Справа № 127/2073/21
Провадження № 3/127/776/21
"27" січня 2021 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іванченко Я.М., дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР №258717, 22.01.2021 року громадянин ОСОБА_1 об 21.09 год. знаходячись поблизу будинку 2/1, по вул. Привокзальній, на законну вимогу працівника поліції представитись та пред'явити документи не відреагував, у грубій формі спілкувався з поліцейськими, погрожував при цьому розправою, таким чином вчинив правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснив суду, що зазначені в протоколі відомості не відповідають дійсності, повідомив що 22.01.2021 року рухався на тролейбусну зупинки, для того, щоб поїхати додому, двоє людей в цивільному одязі звернулись до нього з вимогою зупинитись, не розуміючи хто до нього звертається він зробив їм зауваження, оскільки вони були без засобів індивідуального захисту, а саме без маски, після чого ОСОБА_1 був затриманий. В районному відділі поліції йому було висунуто обвинувачення, з приводу того, що у нього нібито знайшли в кишені згорток з забороненою речовиною.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного висновку.
За змістом статті 7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності, а положеннями статті 245 цього ж Кодексу визначено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно з статтею 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно диспозиції ст. 185 КУпАП, адміністративним правопорушенням, є злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Таким чином, головною умовою виникнення відповідальності за ст. 185 КУпАП є злісна непокора вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису та ін.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, в матеріалах справи, окрім протоколу та рапорту, відсутні інші докази, які б вказували на вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.
До протоколу про адміністративне правопорушення не додано письмових пояснень свідків чи очевидців події, які б могли підтвердити, що ОСОБА_1 вчинив злісну непокору вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, чи взагалі будь-яку непокору працівникам поліції.
Відповідно до вимог діючого адміністративного законодавства, а саме ст. ст. 9, 245, 252 КпАП України, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях події та складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі, а саме комплекс ознак передбачає чотири елементи: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт і суб'єктивна сторона.
Враховуючи вищезазначене, на думку суду вина ОСОБА_1 не доведена, в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ст. 44-3 КУпАП.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що провадження у вказаній справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 38, 185, 247, 283, 284 КУпАП, суд -
На підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 185 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.
Суддя: