В. І. Зінкін