Ухвала від 26.01.2021 по справі 243/6895/19

Справа № 243/6895/19

Провадження №2-п/243/9/2021

УХВАЛА

про скасування заочного рішення

26 січня 2021 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

Головуючого судді Мірошниченко Л.Є.

за участю

секретаря судового засідання Мірошниченко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №7 м. Слов'янська заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 17.07.2019 року по цивільній справі № 243/6895/19 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» в особі Структурної одиниці ПАТ «Донбасенерго» Слов'янської теплової електричної станції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги, -

ВСТАНОВИВ:

Заочним рішенням Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 17.07.2019 року позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» в особі Структурної одиниці ПАТ «Донбасенерго» Слов'янської теплової електричної станції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги - задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» в особі Структурної одиниці ПАТ «Донбасенерго» Слов'янської теплової електричної станції (на п/р№ НОМЕР_2 в ТВБВ 10004/0570 в філії Донецького ОУ АТ «Ощадбанк» МФО 335106, код 00131104) суму боргу за період з 01.12.2010 року по 28.02.2019 року в розмірі 35 763 грн. 55 коп., а також судовий збір у розмірі 1 921 грн. 00 коп.

21.12.2020 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд вищевказаного заочного рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 17.07.2019 року, посилаючись на наступне.

Він не згоден з рішенням суду з тих підстав, що про стягнення заборгованості дізнався тільки 04.12.2020 року під час телефонної розмови з судовим виконавцем. 08.12.2020 року він написав заяву про ознайомлення з матеріалами справи, 09.12.2020 року ознайомився з матеріалами справи. Зазначає, що в матеріалах справи містяться конверти з рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення на якому відсутній його підпис, повісток про виклик до суду він не отримував. Також, зазначає, що на конверті, який міститься в матеріалах справи міститься помітка, що адресат за вказаною адресою не проживає та довідка про повернення за закінченням строку зберігання.

ОСОБА_1 вказує, що не мешкає у м. Миколаївка, фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .

ОСОБА_1 з рішенням суду не згоден, зазначає, що йому не було відомо, що відносно нього слухалась справа у Слов'янському міськрайонному суді. Він не був повідомлений про час, та місце розгляду справи у суді, ні позов, ні судову повістку не отримував.

Він був позбавлений можливості подавати докази, надавати пояснення.

У зв'язку з вищенаведеним, просить суд скасувати заочне рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 17.07.2019 року по справі № 243/6895/19 та призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Заявник ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Також разом з заявою надав клопотання про розгляд справи в режимі відео конференції в Центрально-районному суді м. Миколаїва.

Представник ПАТ «Донбасенерго» Лункан Я.П. в судове засідання не з'явилась, надала до суду пояснення в яких просила відмовити у перегляді заочного рішення та заяву про розгляд справи за її відсутністю. Разом з заявою надала до суду клопотання про витребування з Бюро технічної інвентаризації інформації, щодо власника житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 .

Суд, вивчивши матеріали цивільної справи, встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Як вбачається з матеріалів цивільної справи № 243/6895/19 (провадження № 2/243/2243/2019) позовні вимоги вимоги Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» в особі Структурної одиниці ПАТ «Донбасенерго» Слов'янської теплової електричної станції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги - задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» в особі Структурної одиниці ПАТ «Донбасенерго» Слов'янської теплової електричної станції (на п/р№ НОМЕР_2 в ТВБВ 10004/0570 в філії Донецького ОУ АТ «Ощадбанк» МФО 335106, код 00131104) суму боргу за період з 01.12.2010 року по 28.02.2019 року в розмірі 35 763 грн. 55 коп., а також судовий збір у розмірі 1 921 грн. 00 коп.

Відповідно до ч.3 ст.284 ЦПК України, учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

З матеріалів справи вбачається, що заявником вчасно не було отримано копію заочного рішення Слов'янського міськрайонного суду від 17.07.2019 року, відповідач дізнався про рішення 04.12.2020 року під час телефонної розмови з виконавцем.

У відповідність до п. 2 ч.3 ст. 287 ЦПК України, суд може своєю ухвалою за результатами розгляду заяви про перегляд заочного рішення скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.

ОСОБА_1 в своїй заяві про перегляд заочного рішення посилається на те, що йому не було відомо про розгляд справи у суді.

Відповідно до ч.1 ст. 288 ЦПК України, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.

З урахуванням наведеного вище, суд вважає, що є всі підстави для скасування заочного рішення суду та призначення справи до розгляду за правилами загального позовного провадження.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 43, 287, 288 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 17.07.2019 року по цивільній справі № 243/6895/19 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» в особі Структурної одиниці ПАТ «Донбасенерго» Слов'янської теплової електричної станції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги - задовольнити.

Заочне рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 17.07.2019 року по цивільній справі № 243/6895/19 (провадження № 2/243/2243/2019) за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Донбасенерго» в особі Структурної одиниці ПАТ «Донбасенерго» Слов'янської теплової електричної станції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги - скасувати та призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження на 14 годину 00 хвилин 03 лютого 2021 року в режимі відеоконференції з Центрально-районним судом м. Миколаїв, який розташований за адресою: 54000, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12 (inbox@ct.mk.court.gov.ua) та допустити до зали суду ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2 .

Витребувати з Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» м. Слов'янська інформації, щодо власника житлового приміщення розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду Л.Є. Мірошниченко

Попередній документ
94437190
Наступний документ
94437192
Інформація про рішення:
№ рішення: 94437191
№ справи: 243/6895/19
Дата рішення: 26.01.2021
Дата публікації: 29.01.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Розклад засідань:
26.01.2021 08:40 Слов’яносербський районний суд Луганської області
03.02.2021 14:00 Слов’яносербський районний суд Луганської області
17.02.2021 09:00 Слов’яносербський районний суд Луганської області
01.03.2021 09:00 Слов’яносербський районний суд Луганської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МІРОШНИЧЕНКО Л Є
суддя-доповідач:
МІРОШНИЧЕНКО Л Є
позивач:
ПАТ "Донбасенерго"
заявник:
Самохін Олексій В"ячеславович