Номер провадження 3/229/139/2021
ЄУН 229/167/21
29 січня 2021 року м.Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л,, розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Дружківського ВП Краматорського ВП про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ФОП « ОСОБА_2 », який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за ст.44-3 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
згідно з протоколом серії ВАБ № 128206 від 09 січня 2021 року, ОСОБА_1 09 січня 2021 року о 16 годині 20 хвилин , в магазині «Кормілець» , за адресою вул. О.Кошового 33 не наніс маркування для перебування в черзі та не забезпечив централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, чим порушив постанову КМУ № 1236 від 09.12.2020 року п.2 пп.14, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Дослідивши матеріали справи суд встановив, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно диспозиції ч.1 ст. 44-3 КУпАП відповідальність настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 порушив п.2 пп.14 Постанови КМУ № 1236, а саме заборону діяльності суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких:
не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менш як 1,5 метра;
не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни);
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено що ОСОБА_1 є ФОП « ОСОБА_2 », але жодних доказів на підтвердження реєстрації ОСОБА_1 , як фізичної особи підприємця, до суду не надано. Крім того, відсутні докази на підтвердження факту наявності зазначених у протоколі порушень.
У поясненнях, доданих до матеріалів справи, ОСОБА_3 зазначає, що маркування в магазині було, але затерлось, крім того , урна була, але її викинули.
Оскільки постановою КМУ 1236 передбачена заборона обслуговування відвідувачів за відсутності маркування та урн, уповноважена особа, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, зобов'язана довести, що ОСОБА_1 здійснював обслуговування відвідувачів.
Отже, враховуючи, вищевикладене, у діях ОСОБА_1 не встановлено складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Згідно до п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1ст. 44-3 КУпАП.
Керуючись ст. 247 КУпАП, суддя
провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Донецького апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області протягом десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя: Т.Л. Панова