221/232/21
3/221/419/2021
26 січня 2021 року м.Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Овчиннікова О.С., вивчивши матеріали адміністративної справи, що надійшли від виконуючого обов'язки начальника Донецького прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-15 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДЛРУ № 233510 від 29.12.2020 року, 19.12.2020 року було встановлено недбале ставлення до військової служби старшого прапорщика ОСОБА_1 , що виразилося у прибутті до підрозділу для несення служби у прикордонному наряді у стані алкогольного сп'яніння, за яке передбачено адміністративне правопорушення за ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що адміністративний матеріал підлягає поверненню на дооформлення з таких підстав.
У відповідності з ч. 1 ст. 172-15 КУпАП, до адміністративної відповідальності притягаються військові службові особи у разі недбалого ставлення до військової служби, по ч.2 - за ті ж дії, вчинені в умовах особливого періоду.
Об'єктивна сторона правопорушення характеризується невиконанням або неналежним виконанням військовою службовою особою своїх обов'язків, передбачених законами, військовими статутами, положеннями, наказами командування ( тобто, нечітке, формальне або неповне здійснення обов'язків).
Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За вимогами ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що він не містить інформації про те, які службові обов'язки не виконав ОСОБА_1 та якими нормативними актами (законами, військовими статутами, положеннями, наказами командування) на нього покладено обов'язок їх виконання, а додані до протоколу матеріали (службове посвідчення та висновок службового розслідування) не містять ніяких доказів покладення на ОСОБА_1 виконувати будь-які обов'язки.
У постанові Пленуму за № 14 від 23.12.2005 року Верховний Суд України визнав правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.
Оскільки особою, що склала протокол, не дотримано вимог ст.251, 256 КУпАП, тому вважаю за необхідне повернути матеріал для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.278, 280, 284 КУпАП,
постановив:
Повернути виконуючому обов'язки начальника Донецького прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України адміністративний протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.С.Овчиннікова