м. Лиман Справа № 236/210/21
27 січня 2021 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Саржевська І.В., перевіривши матеріали протоколу, які надійшли з відділу поліції № 3 Краматорського районого Управління поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
26.01.2021 року до Краснолиманського міського суду Донецької області з відділу поліції № 3 Краматорського районого Управління поліції ГУНП в Донецькій області, надійшов протокол стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи, суддя вважає за необхідне повернути протокол для належного оформлення до органу, що його надіслав до суду, з таких підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання,законів,зміцнення законності.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд вирішує питання щодо правильності складання протоколу про адміністративне правопорушення чи витребовує додаткові матеріали для розгляду матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 6 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941, усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 430560 від 17.12.2020 року не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме є нечитабельним. Дата народження правопорушника не співпадає з копією посвідчення водія на ім'я ОСОБА_1 .
Також, з наданих документів до протоколу, не можливо встановити скількома посадковими місцями обладнаний автомобіль 33021 01-16 СПГ, тобто документи, а саме їх копії, є неякісними.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного до оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
За таких обставин матеріали у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути для належного оформлення до відділу поліції № 3 Краматорського районого Управління поліції ГУНП в Донецькій області.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 256, 280 283 КУпАП України, суддя
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 430560 від 17.12.2020 року, складений стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до відділу поліції № 3 Краматорського районого Управління поліції ГУНП в Донецькій областідля належного оформлення.
Постанова є чинною з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя -