Постанова від 27.01.2021 по справі 307/3924/20

Справа №: 307/3924/20

Провадження № 3/307/98/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2021 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сас Л.Р., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Варги І.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої головним спеціалістом Тячівського районного відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), місце проживання якої зареєстроване по АДРЕСА_1 , жительки АДРЕСА_2 ,

встановила:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста Тячівського районного відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), тобто згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме 25.06.2020, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, яку повинна була подати до 1 червня 2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 винуватою себе визнала повністю та пояснила, що умислу не подавати такої декларації у неї не було, однак таку подала із запізненням у зв'язку із встановленням на території м. Тячева та Тячівського району Закарпатської області карантинних обмежувальних заходів та через хворобу дитини у зв'язку із чим вона була змушена звертатися до лікувальних закладів.

Крім визнання ОСОБА_1 своєї вини її винуватість у несвоєчасному, без поважних причин, поданні щорічної декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік доведена такими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення від 12.01.2021 № 312, присягою державного службовця; попередженням про встановлені законодавством України обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходження; наказом від 28 грудня 2016 року № 2603/4 «Про надання відпустки по догляду за дитиною ОСОБА_1 »; наказом «Про надання відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною ОСОБА_1 » від 16 липня 2018 року № 935/4; наказом від 16 липня 2019 ороку № 879/4 «Про надання відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною ОСОБА_1 ; наказом від 14 липня 2020 року № 323/05 «Про надання відпустки ОСОБА_1 » ( а.с. 11, 12, 13,14, 16, 17, 18,20).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та висновок прокурора про обґрунтованість протоколу про адміністративне правопорушення, слід дійти висновку про закриття справи про адміністративне правопорушення та оголошення усного зауваження ОСОБА_1 керуючись таким.

Згідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до Примітки ст. 172-6 КУпАП (в редакції, яка діяла на момент виявлення адміністративного правопорушення), суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Підпунктом в) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є зокрема, державні службовці.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»від 17 березня 2020 року № 530-IX розділ XIII Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" доповнено пунктом 2-1, згідно якого встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Відтак, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 1 червня 2020 року, однак таку подала 25 червня 2020 року.

За правилами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст. 280 цього Кодексу орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 22 КУпАП встановлено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та глави 13-А КУпАП вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення не відноситься до діяння, що містить ознаки корупції, а є пов'язаним з корупцією адміністративним правопорушенням.

Хоча склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є формальним, однак внаслідок їх вчинення ОСОБА_1 істотної шкоди охоронюваним суспільним інтересам не завдано.

Також судом враховано те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, жодного разу не притягувалася до дисциплінарної відповідальності, її виключно позитивну характеристику з місця роботи, а також те, що декларації за попередні роки вона подавала вчасно, що вбачається із скріншоту з реєстру декларацій, крім цього вона має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, по догляду за однією із них перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, оскільки така потребує відповідного догляду, що підтверджується документально.

Ураховуючи наведене, слід дійти висновку про малозначність вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення та звільнення її від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оголосивши їй усне зауваження.

Згідно ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.

Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,

постановила:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оголосивши їй усне зауваження.

Закрити справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Л.Р.Сас