№ 536/1763/20
27 січня 2021 року м. Кременчук
Суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Колотієвський Олександр Олександрович розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП,-
ОСОБА_1 , 25.11.2020 року о 00 годині 40 хвилин, по вулиці В. Шлях в селі Нова Знам'янка, керував т.з ВАЗ 21061 д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння рук, нестійка хода, почервоніння обличчя. Від проходження на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, в присутності двох свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
ОСОБА_1 обізнаний про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення та про час та місце розгляду справи, що підтверджується письмовими поясненнями у протоколі по суті порушення, а також підписом про отримання судової повістки, але не вжив заходів для явки до суду.
Європейський Суд з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" від 3 квітня 2008 наголосив, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження".
Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП про адміністративні правопорушення.
Протокол в даному випадку складений з підстав відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як передбачено п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій зобов'язаний на вимогу працівників поліції пройти у встановленому порядку медичне обстеження для визначення стану алкогольного сп'яніння,впливу наркотичних або токсичних речовин.
Як передбачено ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
При дослідженні пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 встановлено, що ОСОБА_1 перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння, відмовився на вимогу працівників поліції пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння як на місці зупинки транспортного засобу так і у медзакладі у лікаря-нарколога.
Даний факт відмови, також підтверджується відеозаписом наданим працівниками поліції.
Водночас, в поясненнях до протоколу по суті порушення ОСОБА_1 вказав, що вживав слабоалкогольні напої в об'ємі 1 літр та визнав свою вину.
Склад адміністративного правопорушення по статті ч. 1 ст. 130 КпАП України становить керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до Довідки Кременчуцького РВП КВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_1 отримував посвідчення водія 01.10.2020 року серії НОМЕР_2 та впродовж року до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП не притягувався.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 086674, письмовими поясненнями свідків, особистим визнанням вини, відеозаписом з місця події.
Пом'якшуюча відповідальність порушника обставина - щире каяття.
Обтяжуючих відповідальність порушника обставин судом не встановлено.
Як передбачено ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно до ст.4 ч.5 Закону України «Про судовий збір», тобто 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст. ст. 35, 40-1, 130, 283-285 КУпАП, ч. 5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», -
Визнати винним та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та застосувати стягнення у виді штрафу на користь держави 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 420 гривень 40 копійок судового збору.
На постанову може бути подана апеляція до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд Полтавської області протягом 10 днів.
СуддяОлександр Олександрович Колотієвський