Постанова від 27.01.2021 по справі 320/4311/20

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 320/4311/20 Суддя (судді) першої інстанції: Кушнова А.О.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2021 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ганечко О.М.,

суддів Кузьменка В.В.,

Василенка Я.М.,

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Київського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2020 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області, в якому позивач просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області щодо не складання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача за формою, передбаченою додатком № 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», починаючи з 01.01.2016;

- зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в Київській області виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за спеціальним званням - 1800,00 грн.; надбавка за стаж служби (25%) - 1050,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (80% - вираховується з посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби) - 4200,00 грн.; премії (1,76% - вираховуються з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби та надбавка за виконання особливо-важливих завдань) - 166,32 грн., та направити в Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2020 р. у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, при цьому, посилаючись на неповне з'ясування обставин справи та порушення норм матеріального/процесуального права, що призвело до неправильного вирішення спору.

Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.12.2020 відкрито апеляційне провадження та призначено апеляційну скаргу до розгляду у письмовому провадженні на 27.01.2021.

Дану справу розглянуто в порядку письмового провадження, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Як вбачається з матеріалів справи, наказом Головного управління МВС України в Київській області від 16.04.2008 № 211 о/с (по особовому складу) згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, капітана міліції ОСОБА_1 (М-102945), слідчого СВ Таращанського районного відділу з 18 квітня 2008 року звільнено з органів внутрішніх справ у запас за п. 64 «Б» (через хворобу). (а.с. 12)

Позивач отримує пенсію по інвалідності, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області.

Згідно з протоколом про призначення пенсії від 19.04.2008 № 1003001983 (а.с. 86), грошове забезпечення позивача для обчислення пенсії складалося з: посадовий оклад - 800 грн., оклад за військове звання - 120,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 25% - 230,00 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням - 1334,00 грн., у тому числі надбавка за особливо важливі завдання 80%, премія 20%. Усього: 2484,00 грн. Розмір пенсії станом на момент її призначення - 993,60 грн. (2484,00 х 40 %)

Позивач у травні 2017 року звернувся до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Київській області із заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з включенням всіх передбачених законом надбавок.

Листом від 19.05.2017 № 29/Т-409, Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Київській області повідомила позивачу про те, що підстави для видачі довідки відсутні. Крім того, повідомлено, що створена робоча група, яка готує та передає до ГУ ПФУ довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції). (а.с. 14)

У подальшому, Ліквідаційна комісія ГУ МВСУ в Київській області направила до ГУ ПФУ у Київській області довідку від 22.03.2018 № А-1003008763 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яка видана позивачу про те, що відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та від 11.11.2015 № 988, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 р., за прирівняною посадою поліцейського слідчий - Управління, відділи (відділення) поліції до посади на день звільнення зі служби слідчий слідчого відділення Таращанського РВ ГУ МВС України в Київській області становить: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за спеціальним званням (капітан міліції/поліції) - 1800,00 грн.; надбавка за стаж служби 25% - 1050,00 грн.; премія 1,76% - 92,40 грн. Усього: 5342,00 грн. (а.с. 13)

Так, до вказаної довідки для перерахунку пенсії позивача не було включено надбавку за особливо важливі завдання у розмірі 80%, яка до 01.01.2018 враховувалася при обчисленні пенсії, а також зменшено розмір премії з 20% до 1,76%.

На підставі нової довідки позивачу 01.05.2018 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016. Основний розмір пенсії за результатами перерахунку становить 3205,44 грн. (5342,40 грн. х 60%). (а.с. 100)

Надалі, 05.03.2020 позивач звернувся до Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Київській області із заявою про підготовку та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії з 01.04.2019, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які в нього були призначені на день його звільнення зі служби. (а.с.16)

Проте, відповіді на свою заяву від 05.03.2020 позивач від відповідача не отримав. Доказів зворотного матеріали справи не містять та відповідачами під час розгляду спору не було надано.

Тож, предметом цього спору є наявність/відсутність підстав для включення позивачу до нової довідки про розмір грошового забезпечення додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, надбавки за виконання особливо важливих завдань (80%), а також премії у розмірі, який було встановлено на день звільнення позивача зі служби (20 %).

Вважаючи бездіяльність Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області щодо не складення та не направлення до Головного управління ПФУ у Київській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії такою, що порушує його права та законні інтереси, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, виходив з наступного:

- оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачувалась поліцейським, ця складова не може бути зазначена у довідці про розмір грошового забезпечення;

- премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою;

- тож, за висновками суду першої інстанції, у відповідача відсутні підстави для включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань, яка враховувалися при призначенні пенсії позивачу, не передбачена для поліцейських та не виплачувалась відповідно до постанови № 988. Обчислення премії у середньому розмірі, що фактично виплачено за відповідною посадою за січень 2016 року, у якому виникнуло право на перерахунок пенсії, відповідає абз. 5 п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.

Зважаючи на наведене, колегія суддів вважає за необхідне звернути увагу на таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції України, передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». (надалі по тексту також - Закон № 2262-ХІІ)

Відповідно до норм ч. 3 ст. 63 Закону №2262 (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин, зі змінами, внесеними Законами України від 16.12.2004 № 2255-IV, від 03.04.2007 № 857-V, від 25.06.2009 № 1567-VI, яка діяла до 28.12.2015), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

За змістом ч. 2 ст. 51 Закону № 2262, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

07 листопада 2015 року набрав чинності Закон України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію» (надалі по тексту також - Закон № 580-VIII), крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

23 грудня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», яким статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до норм ч. 1 ст. 94 Закону № 580-VIII, поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Кабінет Міністрів України постановою № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (надалі по тексту також - Постанова № 988), встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції. Ця постанова набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Таким чином, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи положення частини другої статті 51 Закону № 2262, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

За нормами п. 4 постанови № 988, надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем'єр-міністра України або Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ; 2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Так, на виконання вимог ст. 94 Закону № 580 та постанови № 988, Міністерство внутрішніх справ України видало наказ № 260, яким затвердило Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання. (надалі по тексту також - Порядок № 260)

Згідно з п. 3 Порядку № 260, грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до п. 12 Порядку № 260, керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції. Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. У випадку допущення поліцейськими проступків, які впливають на розмір премії, до наказу вносяться відповідні зміни та проводиться перерахунок премії в наступному місяці. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.

Пунктом 1 Порядку № 45, передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Під час розгляду даного спору в суді першої інстанції було досліджено, що у зв'язку зі зміною посадового окладу за прирівняною посадою «слідчий - Управління, відділи (відділення) поліції», до посади позивача на день звільнення зі служби - слідчий слідчого відділення Таращанського РВ ГУ МВС України в Київській області, 01.05.2018 позивачу, на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області від 22.03.2018 № А-1003008763, було проведено перерахунок його пенсії з 01.01.2016.

Однак, позивач вважає протиправною відмову відповідача у включенні до нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 80 %.

Відповідно до грошового атестату № 12 від 18.07.2008, виданого Таращанським РВ ГУ МВС України в Київській області, до складу грошового забезпечення позивача на момент звільнення з органів внутрішніх справ була включена надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 80% на місяць від суми посадового окладу (800,00 грн.), окладу за спеціальним званням (120,00 грн.) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірі 25% (від посадового окладу та окладу за спеціальним званням) (230,00 грн.) у сумі 920,00 грн. (а.с. 37-38) При призначенні позивачу пенсії у 2008 році, надбавка за особливо важливі завдання 80% та премія 20% були враховані та з них було визначено розмір пенсії позивача. Враховуючи, що перерахунок пенсії був проведений позивачу 01.05.2018, але охоплював період, починаючи з 01.01.2016, дана надбавка була виключена зі складових для перерахунку пенсії і не враховувалась при перерахунку вже з 01.01.2016.

Варто зазначити, що виплата позивачу надбавки за особливо важливі завдання під час проходження служби в органах внутрішніх справ здійснювалась на підставі чинної на час його звільнення зі служби постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». При цьому, порядок та умови виплати такої надбавки визначались залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань.

Однак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 80%, яку отримував позивач на момент звільнення з органів внутрішніх справ, на час виникнення у нього права на перерахунок пенсії у 2016 році, вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась, з огляду на що, дана складова не може бути зазначена новій у довідці про розмір грошового забезпечення, адже постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та наказом МВС України від 06.04.2016 № 260 не передбачена.

Колегія суддів також вважає правильним та доцільним посилання суду першої інстанції на позицію Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі № 802/2196/17-а, в якій суд прийшов до висновку, що такий вид грошового забезпечення, як надбавка за виконання особливо важливих завдань, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та наказом МВС України від 06.04.2016 № 260 не передбачена, а тому, відповідач правомірно не включив зазначену надбавку до довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

Крім того, позивач вказував на неправомірності дій відповідача щодо неврахування премії у розмірі, у якому вона виплачувалась йому на момент звільнення зі служби (20%).

З даного приводу, колегія суддів також погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою.

Так, згідно з висновками Великої Палати Верховного Суду, викладеними у постанові від 12 грудня 2018 року у справі №802/2196/17, у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії належить вказати розмір премії, визначений у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018 (справа № 802/2196/17), колегія суддів на підставі аналізу норм статті 63 Закону № 2262-XII та інших зазначених вище нормативно-правових актів, дійшла наступних висновків: 1) у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії не належить вказувати надбавку за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач під час проходження служби та яка була включена до грошового забезпечення при обрахунку пенсії, оскільки така надбавка вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась; 2) у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії належить вказати розмір премії, визначений у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року.

Також, у постановах від 09.08.2019 (справа № 202/7622/17) та від 15.08.2019 (справа № 821/256/17), Верховний Суд на підставі аналізу норм статті 63 Закону № 2262-XII та інших зазначених вище нормативно-правових актів, дійшов наступних правових висновків: «у довідку для перерахунку пенсії на підставі постанови № 988 включаються надбавки та премії, які фактично виплачувалися поліцейським за відповідними посадами у місяці, з якого відбувається перерахунок пенсії»; «оскільки надбавки за виконання особливо важливих завдань та оперативно-розшукову діяльність, які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачувались, тому ці надбавки правомірно не вказані у довідці про розмір грошового забезпечення».

З урахуванням наведеного, оскільки право у позивача на перерахунок пенсії виникло у січні 2016 року, у довідці для перерахунку пенсії належить вказати премію у середньому розмірі, що фактично виплачена за відповідною посадою поліцейського за січень 2016 року.

Тож, колегія суддів вважає, що у даному випадку, позовні вимоги не підлягають задоволенню, спір судом першої інстанції було вирішено правильно.

Колегія суддів також враховує правову позицію, висловлену у постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 23 жовтня 2020 року у справі № 306/755/17, від 30 листопада 2020 року у справі № 1240/2764/18.

Щодо посилання апелянта на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.02.2020 у справі № 320/4451/19, колегія суддів наголошує, що за нормами ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Крім того, апелянт помилково вказує на преюдиційність висновків рішення у справі № 320/4451/19 по відношенню до цього спору.

У частині посилань апелянта на порушення судом першої інстанції при постановлення ухвали про зупинення провадження у справі, колегія суддів зазначає, що позивач, у випадку незгоди з таким рішенням суду, не позбавлений права подати апеляційну скаргу на таке судове рішення. Крім того, посилання апелянта у цій частині не знайшли свого підтвердження під час апеляційного розгляду, адже суд першої інстанції, під час винесенні згаданих в апеляційній скарзі ухвал, не допускав порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування оскаржуваного рішення.

Доводи апеляційної скарги не спростовують вказаних висновків.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

У відповідності до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, із з'ясуванням всіх фактичних обставин, що мали значення для правильного розгляду позовних вимог, з огляду на що, апеляційна скарга не дає підстав для скасування оскаржуваного рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст. 77, 90, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328-331 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Київського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2020 р. - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена з підстав, визначених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя О.М. Ганечко

Судді В.В. Кузьменко

Я.М. Василенко